Herşeye sinir oluyorum. Psikiyatriste gitsem işe yarar mı sizce?

herşeye sinir oluyorum. artık karakterimi bile değiştirmeye başladı. Şu an yaşım genç. haliyle kaldırabiliyorum ama ilerki zamanlarda hastalık olarak döncek bunlar bana. eskileri açıp açıp düşünüp düşünüp sinir oluyorum. ama anlatamam öyle böyle değil feci sinir oluyorum. sinir olduğum insanlar aklıma gelince sinir oluyorum. ruyamda sinir olduğum insanlarla habere kavga ediyorum. burdakilere bile sinir oluyorum. oysaki yüzlerini bile görmemişimdir. verdikleri cevaplara sinir oluyorum. tam bir sinir hastası oldum. napsam bilemedim. psikiyatriden randevu aldım ama işe yararmı bilmiyorum. ilaçlara yüklenmek istemiyorum. bu kadar sinir akla zarar. napsam ben arkadaşlar. bana bir yol gösterin. içimde düşünüp düşünüp sinirden delircem bigün. kimseye karşılığını veremiyorum beni sinir edecek bişey söylediklerinde. yuta yutamı bu hale geldim bilmiyorumki. napıyım ben? psikiyatriye gidince işe yararmı? acaba ilaç verip gönderirmi yoksa benimle konuşup beni biyerlere yönlendirirmi? bir yardımcı olun lütfen..

0|0
51|58

En İyi Kız Görüşü

• sorun sende değil sinir ediyorlar :D

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 58

• Önce bir sakin ol. Dövmeyeceksen cevap veriyorum. :)) Psikiyatr kesinlikle senin daha iyi hissetmeni sağlayacaktır. Her ne kadar "deli doktoru" deseler de inanma çünkü gerçekten bu konuda süperler. Sorun şu ki, acana gerçekten de gitmene gerek var mı? Sorun başka bir sebepten de kaynaklanabilir? Yani sinirsel bir şey de olabilir ya da belli bir dönemden geçiyor da olabilirsin. Psikiyatr şu aşamada sanırım seni dinler, duymk istediklerini söyler ve muhtemelen de sakinleştirici ilaçlar verir. Kararını sen ver.

1|1
    0|0
  • Pisikiyatri diğer arkadaşların dediği gibi ilaç tedavisine dayalı bir yöntemdir. İlaç ise biyolojik olarak etki eden förmüller karışımıdır. kimileri midede, kimileri bağırsaklarda çözülürler, devamlı kullanımda ise midede ülser bağırsakta ise bağırsak duvarlarının incelmesinine bunun neticesi olarakta gıda elrjisine yol açar, ülser ise daha beter.

Pisikologlar insanı rahatlatır derler ama onu rahatlatan pisikolog değil bulunduğu ortamın ruhsal olarak kişiye etki etmesidir. "Beni biri dinledi" mesajı vermesindedir.

Ama sonuç olarak iki yolda çözüm değildir. çok insan tanıdım böyle şu an şişenin dibinde boğuluyorlar.

Yaşam tarzından ileri gelen ve yaşadıklarınla alakalı etkiler bunlar, kaşların çatık, agresif, espiri kaldıramayan birisin, Hani göğsünün üstünde bir yukruk yemiş gibi olanlardan. Bazen boğuluyor bazende acayip kopuyorsun.

Seni rahatlatacak tek şey güzel bir doğa yürüyüşü.

Arkadaşların seni sadece sıkıntını artırmaktan başka birşey yapmayacaktır. En iyi arkadaşın seni neşelendiren ve kalbini kırsanda seni bırakmayandır. onu yanına al gez dolaş, alışveriş yap.

Birde migren ilacı al, sana lazım olacak, 10 dk'da başının ağrısı gececek.

Pisikiyatrik ilaçlar kullanmak istemezsin buna emin ol, kullananlar bin pişmandır.

