Mario Gomez ve Oğuzhan Özyakup'un sitemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gomez dün maçtan sonra 'Üzerimizde anlam veremediğim ağır bir baskı var, hem taraftarlar hem de medya üzerimize geliyor, biz Fenerbahçe'ye deplasmanda gayet pozisyon da bulduğumuz bir maçta mağlup olduk. Bu gayet olabilecek birşey, halen daha da maç eksiğiyle iki puan gerideyiz, hiç birşey kaybedilmiş değil avantaj bizde ama sanki şansı daha yüksek olan taraf Fenerbahçe imiş gibi bir algı var. Takım 7 senedir şampiyon olamamış, şimdi gelmiş 10 puan fark atmamızı mı bekliyorlar ben buna anlam veremiyorum' demiş.

Şampiyonlar Ligi'ni alan kadroda oynamış, top class forvet bile Beşiktaş'ın kimi taraftarının ergenliğinden ve medyanın tutumundan rahatsız oluyor resmen.

Aynı şekilde Oğuzhan da 'Biz futbolcu olarak eleştiriye açık olmalıyız, hiç itirazım yok ama bizi eleştiren medya da biraz kendini eleştirsin Avrupa'da bazı şeyler nasıl yazılıp çiziliyor öğrensin, şampiyonluk için herşey hala bizim elimizde ama sanki yarıştan düştük gibi davranılıyor' demiş.

Sözümona kaptanımız olan Tolga Zengin ne yapıyordu bilmem, heralde vereceği bir sonraki adamlık dersi için fırsat kolluyordu, 23 yaşındaki futbolcu böyle açıklamalar yaparken takımın veteran kaptanı oralı bile değil.

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Mario Gomez ve Oğuzhan zeki adamlar.

Tolga'nın ne adamlığına ne de aklına güvenirim.'Takımın ağabeyi' kültürü kalkmalı artık.

Kaptan olacak adam aklı başında biri olmalı.. Beşiktaş kaptanı böyle twit atamaz

http://i.hizliresim.com/Ykkrq6.jpg

0|0
    0|0
    • Tolga yerine Ersan falan kaptan olmalıydı hep iyorum, şimdi de Quaresma'ya falan vermeleri lazım aslında takımı resmen o ateşliyor.

Bu takımın pazubandı Necip'e bile Tolga'ya yakıştığından daha fazla yakışıyor.

• Resmen benim tespitlerim bunlar.

Öyle ezik gibi hakemin her kararına başını eğip gitmeyeceksin. Bu yüzden Ersan, Cenk, Gökhan Sosa ve Q7 gibi karakterler önemli.

Ayarını bilemeyen gereksiz atarlı bir Cenk var. Ota boka itiraz ediyor.

• Mesela Fernandoa'nun Bursadayken Atibaya yaptığı ayardan sonra Tolga'dan küsküyü yemesi çok hoşuma gitmişti.

Yaptığı tek olumlu hareket Tolganın..

Böyle ruhlar önemli.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Medya iki mac kaybeden Beşiktaşı , yine düşüşe geçtiler algısı yaratıp sezon başından beri en iyi topu oynayıp rakipleri 3leyerek 5leyerek yollayan takıma çamur atmaya çalıştı , Gomez ve Ozzy nin tepkisi normaldi.34 maçta iyi oynayan makina gibi takim yok , elbet form düşüklükleri olacaktır

Maalesef bizde medya ya en dibe ya en tepeye çıkarır

0|0
    0|0
  • alakası yok
    oğuzhan baskı kaldıramayan çömez bir futbolcu
    gomezin bu tecrübeyle bunları söylememesi lazım.
    insanlar konuşacak bu bjk ye has bişi değil

0|0
    0|0
    • Adamlar konuşmayın demiyor, işin abartıldığını söylüyor. Oğuzhan 'Ben süperim, eleştirmeyin' demiyor zaten.

İnsanımızın klasik 'Sen şunu de, sen bunu de' tavrı var gene, adam diyor ki 'Bizden abartılı beklentiler var'. Avantaj hala Beşiktaş'da ama hem medyada hem de takımın kendi taraftarında inanılmaz bir baskı var.

Normalde baskının Fener üzerinde olması lazım, ama sanki dezavantajlı bizmişiz gibi algı yaratılıyor.

• fb nin ts ile berabere kaldığı ve şampiyonluğu kaybettiği maçı ya da denizli maçını ya da quarisma nın ilk geldiği sene oynanan gs-bjk derbisini izlemediysen haklısın.
      ayrıca keşke oğuzhanda senin kadar bilsede sinirlenmese büyük maçlarda

• Oğuzhan çabuk demoralize olan bir tip, geçen sene Bilic 'Bakın çocuklar, topu alınca uyuz uyuz yan pas istemiyorum, ben ingilterede gördüydüm orda alan kaleye doğru gidiyor yaldır yaldır, biz de böyle oynayacaz, orta alanda rakip korkacak, Oğuzhan sen de eğer bu takımda top oynayacaksan it gibi koşacaksın, öyle topu alıp fake atmak yerine aralardan çatır çatır kilit pas atacaksın, her topu aldığında Ba'yı göreceksin' kafasında bir oyun oynattı, takımın en iyi zamanlarında Oğuzhan artık kadroya bile zor girer olmuştu.

