Saygı duyulmasını mı istersin yoksa gölge etmesinler, yeterli mi dersin?

Diğerlerinden farklı düşündüğün konularda, farklı olduğunu düşündüğün yaşam tarzında, ortaya koyduğun eserlerde, cinsel yöneliminde, zevklerinde vs.

İnsanların samimi bir şekilde saygı duymasını mı istersin yoksa gölge etmesinler, yeterli mi dersin ?

1|0
21|21

En İyi Erkek Görüşü

• Hepsinin benim üzerimde saygı duyacakları bir düşünce geliştirmelerine bile tahammülüm yok iken gölge etmesinler derim. Bu kısım tümdengelim, saygı duyduğum ortamda,mesleki olsun sosyal bazda olsun elbette saygı beklerim ki o saygıyı göstererek haketmişimdir. Bu da tümevarım,menzili daha kısa.

1|1
    0|0
    • Bu daha açıklayıcı oldu. Güzel.

Kızlar Ne Diyor 21

• Diğerlerinden farklı düşünmem ya da hissetmem beni onlardan ayıran bir yanımdır.Ben saygı duyarım ve anlamaya çalışırım ki aynı hal ve hareketi karşımdaki insanlardan da beklerim.Herkesin kişisel tercihleri kendince haklı ayrıca nedenleri ile özeldir.Geriye saygı duymak kalır bana göre. :)

1|1
    0|0
  • Saygı duymak demek onaylamak demektir. Saygı duymam her şeye hoşgörümden dolayı gölge etmemeye çalışırım.

1|1
    3|0
    • Ben de buna dikkat çekmek istiyordum. Saygı diye gereksiz geyik yapılıyor. Hoşgörü aslında aranan diye.

• Ülkemizde kavram karmaşası aldı başını gitti. Hoşgörüde bence tahammül etmek ona katlanma sınırımla ilgili. Bunu aşınca da görmezden gelmeye çabalıyorum.

• Gölge etmemeleri yeterli benim için. Zaten o bile bir saygı duyma değil midir. Saygısı olan insan yargılamaması gerektiğini, katılmıyorsa bile kendi fikrini karşıya zorla emzope etmeye çalışmaması gerektiğini bilir.

0|1
    0|0
    • Gölge etmemeyi biraz hoşgörü ile ilişkilendiriyorum ben de. Hani saygı duymaz, iğrenç bulabilir. Bir arada yaşamak adına hoşgörü gösterir. Aklımda çakma entel fikirler işte :)

• Artık bir kitap yazayım o zaman :d

• Aç kalmazsın, hiç durma derim :))

• Saygı da duyulmasın, gölge de düşürülmesin.

He deyip, geçsinler..

Ha, laf mı konuştular fantezilerime?

Ne anlarlar? Hah!

1|2
    1|0
    • Son dönemlerde önyargı, her şeye saygılı olmak zorundayız lafları çok döndüğü için bir de bu şekilde sorayım dedim. Her şeye saygı duymak nasıl olabilir ki zaten

• ben aslında daha saygıyıda çözemedim farklı düşünceleirn olması normal saygı duymak içinde birazda olsa düşünce empoze etme çabası içeriyor gibi geliyor bana ben gölge etmem tercihim o

0|1
    0|0
    • Ben de saygı ile hoşgörüyü hep ayrı düşünmeye çalışıyorum. Saygı diye aranılan şey aslında hoşgörü mü, saygı kazanılması mı gerekir yoksa sadece birey olduğu için hak eder mi vs.