0|0
    1|2
  • Selam, bende senin gibiyim herşey sinir oluyorum sanırım burcum alakalı bir durum. Boğa burcuyum anında ufacık birşeye aşırı tepki gösterebiliyorum. 22 yaşındayım. Durumumla ilgili yardım almak adına psikoloğa gittim 2 3 seansa girdim ama çözüm yok onlarda yani. Sürekli dinlemekle meşguller ve dünyanın parasını alıyorlar başka bişey değil. Doğuştan kaynaklı bir sorun olduğu için bizim olayımız psikoloğun yardımcı olması imkansız sürekli şöyle yap böyle yap diyor. Yapsam yapıcam zaten ama yok yani. İşin kısacası çözüm rahatlatıcı ilaçlarda, diğer bir adıyla antidepresanlarda. Rahatlatıyo sinirlerini çekiyo senin resmen. Ama yan etkileri var aşırı uyuma veya uykusuzluk, baş dönmesi, baş ağrısı, gözlerin kararması saymakla bitmeyen birçok yan etkileri var. Tabi bunlar kişiden kişiye değişiyor. Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum bana bir yan etki göstermedi.

0|0
    0|0
  • nasıldır napar bilmem ama sana bir hayır demeyi bir de kendini ifade ederek hakkını savunmayı özümsetmeleri lazım ... ilaç verir rahatlarsın ama ilaç dediğin yan etkisiz olmaz sen herşeyi önce kafanda halledip karşılık vermeye alıştırmalısın kendini ... eğer o an cevap veremiyorsan olanları iyice düşün ne diyeceğine karar ver sonradan sana sorun çıkaranları tek tek karşılarına geçer önceden çalıştığın şeyleri söylersin gözdağı verirsin ama bir yandan da sevgilin mevgilin abin falan yok mu (problem okul arkadaşlarına karşı diye düşündüm) sana destek olacak yakınında çevrende gerçekten güvenebileceğin biri olmalı yaş kaç bilmem ama bir sevgili yap onla paylaş şansına iyi biri çıksa bari herkes de dinlemez malesef ...

kendi kendine telkinver cevaplarını verecem bu sefer cevaplarını cerecem bu sefer diye ama abartma telkin işiini sürekli kendi kendine konuşmaya dönüşmesin bu ... tabi çok kötüysen psikiyatr ya da psikolog şart. psikiyatr öncelikli olarak ilaçla tedavi eder konuşma sonra gelir. psikolog konuşma seanslarıyla tedavi eder ilaçlar sonra gelir.

konuşma terapisi alman iyi olabilir önce psikoloğa görün istersen, eğer gerek var diyorsan

1|0
    0|0
  • endokrin hekimine gitmeni öneririm öncelikle. kan tahlillerini yaptır. belki de basit bir vitamin eksikliğin hormon düzensizliğin vardır.

0|0
    0|0
  • psikiyatrist bu durumun altında çeşitli fizyolojik sebepler olup olmadığını inceler nadiren bazıları terapi seansları düzenlese de çoğu bu durum için psikologlara yönlendirir, ilaçlı tedavi uygun görülebilir ancak bunun amacı sizin hayat standardınızı yok etmektir, hali hazırda olan düşünce şekillerinizi ilaçlar değiştiremez, bunu da terapi seanslarında düzeltmeye çalışacaksınız..

0|0
    0|0
    • not: günün sorusu olarak bunu seçmek akıllıca değildi, bilip bilmeyen herkes yorumda bulunmuş.. normal bir şekilde sorsaydın sadece konu hakkında bilgi sahibi olanların yoğunlukta olduğu bir yanıt alacaktın.. neyse, olmuşla ölmüşe çare yok..

• Bende senin gibiyim psikiyatri seninle konusmuyor sen anlatıyon o ilaç veriyor yolluyor ben kullandım bir faydasını görmedim açıkcası daha çok sinirleniyordum genellikle depresyondaki insanlara oluyormus.Bana kalsa ilaç kullanma derim çünkü o ilaçları vucüddan zor atılıyormus ama istersen dene ve gör.

0|0
    0|0
  • Klübe hoş geldin :DD

Gamsız olmak zordur.. İnsanlardan hiçbirşey beklememek ve onları hiç takmamak.. herşey akılda biter ama, bunu yapmak gerçekten zordur bilirim..

