Siz cehennemi iğne deliği kadar yerden görseydiniz, başınızı secdeden ayırmazdınız

H.z Muhammed (s.a.v) in Siz Cehennemi İğne Deliği Kadar Yerden Görseydiniz, Başınızı Secdeden Ayırmazdınız sözün hakkında ne düşünyosunuz?

benim bu söz her aklıma geldikçe kendime kızıyorum ama faydasız...

0|0
7|26

En İyi Kız Görüşü

• Cahil olduğumuz için bunlar..

dinimizden bir haberiz,dua bizim ihtiyacımız olduğu halde,anca zorlamayla veya dara düşünce ediyoruz

şükretme bilinci yok!

Rab'bimizi tanımaya çalışmıyoruz ki,haddimizi bilelim,insan olalım..

6|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 26

• Cehenneme müslüman olarak girip resulullah sayesinde çıkacak olan vardır..Ama kafir olarak girecekler hiç bir zaman o ateşten kurtaramayacaktır..

Sadakallahulaziym..

5|2
    2|1
  • korkuyla namaz kılmam. ayda yılda 1 kılıyorum, ama onda da tamamen kalbimden geliyor ve boyut değiştiriyorum :D beni yakacak diye secde edeceksem ne anlamı var ki. bu tip şeyleri bence uyduruyorlar, 4 halife döneminden sonra insanları korkuyla islama bağlamaya çalışmışlar birsürü hadis uydurup. o yuzden bugünkü bazı sözde müslüman kesim, psikolojik olarak çok zayıftır. savaşta anında dağılıp kaçarlar(arap-israil savaşlarında bunu görebilirsin). bizde de var bunlardan, sürekli askere laf atar askere gitmek istemez falan(bir sıkıntı varsa git askeri liseye subay ol düzelt) çoğu korkaklığından bunu yapar. korkuyu verip müslüman yaparsan böyle oluyor kalpte olacak önce yaratanı sevdiğin için secde etceksin korktuğun için değil.

1|1
    1|1
    • korkarak sevme diye bişey var araştır istersen

• senin inancın da beni ilgilendirmez ben kendi görüşümü belirttim.

• Binanın girişine "Mülk Allah'ındır" yazdıran evsahibi hacı amcalar ay sonunda kirayı istediğinde "Kirayı mülkün sahibine ödiycez" desek ya?

2|1
    1|1
  • Evet, çok güzel ve dünyada nasıl yaşamamız gerektiğini vurgulayan bir hadis-i şerif. Beş vakit bile zor geliyor bizim gibi çürük Müslümanlara ama işte...

2|1
    1|1
    • efrendimizin en çok sevdiği insanlar bizler son nesiller olacakmışız

çünkü demişki

onlar beni görmeden,beni tanımadan,sadece okuyarak bilip inanıcaklar,benim şefaatim onlarda olucak demiş

hadis te işlemiştik

• Birazdan engellenirim, dolayisiyla sana da cevap yazamam. Ozel mesajdan konusuruz.

• bende teşekkür ederim

müslüman bildiğini bir başkasına söylemekle yükümlüdür zaten ki çok severim bu tür konularda konuşmayı

rica ederim

• ateş bizi çağırıyor o_O

1|0
    0|0
  • "Tanrı bile bir cehennem yaratabilecek kadar kindar olamaz" der Chuck Palahniuk. Cümlesini ise belki Türkler. .. diyerek noktalar.

2|1
    4|2
    • gülü seven dikenine katlanır diye bişey var bunu kindar olarak görüp sıyrılmaya çalışan varsa söylicek tek sözüm yok ama bu anlamda bakın bi

• Neyin gülü? Neyin dikeni? Niye aciya katlanalim?

• Allah denizler kdar günahınız olsa tövbe edin içten annenizden doğmuş kdar günahlarınızdan arınmış olucaksınız diyor bu kdar merhametli bir yaratıcımıza bu lafın söylenmesi çok yanlış müslüman değilse zaten kınarım.

• Bizi neyin beklediğinin farkındayız ama şeytana yeniliyoruz malesef

4|1
    0|1
  • Cehennemden yazıyorum, burası çokoş. Bildiğin Maldivler.