• çok karışık aslında ya da saygı nasıl yani adam sana içinden küfrediyo olabilir ceketini iliklerken ...bazende sevmediğim insanlara karşı bir duygu beslerim yani bir yönü ya da düşüncesine saygı o mu acaba bilemedim zor bir kavram :/

• Aynen öyle. Bazen de sadece sonuç odaklı mı olmak gerekir diyorum. Sebep-sonuç, etki-tepki meseleleri. Yaptıklarına göre değerlendirmek. Düşünmeye devam :)

• aman saygı duysunlar sonuçta benim tercihim yok dedikodu yapacaklarsa gölge etmesinler başka ihsan istemez

0|1
    0|0
  • Gölge etmesinler yeter

0|1
    0|0
  • saygı duyulmasınıve destek verilmesini isterim er koşulda...destek vemyenlerde gölge etmelerine ben müsade etmem zaten... ;)

1|1
    0|0
  • düşünceme saygı duyulmadıgı zaman, karsımdakinin acıgını arıyorum ve genelde buluyorum. kısasa kısas gibin. cünkü herkesi oldugu gibi kabul etmeye calısıyorum elden geldigince ve karsılıgını bekliyorum. bulamayınca sinirleniyorum.

1|1
    0|0
    • Ben de prensip meselesi olarak bakıyorum. Tamamen karşı olduğum bir fikre saygı gösteremem. İfade eder, hoşgörülü davranır dinlerim ama saygı konusunda katı sınırlarım var.

• aslında yanlıs ifade ettim. düsünceme saygı duyulmayabilir, karsı olduğum kişiligime saldırıya gecilmesi. zaten kimsenin bir baskasının fikrine saygı duyma zorunlulugu yok ama bir sey adabıyla konusulabilir. biri saldırıya gectigi zaman aynını yapıyorum.

• Şimdi daha net oldu. Tamamdır.

• Önemsemediğim insanlar gölge etmesin yeter ama önemsediğim biriyse saygı duymasını beklerim.

0|1
    0|0
    • Önemsediklerimizden böyle bir beklenti normal.

• Saygi duyulmali herkesin kararina. Kendi fikrini empoze etmeye calismamali

0|1
    0|0
  • samimi saygıyı duyana helal ama çok az bulunur. Gölge etmesinler yeter..

0|1
    0|0
  • Gölge etmesinler yeter.

0|1
    0|0
  • kimse kimseye saygı duymak zorunda değil ama bu yaşam alanımıza girecekleri anlamına gelmez. poll<3

0|2
    0|0
  • Çemberim dışındakiler umurumda değil.

0|1
    0|0
  • mesele gölge etmemeleri olsa iyi artık insanlar burnunu sokuyorlar herşeye. bu dönemin şartlarına uygun olarak gölge etmesinler yeter diyorum ben.

0|0
    0|0
  • bana dokunmayan tırtıl bin yaşasın

1|0
    0|1
  • gölge etmesinler yeter birşey istemem.

0|1
    1|0
  • evet saygı duyulmasını isterim sonçda hayat benim hayatım

0|0
    0|0
  • Saygı duysunlar

0|0
    0|0
  • Beni yargılamasınlar, gelipte o yanlış doğrusu bu yok böyle olmalı neden öylesin bık vık konuşmasınlar.

Samimi bir şekilde saygı duyanlar hayatımda zaten diğerleri hiç kenarından bile geçemez :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• zeki insanların saygı gibi göstermelik şeylere ihtiyacı yoktur diye düşünmüşümdür hep.aynı şekilde gölge etme durumu da aptallığın bir sonucu.

yani sonuç şu ki ; çok fazla gereksiz(beyinsiz) insan var.yoksa bu tür şeyleri konuşuyor olmazdık.

0|1
    0|1
  • Samimi bir şekilde bişeye saygı duymak zorla olmaz o yüzden öyle bişey bekleyemem ama kimsenin kimseye düşüncesinden ötürü hakaret etmeye hakkı yok.

0|1
    0|0
  • İlk önce saygısı olması için kendisine saygısı olması lazım sonra bana.