Sert, seri oynaması gereken maçlarda çok düşüyor formu çünkü ne kıran kırana oynamayı, ne de ortasahada basit oynamayı seviyor.

Sosa fiziği sağlam, görece hızlı, açığı gördü mü pası yollayan yapısıyla resmen klübeye çaktıydı geçen sene Oğuzhan'ı.

Oğuzhan fizik gücünü geliştirmesi gerekirken çirozlukta çığır açmıştı geçen sene şimdi gene toparladı.

Fener maçında da fizik kalitesi düşük olduğu için oynayamadı mesela.

• Beşiktaş hala Şampiyonluktaki en büyük favori. Ama şunuda atlamamak lazım. Bugün bir Beşiktaşlıya sorduğun zaman "Biz son yılların en iyi takımını izliyoruz" diyor ama bakıyorsun bu son yılların en iyi Beşiktaşı Avrupada yok. Türkiye kupasından elenmiş. Ligdede rahat Şampiyon olabilecek bir görüntü vermiyor.
    Taraftarın kaygısıda biraz bundan.

0|0
    0|0
    • Yav bırak allasen, 20 senedir şampiyon olamayan Liverpool taraftarında bu kadar trip yok.

• Rahat şampiyonluk diye birşey mi var? Zaten sorun bu, şampiyonluk yarışı istisnalar hariç çetin geçer zaten. Hemen karalar bağlamanın hiç mantığı yok.

• Rahat Şampiyonluk diye birşey var mesala Geçen sene biz Şampiyon olduk ama ortada çok iyi bir Galatasaray yoktu,2 oyuncunun sayesinde alınan bir Şampiyonluk vardı ve yarış kıyasıya geçti ondan önceki sene Ersun Yanalla Fenerbahçe iyi oynadı ve rahat Şampiyon oldu. Yine Ondan önceki senelerde Fatih Terimle Galatasaray ligde çok rahat Şampiyon oldu fark atarak. Beşiktaşlı taraftarlarda bunu istiyor.
      Liverpoolu iyi örnek gosterdin fakat Avrupada Şampiyonluğa oynayan hiçbir takım devre arasında ilk 11 oyuncusunu satmıyor. Ersan gittikten sonra defanstaki uyumsuzluk ortada.
      Gökhan Töreyide bir şekilde kazanması lazım Şenol Güneşin.

• Beşiktaş pozisyon mu bulmuş:d Q7 disinda hatirlamiyorum:D saçma sapan açıklamalar.

0|0
    0|0
    • Maçı nerenle izledin? Gomez'in kaçırdığı iki gol pozisyonu var. Özellikle ikinci yarı Beşiktaş oyun üstünlüğünü eline aldı ama gol atamadı bir türlü.

• Fenermedyasından ne beklersin..

0|0
    0|0
  • üzerinde baskı varsa cenk oynasın rize ve tsyi yenemesinler görür o baskıyı

0|0
    0|0
    • Eee? Ligin ilk yarısı 'Önümüzdeki 17 maçı kazanamasınlar görürler' mi diyordu millet? bir derbi kaybedildi diye niye yarıştan kopmuş muamelesi alıyoruz, o maçta da pozisyon bulduk, gol olmadı, deplasmandaydı diyor.

Dünya'nın her yerinde şampiyonluk mücadelesi böyle veriliyor, bizde bekleniyor ki, 'Oh iyi oynuyoruz, böyle devam etsin, Fener'i de yensinler puan farkı 5'i falan aşsın sonra rahatça şampiyon olalım', böyle şeyler biraz zor gerçekleşir.

• Birincisi rica ediyorum şu türkçeyi düzgün kullan.

İkincisi, Barcelona bile her maçını iyi oynamıyor, iki ay önce göklere çıkarılan takımı yerin dibine sokmanın manası yok.

Ki o kadar da kötü oynamıyor beşiktaş, ortasahasındaki top kazanma kabiliyeti biraz sorunlu şu sıralar.

• 1. türkçeyi ögreneli 2 sene oldu sence nasıl? 2. bu takımı ben göklere hiç çıkarmadım 2003den buyana barcelonadan örnek vermek çok komik çünkü beşiktaş bir sevilla bir napoli bir schaleke degilki barcelonadan örnek vermek için önce bu kademede olmamız gerekir beşiktaş kesinlikle kötü oynamıyor beşiktaş standart bir avrupa takımı gibi oynuyor ligin kalitesi belli oldugundan liderligi zorluyor

• 3. lüğe alışmış takım 2. olucak ya psikolojisi çöktü herhalde.

0|0
    0|0
    • Yav taraftar ergence davranıyor, müthiş bir kompleks var 'Bizi şampiyon yapmazlar, bu takım şampiyon olamaz, gene düşecez' diye, takıma en büyük zararı taraftar veriyor.

Oturduğu yerden desteklemesi gereken takıma adeta kara propaganda yapıyor, hani eleştirirsin 'Pozisyon üretemiyoruz, Oğuzhan etkisiz' anlarım, 'Şampiyon olamayız, bu oyunla şampiyonluk helal' bunu diyen adam ligin ilk yarısı Beşiktaş'a Barcelona muamelesi yapıyordu sorsan.

Yükleniyor...