Doktor elbette sana yardım edebilir. En kötü ihtimal ilaç verir ve zaten ilaçla da bebek gibi hissedersin kendini. Aşırı rahat ve geniş hissedersin.(Kullanan arkadaşım var).

Ama ilacın zararları ve bağımlılık gibi bir yan etkisi de olabiliyormuş ..

halledebiliyorsan, kafanda hallediceksin.

0|0
    0|0
  • psikolğun ya da terapistin yapacağı yine seni dinlemek evet ilaç verebilir ama oda bünyeni olumsuz etkiler tabiri caizse ruh gibi dolanır ve fikir yürütmez hale gelebilirsin bir işte çalışıyorsan seni olumsuz etkiler ya da okuyorsan

sinir olduğun o çevrende sinir olmadığım bir arkadaşınla konuşmayı dertleşmeyi dene kendine değer ver

insanları kırabilecek bile olsan hayır demeyi dene senin için öncelik sensin diğer tüm herkez senden sonra değer sırası

yanlız kaldığında sevdiğin ve seni iyi hissettiren müzikleri dinle

egolarını kullan ego tatmini insanı bilinç altında yüceltir ve kendini iyi hissetmeni sağlar

yakında olsaydın konuşurduk

0|0
    0|1
  • Aynen bende böyleydim karakterim ciddi bir şekilde degişti kendimi tanıyamıyorum şuanda psikiyatriye gittim ilaç verdi yolladı ilaçları içmeye başladım iyi güzel ama kilo aldırmaya başladı bıraktım Şimdi gine aynı durumdayım Neyin nesi bende anlamadım :S

0|0
    0|0
  • valla bende cok cabuk sınırlenıyom ya hıc ıı deıl cok agresıfım sevgı dusunce de saklıdır benım gıbı hassas dusunmeyene cok ayar oluyom hele bı de karsılık verırse allah dıyom ya yaba daba du bı caresını bulursan bana da sole esrar kes oldum bu yuzden baska turlu sakınlesemıyom ya

0|0
    0|0
  • bakın öncelikle size işe yarar bir formül söyleyeyim. bu formül bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır. aklınıza kötü düşünce geldiği zaman birden ''DUR'' diye bağırmanız kötü düşünceyi aklınızdan giderecektir ve ondan sonra aklınıza geçmişte yaşadığınız veya gelecekte yaşamayı hayal ettiğiniz güzel şeyleri getirirseniz emin olun kötü düşünceler silinip gider. bir de sürekli gülümseyin en işe yarar tekniklerden birisi de budur. bayan olduğunuza göre çikolatayı muhtemelen seviyorsunuzdur ve bol bol çikolata yiyin. kendinize başka uğraşacak şeyler bulun mesela yapamadığınız şeyleri yapmaya çalışın(örneğin ; herhangi bir yemeği yapmayı bilmiyorsanız o yemeği yapmaya çalışın). ilk önce psikiyatriste gitmek yerine bunları yapsanız daha mantıklı olur bence. ama bu dediklerimi yaparken bunların olumlu sonuç vereceğine inanmanız gerek. eğer ya yok benim derdime çare bulunmaz derseniz olumlu sonuç alacağınızı sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayatında bazı şeyler yolunda gitmiyor. İnsanların üstüne basmak istemenin ve herkese öfkelenecek kadar değer vermenin nedeni bu. Psikiyatr sana iyi gelebilir...

0|0
    0|0
  • Bence önce Sikolog ile görüş, Psikiatristler vucudunuzda kimyasal bir dengesizlik olduğunu sanıp ilaç verirler ama belki ilaç almak için gerçekten vücudunuzda bir sorun var mıbundan emin olmak gerekir diye düşünüyorum. benim önerim önce bir psikolog a gitmek olurdu.

Umarım yardımcı olmuştur.

0|0
    0|1
  • bi dene bakalım işe yaramasa bile denemiş olursun. işe yarama olasılığını değerlendirmek gerek.

