Yalanın masumu olur mu?

Merhaba arkadaşlar,

Size birşey danışacağım. Güven benim için çok çok önemli... Geçen sene çok ciddi bir ameliyat geçirmiştim ve işi de bıraktım bu yüzden geçici olarak. Ama o an geçici olduğu belli değildi. Kısacası psikolojim altüst durumdaydı.

Erkek arkadaşım her hafta 1 gün arkadaşlarıyla futbol oynamaya gitmiş, turnuvalara katılmış. Ama benimle o günler sanki evdeymiş gibi mesajlaştı. Ben tamamen tesadüfen öğrendim bunu yıl sonunda. Ben kendim evde hastayken kötü hissetmeyeyim diye söylememiş.

Ben bunu öğrenince çok sarsıldım, kendimi çok değersiz hissettim. İlla beni düşünüyorsa ya hiç gitmeyecekti ya da bana söylicekti. Yalanını öğrendiğimde hissettiğim kadar kötü hissetmezdim o zaman.

O günden beri maç kelimesine katlanamıyorum. Aklıma ne kadar enayi yerine konulduğum geliyor. Bir değil, iki değil. Bütün bir sene, her hafta yalan... Şimdi artık benim yüzümden gidemiyor maça. Çünkü ben yalanlarını hatırlayıp felaket hissediyorum. Haftaya bir kereliğine oynamak istediğini, sakatlananlar olduğunu söyledi ama ben yine bozuldum. Çünkü o insanlarla, o maçla erkek arkadaşımın yalanlarını kodladım. O güven eksikliğini bana hatırlattığında inanılmaz mutsuz oluyorum...

Olay basit. Konu masum. Ama yalan yalandır. Yine de benim bu durumdan kurtulmam lazım. Bu çocuk o insanlarla maç oynamak istiyor ama bana değer verdiğinden oynamıyor. Ben bu her lafı geçtiğinde enayi yerine konulduğumu nasıl unuturum? Bu hissi nasıl yenerim? :(

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• o kadar kötü bir durum yok aslında ortada, bir gün değil iki gün değil koskoca bir yıl

sen rahatsızlığın sebebiyle evdesin o neden sosyal hayatını kessin

sırf moralin bozulmasın diye söylememiş, hassas olduğunun farkında

ve yine sırf senin moralin bozuluyor diye kısıtlıyor kendini, herkesin kendine ayırdığı zamanlar olmalı, o zamanlara da müdahale edilmemeli

anlayış göstermeye çalış, bırak canı ne istiyorsa yapsın

baskı soğutur insanları

1|0
    0|0
    • Sorun mac oynamasi değil. Yalan soylemesi. Yoksa herkes istedigini yapsin.

• yalanın masumu olur bence

1) o zamanlar sen evdeyken rahatsızken söyleseydi her hafta her hafta

ben bu haldeyken sen gezip tozuyosun eğleniyosun vs diyecektin muhtemelen ya da ben çıkamıyorum diye üzülecektin o da bunlar olmasın diye söylememiş yani yine seni düşünerek

2) hayatınızda çok önemli bir değişikliğe sebep olacak bir durum değil

o yüzden buna yalan olarak bakma,yalancı yalan söyledi diye düşünmeye devam edersen işin içinden çıkamazsın gereksiz yere güvenini de kaybedersin

• Tamam, tesekkur ederim.

Erkekler Ne Diyor 5

• Başkalarına karşı beslediğimiz güvenin en büyük kısmını doğuran, kendimize olan güvenimizdir Her zaman seni üzecek birileri olacaktır, yapman gereken insanlara güvenmeye devam etmek, kime iki defa güveneceğine daha fazla dikkat etmektir. Güven bir karaca kadar çekingendir; insan onu bir kovdu mu, tekrar bulması uzun zamana bağlıdır.ama şunu unutmaki İnsanın yapabileceği en büyük fenalık, kendisine olan güvenini kaybetmesidir yalanlarla dolu bir ilişkiyi sürdürmek sadece kendini kandırmaktan başka bişeye yaramaz karşındaki kişi anını kurtarmak için ve zamanını kurtarmak için yalan gerektiğini sanıyor ama işin enteresan tarafı yalanın masumu nasıl oluyormuş onu merak ediyorum adı sütünde yalannnn zaten kötü ama nasıl masum sıfatına konuyor o tartışılır olurmu demeyin oluyormuş demekki bende yeni bişey öğrenmeiş oldum bu sayede:))))))))))))))

0|0
    0|0
    • O kadar ciddi baslayan bir yazi nasil boyle bitti anlamadim?:) tesekkurler cevap icin.

• o teşekkür benden nedemek rica :))

• Yalanın masumu olmaz.Böyle bir konuda yalan söylemesi çok gereksiz.O hissi yenmen zor.Siz kadınlar doğanızdan ötürü unutmazsınız.Ve cocuğun futbol oynamasını engelleyip onu daha fazla yalan atmaya zorlama bırak özgürlüğüne sende kendi içinde yenmeye çalış bu hissi.

0|0
    0|0
  • Öncelikle sana o an ne söylenmesi gerekirse onu söylemiş yani ben yalan olarak algılamam seninde başına gelebilir yani o an onu söylemek istemişsin bu yalan olmaz. Sonra Bir insan neden hep kazandığı halde şansını zorlar ve kaybeder

0|0
    0|0
  • olur da çok olmaz ...

0|1
    0|0
  • Bu kadar sıkma çocuğu ya aynı sevgilim gibisin sende :-D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Olmuyor maalesef, bazı durumlarda yumuşatarak söyleme veya bir süre söylememe olarak idare edilebilir; ama masumlaştırılamaz kırçiçeem.

0|1
    0|0
  • yalan yalandır

masumu, beyazı yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...