Üzgünüm ve derslerime odaklanamıyorum sizce ne yapmalıyım?

Derslerimde başarılı olup hayatımı kurtarmam lazım...Ancak canım çok sıkkın derse veremıyorum kendimi..Canım bsey yabmak istemıyor...

Deprsyndamym dyrm bazen...Bu durumu nasıl atlatabılırım sizce?

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• kitaplarını al önüne kulaklık tak müzik dinle ... zamanla, bir kaç güne kadar o masada oturmaya bilinçaltında alışacaksın, orada rahat edecek ve ders çalışabileceksin test edilmiş yöntemdir ...

sevdiğin müzikleri dinleyerek iyi vakit geçirdiğin yerde her işi severek yapabilirsin ...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben böyle durumlar da kafa dağıtıyorum. Kimisi bunu alkolle yapar, kimisi çıkar gezer balık falan tutar... Sen de evde durma git bir şeyler yap.

1|1
    0|0
  • aynı şeyleri bende yaşıyorum yani erkek versiyonun olarak bende hiç bir şey yapmak istemiyorum ama bu tamamen baştaki insanlardan ötürü ben çalışsam en iyisini yapacam ama ne olacak sınavda sorular calınacak istedigi adamları yerleştirecekler ben yine acıkta kalacam biliyorum Allah hiç bir zaman çalısanın emeğini boşa çıkarmaz ama bu torpil olaylarından bende çok sıkıldım, ama sana şöyle kendi yazılarımdan birini gönderebilirm oku bakalım belki begenirsin, HADİ GÜLÜMSE!

İçimden gülümsemek gelmiyor. Tatlı bir tebessüm bile belirmiyor yüzümde. Yanaklarımda gamzelerim oluşmuyor. Ağladığım zaman göz damarlarımı çatlayacak gibi hissediyorum ve perişan.

Sen hiç hayatında gülümsedin mi? Ya da gülümseyebildin mi? Tatlı bir tebessüm... Yağmur damlalarının içerisinde parlayan sessizlik olmak isterdim. Cama tutunan masum ve yalnız bir damla. Gözyaşlarımla tamamlamak isterdim mutsuzluğumu. Gecenin karanlığında ve sessizliğinde kaybolup giden bir damla; o sessizliği bozan yağmur olmayı çok isterdim ışıkların aydınlattığı bir gecede. Ağaçların yapraksız, solarak çıplaklığa terk edildiği zaman, dallardan yavaşca süzülen ıssız bir damla ve çöle canlılık saçan bir damla, tüyleri ürperten bir dokunuş gibi soğuk ama ne yazık ki imkânsız bir düşünüş.

Hadi gülümse.

Gülümsemek o kadar kolay mıdır verdiği kadarıyla mutluluğu? Yüzünde beliren bir hoşluk mudur dolaba yığılan renkli, süslü kıyafetler gibi? İçinde büyüttüğün, özen gösterdiğin, açan ama zamanla solan pembe bir gül gibi masum...

O kadar özlemiş hissediyorum ki karanlığın soğukluğuna gizlenmiş hasretli gözlerle... Hadi gülümse. Ben kendimde olmasam bile, yalnızlığın pençesinde kalsam bile, sen,

Hadi gülümse. Gülümsemekten hiç vazgeçme...

0|0
    0|0
    • Emeğine gönlüne saglk teşekkürlr

• Aminnn inşallah... Sizinde allah gönlünze göre versin...

• Mutluluk ayrıntıda gizlidir diyorum ve amin diyorum, yani her şey yine bizim elimizde

• profil yasın 30-35 arası neye göre yardımcı olacağız bilemedik efenim..

0|0
    0|0
    • Evt yaşım 30... Bu durumda hayatn uucndan tutmus olamazmıyım ayıp mı bu?

• muz ve ananas ye karamsar hissettiğinde kendini. ayrıca Omega 3 tableti al. odaklanmanı sağlar. ve düzenli uyu ve beslen. ve mümkünse spor yap olmadı düzenli yuruyusler ayarla kendine..

• Yürüyorum zaten bol bol

• bi başlayabilsen aslında gerisi gelir konsantre olabilirsin seni üzen eşyi unutmaya çalış sadece derslere notlara odaklan...