1|1
    0|1
  • İbadet ve dua huzur verir

Mutlu olmanı dilerim

1|0
    0|1
  • Tasavvufa yönel. İnsanları sevebilmen için sana bir sebep sunar. Bu sinir olma olayı seni yakar kül eder sonra meşru olmayan yollardan insanlara zarar vermeye çalışacaksın (arkasından konuşma, gıybet hatta iftiraya bile sürükler ) ama sonunda zarar gören sen olursun tek çaren tassavvuf ilgilenirsen ekle ne yapabileceğin konusunda seni yönlendirebilirim Allah şifa versin

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|1
  • Yarar tabi durma ben psikiyatr verdiği ilaç sayesinde kendimi kesme nöbetlerine karşı koyabildim saygılar

0|1
    0|1
  • inanç sıkıntısı var sende , insanlar biribirinden farklı yapıdadır kendine uyduramazsın , birileri canını sıkmış olabilir ama sana ters gelen şeyleri başka şeylere mal edemezsin önce iyi olanı düşün illa sinirlenmek gerekmez

0|0
    0|1
  • Benim tavsiyem psikolog olur önce. Ben çok faydasını gördüm. İstanbul'da isen bilgisini verebilirim.

0|0
    0|0
  • Anlattığın mevzu zaten psikolojik bir hastalığın adı ismide panik atak doktora gitmende fayda var tedavisi var

0|0
    0|1
  • ergenlik diyelim.geçer.

0|0
    2|1
  • Biraz takıntılısın ilaçlık durumun yok yani psikiyatrisede gerek yok bir psikologa gidip sohbet edersen sıkıntın geçecektir diye düşünüyorum burcunu yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim burçla ne alaka deme :)

0|0
    0|0
  • Sen psikyatristine de sinir olursun. Boşver düşünmeyi insanları değiştiremezsin oldukları gibi kabul et, hayat kısa tadını çıkart.

1|0
    0|0
  • Gitmen gerekli,iyi olur.Bazı rahatsızlıklar kendi kendine düzelmez.Faydasını göreceksin mutlaka.

0|1
    0|0
  • SORUNUN TEMELİNE inmen gerek... ne olduda bu hale geldin ? cocukluğunda anne ve babadan şiddet mi gördün ? cok mu pırısrıktın ? bu sinirinin asıl temelini bulup düşünüp halletmen gerek... sinir yatışması için sekine duası var oku!

0|0
    1|1
  • git git faydasııııı olurrrrrr

0|0
    0|0
  • bende saçma şeyler için ağlıyorum. olay yokken bile. sinirlerim çok gerildi sanırım. benımde ihtiyacım var.

0|0
    0|0
  • psikayatr seni bakırköye yönlendirir sende cinnet geçirir psikiyatr ı kemirirsin sonra bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastahanesinin cinnet mahallesi koğuşunda vip locada yaşarsın:D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 50

• psikiyatire gitmeni ben tavsiye ediyorum. artk tek basina cozemiyorsun, isin icinden cikamiyorsun. utanilacak ve ayipda degil. icine ata ata bu hale gelmissin. gorusunu, fikrini soyluyememissin, ondan boyle oldun. hep sustun, kendine zarar verdin. insanlari kirmadan ne istedigini soylemelisin ve lnsanlari degerinde birmalisin. kimseyi degistiremezsin ve agizlarinida susturamazsin. tedavi gor ve hepde konus. konusmadigindan, paylasmadigindan bu hale gelmissin. once sen kendini dusun sonra baskalarini. gecici sure ilac belki sana iyi gelir. kafani rahatladir. bagimlliki yapmiyan ilac versin psikiyatirist. herseyi olduguna birak ve hayata rahat, genis bakmiya calis. dunya ve yasamak cok guzel, tadinca. bunlari sen unutmussun. sen istersen hersey olur, yeterki iste ve cabala. bu sorununu erteleme artik, sana kotu olmus. kolay gelsin sana ve basarilar dilerim.

0|1
    0|1
  • canım psikiyatriye gitmeden önce,bir psikoloğa gitmelisin. eğer psikolog gerek görürse psikiyatriye gidiliyor ve bunu çoğu kişi bilmiyor. psikiyatri seni dinlemez onun görevi ağır ruhsal bozuklukları ilaç takviyesi ile tedavi etmek. senin durumun psikolojik. bir psikologa gitmelisin ve mutlaka yararını görürsün , oda düşük dozlu sakinleştirici verebilir ama seni dinler ve sorunlarını seninle birlikte çözmeye çalışır.beni dinle. psikoloji okuyorum.