3|1
    4|6
  • yeni öğrendim teşekkür ederim :) dinimizi tam anlamıyla öğrenmekten biraz geri duruyorum sebebi uzun... çok şükür hep beraber cennetteyiz inş :)

2|0
    0|0
  • Yanacaz yanacaz

1|0
    0|0
  • ne olacaksa bu dünyada olacak bence

1|1
    3|0
  • O diyorsa doğrudur. Gereğini yapmak lazım...

3|0
    0|2
  • Artık gerisini siz düşünün demiş (SAV) Peygamberimiz.

1|1
    0|1
  • Bir ara soruna cevap verirken beni engellediğini farkettim. Sonra bir şekilde engeli kaldırmışsın. Bu soruyu görünce de neden engellediğini çok daha iyi anlamış oldum. Böylece sorunun cevabını da vermiş oldum sanırım.

1|1
    4|2
    • Hangi seviye ?

• ya ne oluyor ?

• Gerçekten sıkmaya başladın.

• çok teşükkür ederim böyle güzel düşünmenizden siz ekleyim mi :)

1|0
    0|0
  • dini değerlere hakaret bir suçtur,bilerek yorum yapın çok bilmiş arkadaşlar burası internet dahi olsa ;)

2|1
    0|1
    • neyse ben noktayı koydum artık, bir daha da dönüp bakmayacağım kim ne yazdı diye. kalın sağlıcakla.

• Neden korkuyorsun İslamiyet ile ilgili birsey yazıldığında sen de ne istersen onu ac ister Darwin ister baska birsey ben sana suc olduğunu hatırlattım beğenmezsen yorum yapmazsın olur biter ama hakaret edemezsin.

• yanacağız...

1|0
    0|0
  • bazen bişeyleri bilmemek insanları daha mutlu eder.buna yorum yapamıyorum.

1|1
    3|1
  • Cehennem yemegi zakkumdan bir parca dunyaya dusse tum meyve sepze bitkiler cururmus ama bu soruyu bilmiyorum

2|0
    1|1
    • evet efendimiz öyle demiş

bu konuyu işlemiştik biliyorum

• benim dini konu üzerinde bilmediğim yoktur

çok kitaplar okudum

2 sene sohbetler dersler aldım

ama gel görki durum böyle

şu namaz işte

• çoğu zman kılıyorum zaten

ama sürekli değil

rabbim herkese o aşkı verir inş bizede

tabiki bilmek önemli birgün lazım olucak bilememk kötü

• beni sevmiyordur kesin sevse dünya malım olurdu :)

0|0
    0|0
  • Cehennemi görsek evet ibadet ederiz. Ölümden sonrada hayat inanıyorsak yaradana her an şükür dua ibadet etmeliyiz. Günahkarız tövbe etmeliyiz

0|0
    0|1
  • arkadaşım bırak kimseyle polemiğe girme herkes gidince görür elbet hakettiğini

0|0
    0|0
  • Ne düşündüğümü soruyorsun ama her cevabı duymaya hazır mısın?

0|0
    0|0
  • korkutma bizi akşam akşam :/

0|0
    0|1
  • Kimse cikip "Sen gordun mu?" dememis mi?

3|1
    6|2
    • cenneti ve cehennemi gezdi peygamberimiz

• Engellememiş :=

• Cehalet iyidir iyi

0|0
    3|3
    • aman tanrımmmm müslümler saldırmış - leri vermiş :D

hahaha

Kızlar Ne Diyor 6

• biliyorum

2 sene sohbetlewre gitmiştim orda bu konular işlenmişti

ama işte nefis şeytan ağır bazıyo malasef:(

5|2
    1|1
    • aynen öle:(

• tamam işte daha günahım çok diyorum bu ne :D benim çıkmam lazım :D

• hadis üzerine söz söyleyemem ama ben de kendime kızıyorum da bilip de uygulamamak bilmemekten daha kötü sanki :'(

6|1
    0|1
  • ateyizler düşünsün.

yobazız biz şakirtiz felan filan..

0|0
    1|0
    • :) hehe vay arkadaşım

• sana arkadaşlık göndereyim mi :) beni öyle hep takip desin bende seni ekleyim mi elmalı turta

• Hem ürkütücü hem üzücü.Allah yardımcımız olsun.

1|0
    0|0
  • provokatör bir soru !

1|0
    2|0
  • Kovulduğum yere birdaha geri gitmek istemem.

1|1
    6|1
Yükleniyor...