Arkadaşıma borç verdim istesem mi lütfen bir bakın

2 gün önce okul çıkışı merdivenlerden inerken pek samimi olmadığım bir arkadaş 3 lira istedi 5 lira var bozuk yok dedim yol parası dedi yemek dedi aldı gitti parayı bu günde belki kendi hatırlar verir diye bekledim yok hiç umrunda değil sinir oldum inanın 5 liranın derdinde değilimde benim 5 kuruş borcum olsa rahat edemem bu nasıl bir davranış şekli ne yapsam ?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Sende 10 Lira iste, birazda o senin peşinden koşsun

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• cömert ol ki huzur bulasın

1|1
    0|0
  • Yemek param yok diye uygun dille iste

öğrencisin yani geri vermesi lazım sevmem bende böyle şeyleri hiç düşüncesizliği.

2|0
    0|0
  • ben arkadşıma 100 verdm aylr oldu o kdr istyrm bir bahane bulp sıvışıo aklındadr da işine gelmio işte :)

0|0
    0|0
  • yüzsüz afedersin.

0|0
    0|0
    • aynen yani sanki hiç almamış gibi dolanıyor bir kusura bakma dese getirmese bile önemli değil

• unutmus da olabilir. belki de parası yoktur, unusmus numarası yapıyordur. biraz bekle sen. vazgectim.

Erkekler Ne Diyor 10

• hayatta tavrın net olsun.nasıl hissediyorsan öyle davran.

ben çok üstünde durmazdım.gerçi ben o 5 lirayıda vermezdim ama neyse.

borç isteyen adam önce beni düşünecek kendini değil.gelecek borç isteyecek parayı alırkende beni müşküle sokup sokmadıgını soracak.öyle aldım kaçtım yapanın sülalesini...neyse.

0|0
    0|0
  • borcu olan utanmıyor sen istemeye çekiniceksin bir dahakine param yok demeyi öğren cimri ol demiyorumda her isteyene borç verirmez isterse bir kuruş olsun sonrasında daha arsız davranışlarla karşılaşırsın

1|0
    0|0
    • bundan gidip geri istenmez heralde ?

• :D:D:D borcunu vermedi diye sıkılan sensin evlat olaya bakış açısı kimi beş lira der bense kimse benim olanın üstüne yatamaz derim sen sanin olanı istemekle garip bir davranış sergilemeyi bir tutuyorsun peki onun bu garip davranışına eyvallah demiş olmuyormusun sen bilirsin ne yaparsan yap

• sende haklısın

• Borç verilecek insanları iyi tanı . öyle herkese borç verilmez bazen yok demeyi de bilmen lazım . dediğin gibi 5 liranın derdinde değilsin enayi yerine konmak canını sıkıyo

1|0
    0|0
    • hayır demeyi bilmek lazım eksiğim bu

• bazı insanlar böyledir parayı ister ödemeye gelince kaybolur gider yapacak tek şey hayır deyip göndermek olur

• ayın 15. den sonra vermesse öğle iste :)

0|0
    0|0
  • inan bnd aynı detden mustarıbim bana verilecek paraları toplasam banka kabul etmez ama umrumda değil bağış yapmış sayıyorum :)

0|0
    0|0
  • çök gırtlağına, al yarın paranı

1|0
    0|0
  • ya para ya kara de:))

0|0
    0|0
  • biraz daha zaman ver belki parası yoktur.

0|0
    0|0
  • Hiç kimseden borç istemem kimseyede vermem.

Verdimmi almam , Aldımmı hiç vermem :/

0|0
    0|0
    • bende kimseden borç istemem ama verdimmide en azından bir geri dönüş beklerim

• Yani en doğal hakkın cömertlik yapmışsın helal olsun

• büyüyünce çok zengin olucan sen o potansiyeli görüyorum sende :)

0|0
    0|0
    • ne alaka ?

• kimseden seninle aynı düşüncede olmasını bekleme,işte bunlar hep tecrübe oluyor sana,kimseye borç verme,insanlara hayır demeyi öğren.Zamanında ben de cebimdeki son parayı arkadaşa borç diye verip 1 gün aç kalmıştım geri vereceğini söylemişti ama herşey söylenen gibi olmuyor.

• ders oldu buda

Yükleniyor...