0|1
    0|0
  • su zaman saygınlıgı bılgı becerı ve kendını cok ıyı tanıman ve kesfetmenle edınırsın

ınsan kendını kesfedemezse yanı zayıf ve guclu yanlarını tespit edemezse dost dusman kolayca yıkar

0|1
    0|0
    • İşte ben de bir nevi saygı duyulması gerektiğine inanıyor musunuz şeklinde soruyorum. Yani olduğun kişi haliyle, fikirlerin zevklerin vs güçlü olma zorundalığını hissediyorsan, ortada zaten bahsi geçicek bir saygı yoktur diyorum. Birey olarak saygıdan ziyade, birbirleriyle çatışan fikirler zevkler konusunda.

• kimse kimseye körü körüne saygı duymaz tek taraflı saygı beklemek nankörlük olur. konunun ne olduğu önemli değil,saygı görmenin en kolay yolu saygı göstermektir.illa ki karşı tarafın tezini çürütüp senin bildiğinin,yaptığının,tarzının,kişiliğinin doğru olduğunu kanıtlamak yetmez.

0|1
    0|0
    • Zaten karşı tarafı çürütme gereği duyuluyorsa saygı tamamen geyik olur bence.

• haklısın,bir söz vardır;kendini övme, bırak başkaları seni övsün.çok doğru.

• Her ikiside..

0|1
    0|0
  • İnsanlardan bir beklentim yok, umursamam da zaten .

0|1
    0|0
    • Pek az insan bu şekilde. Takdir edilecek şey. Grup olarak bakıldığında, azınlık durumda olanlar -duygusallıktan belki de- herkesin saygı duyması gerektiğine inanıyor.

• saygı duysun , ben nasıl duyuyosam oda öyle davransın.

0|1
    0|0
  • gölge etmemek de bir mana saygı duymaktır. burnumu sokmam sokulmasınıda istemem

0|1
    0|0
  • saygı duuyulmalı tabi her insana saygı duyulmalı aşağılanmamalı hiç kimse.

0|1
    0|0
  • gölge etmesinler yeter

0|1
    0|0
  • kimin bana saygı sevgi gösterip göstermediği umurumda değil olmazda

dalgama bakarım...

0|1
    0|0
  • Saygı görmek isteyen saygı gösterecek

yoksa gölge etmesin

0|1
    0|0
    • Kesin bir şekilde karşı olduğu fikirlere insanın saygı duyacağına inanmıyorum zaten. Her şeye, herkese saygım var diyenleri yapmacık buluyorum. Dediğin gibi, gölge etmesinler yeter.

• @cevizlikibir az ötede oyna evladım amcalarını rahatsız etme

• KezbanSavar,a haber etmek lazım

düzgün bir yorum yazdığım halde bana la bir git deyip engeliyor :D

• Başkasının görüşlerine gerek yok.

0|1
    0|0
    • Herkesin fikrine saygı duyma zorunluluğu diye bir şey ortaya attılar ya, ona yönelik sordum ben de. Zorla saygı olmaz, gölge etmesinler yeter hesabı.

• o duyguları yaşayıp bizimle paylaşan insanların cesaretine saygı duyarım

eleştirenler ise aynı şeyleri yaşıyor ama paylaşamaması

buda farklı gölgeler doğruyor :))

herşeye saygı duyulsun isterim , eleştirenler bu boyuttan geçmiyorlar sanki derim .

0|0
    0|0
  • İster saygı duysunlar ister eleştirsinler yerden yere vursunlar hakaret etsinler umrumda değil yakın çevrem saygı duyuyorya o bana yeter.

0|0
    0|0
  • Herkesi esitlemeye çalışan zihniyeti istemem.doğa rengarenk kuşlar böcekler çeşit çeşit zevkler renkler rengarenk.insanlarda rengarenk kalsın. IsteseydiAllah herkesi aynı yaratirdi melekler gibi O istememiş sana nooluyo :)

0|0
    0|0
  • Saygı duyulması aslında o kişiye olan sevgiden kaynaklanabilir ama gölge etmesinler yeter :)

0|0
    0|0
  • Yakınımdakiler saygı duysun, uzak olanlar gölge etmesin.

0|0
    0|0
  • saygı duymasını tercih ederim ben mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...