0|1
    2|0
    • bu arada durumun fizyolojikte olablir , guatr vs bunun testlerini psikolog senden isteyebilir

• Konusmak iyidir konusmaya ihtiyaciniz var. Kendi onerimi verecegim ama Dr yani psikiyatris sadece sizi dinler sonra su ilac bu ilac der ve sizi uyusturur cunku asla yasadiginiz seyi duzeltemez yok edemez.

Ustelik siz iyilesmek istemezseniz psikiyatris size yardimci olamaz ki bu da gosteriyor ki hersey sizin elinizde.

0|1
    0|2
  • İş psikiyatri de değil sende bitiyor canım.Sinirlenme gibi duygulara kapılınca aklını çalıştırman en kolayı olacak mesela bu bana böyle yaptı nasıl yapabilir yapmaya ne hakkı var gibi bir düşünceye kapıldıktan sonra böyle yapan biri için neden kendimi yıpratayım asıl amacı bu değil mi zaten o beni düşünmüyor ben niye kendimi bu hale koyayım gibi bir düşünce gelirse her olumsuz seni sinir eden şeyin ardına inan ki zamanla daha sakin biri olursun.Zamanında aşırı denecek değil ama ne diye bakıyorsun diyen biri ile kavga etmişliğim oldu.Umarım bende ki gibi işe yarar.)

0|0
    0|0
  • ilk aşamada psikiyatri yanlış bence ilk önce psikoloğa gitmelisin ama iyi bir psikolog olsun araştır ben çok gittim hiç biri ilgilenmedi şimdi yeni buldum çok iyi diyolar onu denicem :) bence her insan gibi senin de sıkıntıların var ilaçlık bir durumun yok sadece seni anlayan biriyle konuşmaya ihtiyacın var

0|0
    0|1
  • Psikiyatr ilaçla ilgili daha çok aynı zamanda psikologa da gitmen lazım.

Psikiyatrın verdiği ilacı sinirlerinin yumuşaması için kullanırsın, merak etme çok ağır bir şeyler vermezler senin durumunda, psikologa da gidip içini dök bence.Yoğun stresten oluyor bunlar sakin olmaya çalış, kafanı dinle, hoşlandığın şeyleri yap.

0|0
    0|0
  • durumumuz aynı sanırsam.bende doktoruma gittiğimde direk bana psikoloğa gitmemi söyledi.ki sana da psikoloğa gitmeni tavsiye ederim.ilaç alma.iyice dengen bozulur.tabi yine sen bilirsin. benim sinirlenmem sonucu pek çok rahatsızlık ortaya çıktı.eskileri bende habire açarım.üzülürüm ,sinirlenirim.hatta bazen yumruk felan atıyorum bir yerlere.bi keresinde telefonumu parçalamıştım falan.ama tüm bunlar bize zararlı.başka kimsenin bir tarafları duymuyor.aslında sinirlenmek doğal.sadece bizim bunu farklı bir şekilde ortaya koymamız gerek.mesela insanlar sinirlenir içine atar.bir başkası güler.mühim olan sinirlenme sonucunda vereceğin tepkiyi dengelemek ve kendini yıpratmamak.

0|0
    0|0
  • Gideceğin psikiyatra göre değişir. Eğer bir hastanenin doktoruna uğrarsan sessizce dinler seni,2-3 soru sorup ilaçla postalar. Eğer özel bir doktor düşünürsen seni oturup tanımaya çalışacaktır. Lakin onların da muayene fiyatları insanı sinir etmeye kafidir. İlaç bazen hayat zor geldiğinde bir durup umursamamak için iyi geliyor. Devamlısı faydasız ve aptal eder.

0|0
    0|1
  • Psikiyatriste gitmeden önce psikologa gitmeni öneririm, o seninle konuşup terapi şeklinde bir tedavi izleyecektir, bir süre bu şekilde tedavi gördükten sonra işe yaramazsa Psikiyatriste gidersin, zaten psikolok da yönlendirme yapıcaktır

1|0
    1|1
  • Psikiyatrinin yardımı olur ama şöyle ki ilaç verir. Ve o ilaçlar seni kendine getirir ama kullanmak canını sıkabilir.