1|0
    0|0
  • Yaş 30-35? ne dersi bilader? :D

Yaşı geçtimde ders çalışmak canını sıkıyorsa sana üç tane güzel tavsiye verebilirim

Öncelikle kendine hedef ve ödül koyabilirsin mesela 5000 tane soru çözünce kendime şunu alacağım ya da şunu yapacağım gibi...ve o 5000 soruyu çözmeden sevdiğin hiçbirşeyi yapma

ikinci olarak en sevdiğin konulara çalış sadece zamanla sevmesende diğer konulara çalışmak istersin

Son olarak da eğer hiçbir konuyu sevmiyorsan canın çalışmak istemiyorsa sadece 15-30 dakika çalış bu süre içinde canının sıkılacağını sanmıyorum hergün 15 ile 30 dakika arası çalışırsan zamanla sıkılmadan bu süreyi uzata bilirsin

0|0
    0|0
  • yaş 30-35 :D

hala bulamadın mı çözümü

0|0
    1|0
  • Profil yaşınla gerçeği orantılı tutmak ilk adım :) onun dışında lys işi ise robotlaşacaksın. üzülmen önemli değil, ne için çalıştığının da bir önemi yok, sadece sınava kadar amaçsızca çalışacaksın sadece. Başarıya giden yol her ne kadar acı, gereksiz ve ülkemize özgü olsa da budur.

0|0
    0|0
    • Neden yaşıma taktınız bu kadar...? Yaşm 30 ki yalan yok bızde !

• Eee herkes doğuştan şanslı olmaynca okuyamıyorsun... Kendin söz sahıbı olnca yapabiliyrsn ancak öyle bılmeden etmeden bol keseden atmak olmaz yasada gör...Bir d egarip geliyormuş pişkin pişkin sırıtmanda cabası !

• Haklısın, senin durumunu anlamam çok zor. Sitede yaşı küçük olduğu halde büyük gösterenler fazla olduğu için böyle bir tepki verdim, tahmin edemezdim ben de. "pişkin pişkin" sırıttığımı düşünmüyorum, durumunu küçümseme gibi bir durumum asla yok, olamaz da. umarım başarılı olursun...

• Üzgünsen bir şeyleri düşünüyorsun demektir. Bir şeyleri düşünürken de ders çalışamazzsın. O yüzden düşüncelerini kendini mutlu edebilecek şekilde bitir ve bitirdikten sonra ders çalış. Unutma: Herkesin sorunları vardır ve hayatta iyi bir yerlere gelebilmek için sorunlarınla başa çıkmalısın :)

0|0
    0|0
  • sebebini söylersen fikir verebilirim ailevimi aşk mı ,başarısızlık korkusumu, arkadaş çevresimi ,maddi sıkıntılarmı?

0|0
    0|0
  • Neyi ne zaman yapmak istiyorsan o zaman yap.Zira yapmak istemeyip başına oturmak boşa zaman harcamak demek.

0|0
    0|0
  • güzel hareketli müziklerle moralini yükselte

kendine güven asıl derslere :D

0|0
    0|0
  • kendine gel , derslerinin başına geç

0|0
    0|0
  • hızlı okuma kursuna git daha iyi odaklanırsın

0|0
    0|0
  • doktora git bence

0|0
    0|0
  • dünya boş ...coş

0|0
    0|0
  • Psikaytriste gitmelisin bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu zaman zaman hepimizin başına gelen bir durum. Birçok kez bunu yaşamışızdır. Bazı arkadaşlar düşünme çalış demişler ancak seni anlayabiliyorum. Canın sıkkın olduğu zamanlarda ki bunun sebebini bilmiyorum ancak derse hemen çalışman olmaz. Zaten çalışsan da bir şey anlayamazsın. Öncelikle biraz boş vakit ayır kendine. Ne yapmak istiyorsan onu yap. Yavaş yavaş düşüncende derse kendini odakla. Aralıklı periyotlarda çalışarak derse kendine hazırlayabilirsin. Ben öyle yapıyordum ve faydasını gördüm.

1|0
    0|0
  • Arkadaşlarınızla dışarı çıkıp gezin,konuşun,eğlenmeye çalışın. Çok yalnız kalmamaya çalışın. Psikiyatri uzmanına da gidebilirsiniz. Mevsimsel depresyon olabilir belki

1|1
    0|0
  • Düşünmeye vakit harcama calıs

2|0
    0|0
  • 30-35 yaşın var ders çalışamıyorsun ve depresyondasın öyle mi?

0|0
    1|0
  • Gaza getir kendini.Üniversiteyi kazanamazsan nelerle karşılacağını düşün.ben hep öyle yapıyorum :)

0|1
    0|0
  • sizin yaş 30-35 değil bence nickten de belli olduğu gibi justin biber dinliyorsunuz heralde :D ayrıca o yaşta ne dersi lise kaçsın sen

0|1
    0|0
Yükleniyor...