Tanrının varlığına kendinizce bulduğunuz ispatlar nelerdir?

Mesela ben maddeler mutlaka farklı forma dönüşüyorsa dünyada insanlar ölünce ruh nereye gidiyor bu ruh yok olmuyor diye düşünüyorum bu benim için kanıt.

0|0
623

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Krem peynir en büyük ispatıdır. Hem krem hem peynir. Bildiğin ekmeğe sürüyorsun yahu. Bundan daha büyük kanıt mı olabilir?

4|3
    3|3
  • bir yaratıcının olmadığını, herşeyin kendiliğinden varolduğunu söyleyenler; arabaların, bilgisayarların, fabrikaların, bütün insan icatlarının, aslında insanlar tarafından yapılmadığını ispatlayamadıkları için halen bir tek yaratıcının varlığına inanıyorum.

Bu dünyada her yaptıkları icadın, buluşun kendilerine ait olduğunu iddia edenlerden inkarcı olanlarına: "hayır onu sen bulmadın, sen icat etmedin, o kendi kendine oluştu, aslında sen yoksun" diyesim var ))

1|1
    0|0
  • ılahı adalet bır sekılde yerını buluyor, ınsanlar asla yapmam dedıklerı herseyı mutlaka yapıyorlar, ruyalardakı acıklanamayan mesajlar, adını kader olarak koydugumuz sankı dısarıdan hayatımıza yapılan hıssettıgımız ama goremedıgımız mudahaleler , sans sanssızlık, dınlere ve peygamberlere ınanmasamda yaratıcıya ınanmamı saglayan daha cok sey var say say bıtmez

1|0
    0|0
  • hayatında birşey tasarlamaya çalışan en azından yemek yapmaya çalışan birisi bilir ki herşeyi sırasıyla doğru miktarda doğru zamanda yapmazsan kesinlikle tutmaz. Bir evrene bir de canlı vücuduna bakın. Bu tesadüf değil tasarımdır gayet açık değil mi? Bir elektronik cihaz bile en ufak bişeyi unutsan bozuluyor çalışmıyor. bu denli karmaşık canlı yapısı evrenin yapısı herşeyin bir düzen içinde olması bir yaratıcının varlığını gösterir.

1|0
    1|0
  • sayısız kanıt varda aşağıda bir üye 1400 yıllık kitaplara dayandırılıyor demiş. lut gölünün dünyanın en alçak yeri olduğunu 1400 yıl önceden kuran söylüyor, bilim son yüzyılda teknolojinin gelişmesiyle anca farkediyor. buna ne diyecek bu akıllı kızımız?

2|1
    1|1
  • Bence bir ispat olmasa gerek belkide insanları bunca zaman birarada tutup kargaşaya yol çıkmaması ve din üzerinden kandırılarak yenilen halkın beyni ve paraları için uydurulmuş bir gerekçe?

Tabi kimse bunu kanıtlayamaz .Genelde herkez kitaplar der ?

Pekala o kitapların bu zamana kadar dogru olarak geldiğini veya gerçekten böylemi olduguna genelde çok az kişi sorar.

Çünkü halkımız koyun.O öyle yapıyorsa sende öyle yap .

Ama sen kendi kararını kendin verebilmelisin.

1|0
    1|0
    • gerçekten çok bunalımda olduğum anlar oldu o zamanlarda aklıma derdim değil Allahın varlığı geliyor senin ne geliyor?

• Korku dolu bir din harika (:

• Korku dolu değil eğer öyle olsaydı sizler bu kadar rahat olmazdınız korkacağımız yer kıyamet ve onun karşısına onu tanımadan çıkanların

• Dünyada herşeyin bir senaryosu yok mu ? insanların olmazsı hayvanların olması her hayvanın farklı görevi olması her bitkinin farklı görevi olması herşeyin bir düzende olması tesadüf mü şans mı ? olamaz bence hadi dünyanın oluşması tesadüf diyelim üstünde 1 hayvan oluşmasıda tesadüf diyelim hadi insanda tesadüf olsun peki bu hayvan insan ve bitkilerin görevlerinin farklı olması bir düzen içinde olması binlerce çeşit hayvan bitki olması bunlar hep tesadüf mü bu kadar tesadüf nerde görülmüş

1|0
    1|0
  • bir mühendisim doğanın dengesini biraz daha iyi anlıyorum çünkü işim bu..

bu doğayı hiç bir insan oğlu bu şekilde kusursuz yapamazdı..

benim en büyük kanıtım budur.