0|0
    0|0
  • bi cevap yazacaktım sinir olursun diye yazmıyom :(

0|0
    1|1
  • Bendede var bu durum.. Bu yüzden bile bu aralar buraya çok takılmaya başladım kafa dağıtmak için.. Eğer sevgilinden yeni ayrıldıysan, aile içinde olay olduysa, kötü bir olay geçtiyse, bir yakınını kaybettiyse yakın zamanda bunlar en büyük etken.. Psikolağa gitmeni öneririm, psikiyatirler ilaç yazar daha yaşın genç ilaç kullanma sen boşluktasın konuşmaya ihtiyacın var..

Geçmiş olsun, umarım iyileşirsin.. :)

0|0
    0|0
  • bence de bir doktora git. çünkü basit seyler degil bunlar. bosluktasın galiba. bu yüzden her seye takıyorsun :(

0|1
    0|1
  • mutlaka git. ilaca yüklenmek diye bir şey. yeşil reçetelik bir durumun olduğunu sanmıyorum. psikiyatrist sadece ilaç verip gönderen biri değildir, konuşarak da çözmene yardımcı olacaktır. bence hiç düşünme git randevuna.

0|1
    0|1
  • bende öyleyim aynı senin gibiyim artık herkese ağzının payını veriyorum içim rahatlıyo :) hafifledim biraz sende dene derim eğer ilaç kullanırsan sadece uyursun mahfolursun benden söylemesi ben kullandım çok kötü etkiler yaptı bende

0|0
    0|1
  • Ilerde depresyon hastasi olursun ise yarar tabi ama mumkun oldugunca terapi yoluna git ilacin eline verme kendini

0|0
    1|1
  • psikiatrye gıtmenin sana yararı olur..ama bence ana kaynagı bulup sorunu kokten cözmelisin yani senin sınırlı olmana neden olan seyın ne oldugunu...

0|1
    0|1
  • aynı bennnn

0|0
    0|1
  • Bu sinir bir andan diger ana mi geldi? Sanki icinde birsey varmis, boguyormus seni, disari cikip herkezle bogusmak mi istiyor? Öyleyse bana òzelden yaza bilirsin..

Piskolog sana yardim ede bilecegini sanmiyorum.. ama denemekte fayda var

0|0
    0|1
  • Git git işe yarıyo bir kaç ayda atlatırsın

0|1
    0|1
  • En azından sorunun olduğunu kabul ediyorsun ve bu çöümün kolay olacağının göstergesi bence. Psikiyatristini iyi seç .sadece,herhangi biri olmasın.

0|1
    0|1
  • insanları olduğu gibi kabul edelim. bu şarkıyı dinle bir de :)

link

0|0
    0|1
  • bence gitmene gerek yok. birseye kirilmis olabilir ve gururuna yediremiyorsundur. kendini yiyp bitirme dua et sürekli

0|0
    0|2
  • Bende çok çabuk sinirleniodum en küçük şeye bile doktora gittim bir şurup verdi onu bitirdikten sonra çok iyi oldum doktora gitmeni tavsiye ederim canım

0|0
    0|0
  • Salavat getir dua et ama hastaneye gitme beter olursun allah korusun

0|0
    0|1
  • Psikolog psikiatri faso fiso anca ceplerini doldururlar ks dekilerde. Ayni seyleri soyler akupunktur deneyebilirsin ama hersey senin elinde beyninde onu bunu bitirmeden iyilesemezsin kolay gelsin

0|0
    0|1
  • İlaca ihtiyacin yoksa zaten psikiyatr sebi psikologa yonlendirir bence git ise yarar kesinlikle

0|1
    0|1
  • evet

0|0
    0|0
  • öğretmen olan var mı ?

0|0
    0|1
  • içini dök yaz bir yerlere sonra yırt t çöpe içine atmandan hasta olursun

0|0
    1|1
  • Kızlar Devam