Basketbol ve voleybol neden boy uzatır?

Zıplama ve sıçramadan dolayı mı? Neden keşke beni de ailem küçükken spora gönderseydi uzun olurdum:)?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• bir şartla söylerim :D

0|0
    0|0
    • Neymişşşşş:)?

• Eig köpeğin olsunn önemli değil:)))))?

• Vay ya Allah razı olsun :) çok cömert

Çünkü iki spor da esneklik isteyen spordur, ikisi de ağır spor değildir ağır sporlar boy gelişimini durdururur

En İyi Kız Görüşü

• Valla 5 yıl basketbol oynadım bir işe yaramadı üzülme :D

1|0
    0|0
    • Bilmiyorum kızz ben de yüzdüm 2-3 yıll çok işe yaramıyor zayıflayıp uzun görünmek en iyisi:)

• Aynen öyle :D

Erkekler Ne Diyor 12

• Eklemler arasında boşluk ne kadar çok ise boy uzama ihtimalide o kadar artıyor. Voleybol ve basketbolda bu tarz bir durumu en çok tetikleyen spor branşlarından.

1|0
    0|0
  • Ever her zıplamada eklemlerinin arası açılmasından dolayı vücut büyüme hormanlarınj daha fazla üretiyor bu sebepden dolayı daha uzunlar. Ayrıca her yaşta uzamakta mümkün birşey sadece herşey gibi buda emek istiyor 😊

1|0
    0|0
  • Yerçekimi insanların boyunun uzamasına engel o yüzden bir demire asılırsanız boyunuzun 1 kaç santim uzamasını sağlarsınız. Bunu çocukken yapanlar ise baya uzuyor işte.

1|0
    0|0
  • evet ben o yolla top oynamadan 10 15 cm uzadım yeaa :D

1|0
    0|0
    • Nasıl sadece sıçrama ile mi?

• Yok be o kadar özel şeylere gerek yok sadece her zaman olabildiğince yükseğe zıpla arada eğil tam bir atak yap zıpla öyle yani.

• Eig benim hakkım değilmiydi :'(

• egzersiz gh salınımını artırıyor onun için.

1|0
    0|0
  • Yani Basketbol ve voleybol Zıplama ve sıçramadan dolayı boy uzattığını sanıyorum ben dünya güzeli bir ikincisi ailen seni küçükken spora gönderse bile aile'de boy ortalamasına bakar boyunun uzun ya da kısa olması dünya güzeli :)

1|0
    0|0
    • babam 180 annem 165 benim 169 18 yaşındayım 14 yaşındaki erkek kardeşim 169 nasıl kısa mı kalmışımmm

• ooo dünya güzeli sen anne genine çekmişsin ama erkek kardeşin baba tarafına çekmiş daha açıklayıcı olacaksa şöyle açıklayayım sen genotipken erkek kardeşin fenotip olmuş :)

• Ben uzunum ama boy uzamada cok bir etkisi yok en fazla kisiden kisiye degisir ama en fazla 3 4 cm 😊ben yuzme, futbol, voleybol, basketbol, hentbol, kosu yaptim etkisi var mı bilemem o ayri tabi en cok yuzdum nekadar etki etti bilemem ama tum tanidigim akrabaglar arasinda en uzun benim

0|0
    0|0
  • boy kac

1|0
    0|0
  • Etkilemiyor o kadar. %90 genetik

0|0
    0|0
  • Sonuçta sıçrama sporudur barfix çeker gibi bunlar önemlidir ama bunun da belli bir yaşı var 20-22 yaşından sonra fayda sağlamaz

0|0
    0|0
  • Halter neden kısaltıyorsa tam tersi sebepten

0|0
    0|0
  • bir ise yaramaz

0|0
    0|0
    • yarıyor bence bende 170 cm olcağıma 178 olurdum ama böyle kaldı:(Model olamayacağım:(

• Yok değil 185 lik babanın kızı olarakk azzz bence babası 170 olup kızı 170 olanlar var:(

• Birazda anneden almışsın :)

Kızlar Ne Diyor 3

• ya ben basketbola veya voleybolla boyun uzadığını düşünmüyorum :)

1|0
    0|0
    • en uzamadın mı?

• Ben değilde eşim çocukluğundan beri basketboll vs oynamasına rağmen boyu ve aynı sorun 2-3 arkadaşımda daha var

• Benim çevrede tam tersi 165 ana 178 baba çocuk 195 cm vs vs bunları görünce basjetin faydası diyorum

• Zıplamaktan dolayi

0|0
    0|0
  • smaç bastigin zaman uzuyor boy...

0|0
    0|0
Yükleniyor...