2|1
    0|0
  • aynaya bakıyorum ve dünyada benden bir tane daha göremiyorum. bu benim için bir ispat.

2|1
    0|0
  • fizik kuralları bile yeterli açıklamak için.

tek bişeyi değiştirsen bu denge sağlanamaz evrende.

2|0
    0|0
  • Ateistler bile bişiyin olmadıgına inannırlar yani inanırlar ama olmadıgına her varlıkta bir maneviyat vardır

1|0
    1|0
  • İspata ihtiyaç duymadım. Ancak çok aramaya niyetim olsaydı. Bu kadar şeyin tesadüfen olabileceğine inanmaktan daha mantıklı geliyor :)

Ayrıca dinim nedeni ile ruha inansamda mantıksal bir açıklamam yok.

ruh kavramı salt mantıgıma uymuyor :D

2|0
    0|0
  • herhangi bir mimarinin kendiliğinden oluştuğunu söylediğinizde bir taraflarıyla gülen insanlar dünyanın da bir mimarisinin olduğunu söylediğinizde de bir taraflarıyla gülüyorlar. bu bir çelişki değil mi

2|0
    1|0
  • Tüm tabiatın bir düzen içinde gitmesi .Her şeyin birbirini tamamlaması.

2|0
    1|0
  • güzel ve çok dogru bir tespit

1|0
    0|0
  • doğurganlık mesela ? herşey ürer çoğalır ya peki ilk başlangıç ? her şeyin bir ustası vardır. kainatın ustasıda o :) bunu düşünmüştüm :)

2|0
    1|0
  • kafani niye boyle seylere yoruyosunki sen cancagzim )

1|0
    0|0
    • bazen diyorum Tanrı yoksa biliyorsun din doğmatiktir ve dinden çıkmak gibi korkuyorum ve araştırıyorum bilimsel olarak akla yatan sebebleri aklımı tamamen tatmin etmek istiyorum soru işareti kalsın istemiyorum her maddede olan inceliği görmek ve onu hatırlamak istiyorum

• bilmiyorum geçen yaz ve bu yaz da devam ediyorum/edeceğim öğrenmeye

• Namaz kılmak

1|0
    1|0
  • şöyle ki ;

0|1
    1|1
  • Bimden 2,5 tl ye aldığım puding ispatı'dır..

1|0
    1|3
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu kadar aptal dincilerin birarada olması yeterli bir sebep değil mi sizce de?

Yeterli görmeyenşer için alternatifler;

-Kanın pıhtılaşması.

-Ufacık bi' etin tüm vücudumuza karşı işlevselliği.

-Kromozom yapısı

-Göz bebeklerimizin ışığa karşı duyarlılığı -küçüyüp büyüme-

Hadi diyelim yetmedi, "Kuran'da yazıyor ya işte, daha ne?"

Kısaca inanmak isteyen herkese nedenler sıralanır, inanmak istemeyene Allah'ı gelse inandıramaz.

2|4
    2|2
  • Böyle bir güzelliği ancak Tanrı yaratabiilir.Aynalar vesile :P njdf

3|4
    0|0
  • Diş ve yapısı.

1|0
    0|0
  • O uçuklar nasıl uçuyor sanıyorsunuz?!

0|0
    0|0
  • Olmayan birseyin varligini 2000, 1400 yillik kitaplara dayandiriyorlar. Olmadigi belli degil mi sence de?

0|3
    3|3
    • evet beyninin olmadığı belli...

• Kurslarina falan gitmekle olmaz eline alacaksin Turkce cevirili kurani objektif olarak okuyacaksin beyninizi yikatmayin ona buna

• bu birbirini yakanlar kim? bir örnek verir misin merak ettimde

• kanıtına kuşlar pislesin emi.

ben şahsen pilot kaleme bakıp tanrının varlığına inanıyorum. link

0|0
    0|0
Yükleniyor...