Sizce protein tozu kullanmalımıyım?

Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşında 1.80 boy 82 kilo biriyim. Malum bu yaz 80"yılın en sıcak yazı olarak geçecek bu nedenden ötürü deniz tatil vs. aktiviteler daha çok olacak. Fiziğim gayet yerinde fakat göbeğim olduğu için bu durumdan şikayetçiyim hafta sonu spora başlayacağım 4 ay sonra yaz gelmiş sezonlar açılmış olacak sporu devamlı olarak yapacağım fakat şu 4 ay içinde vücudu toparlamak istiyorum kafamda protein tozu kullanmak var fakat o kilo aldırıyor spor ile o kiloyu kasa dönüştürüyorsun ben bu kilodayken kullanırsam şişeceğim için kullanmıyorum şu 4 ay içinde göbeği eritebileceğim göğüs karın kasına sahip olabileceğim bir yöntem varmı? Benim fikrim 1 ay fitness"e gidip göbeği eritip 3 ay protein tozu ile aldığım kiloları kasa dönüştürme fakat olumlu olumsuz fikirlerinizi bekliyorum..

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Protein tozu kullanmak yerine proteinden zengin besinler tüketsen daha iyi olmaz mı?

0|1
    0|0
    • Malesef ben şirkette çalışıyorum burada yemekler kendi isteğime göre çıkmıyor şirket ıssız bir alanda olduğu için dışarıdan yiyebileceğim tost ve yarım ekmek köfte seçeneğim tek var bunlara da güvenemediğim için dediğin gibi protein içerikli besinleri keyfime göre tüketme şansım pek gözükmüyor zaten bu nedenden ötürü kullanmayı düşünüyorum

• hahaha teşekkürler <3 :) herşey için

• Rica ederim. :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Protein tozunu bu koşullarda spor yaparken vücudunun ihtiyacı olan protein ihtiyacını karşılamka için kullanabilirsin. İster kilo vermek iste ister almak iste vücudunun her zaman proteine ihtiyacı olacak. Özellike spor yaparken biraz daha artıyor bildiğin gibi. Bu sebeple ihtiyacın olan proteini günlük beslenmenden almaıyorsan ki anladığım kadarıyla zaten düzgün beslenemediğini söylüyorsun. O halde protein takviyesi kullanabilirsin. Spor + beslenmene dikkat etmeye çalış mümkün mertebe + hangi protein takviyesine ihtiyacın olduğunu da supplementler. com u arayıp öğrenebilirsin. Kilonu , amacını vs sorup sana önerirler. Muhtelemen izole protein önerirler, yağ şeker 0 bir ürün bulursun. Ne kadar kullanmak gerektiğini de sorarsın sonra iş tamamdır

0|0
    0|0
    • En iyi yorumlardan biri gerçekten çok yararlı oldu çok teşekkür ederim...

• sevgili kardeşim sen olayı çok yanlış anlamışsın kilo ya da yağlar kas hücrelerine hiçbir suretle çevrilemezler, kas hacmini arttırırsın yağlı bölgelerini de enerji olarak kullanmak suretiyle vücudundan dışarı atarsın, özetlemek gerekirse yağlar kasa dönüşmez + ilk aylar protein tozu kullanma

0|0
    0|0
    • Hocam o zaman şöyle sorayım. 4 ay sonra kas yapıp fit olmak kesinlikle tercihim şimdi bana nasıl bir yol önerirsin ilk 1 ay filan zaten düşünmüyorum kullanmayı ama dediğim gibi şu 4 ay içinde fit olup iyi bir kas yapmak istiyorum bu konuda öneriniz varmı?

• eğer kiloluysan kardio antrenmanlarına yönelmen lazım, 4 ayda vücutta çok fazla değişiklik olmasını bekleme kas kütlesi anlamında, ama iyi diyet iyi kardiyoyla güzel zayıflarsın

• Protein tozu ne amaçla kullanıyor biliyor musun?

0|0
    0|0
    • gayet iyi biliyorum emin ol kısacası besin takviyesi denebilir fakat şöyle anlatayım bende o protein tozu kas yapıyor diye düşünen cahillerden değilim protein tozu besin takviyesi ihtiyacı görür spor yaparken kaslar sürekli çalışır halde olurlar belirli bir süre sonra kas yapayım derken kaslar sürekli çalıştığı için zayıf düşer ve daha kötü bir hal halır o yüzden protein tozu bir bakıma yararlı olarak düşünülebilir fakat içindeki besinlerden yola çıkarak söylüyorum kilo da aldırıyor. Benim kilom zaten 82 bu kiloda protein kullanırsam şişerim diye düşünüyorum yine de benden daha bilge arkadaşlar vardır bu konuda eminim

• hayır tabiki

0|0
    0|0
    • Ney hayır daha açıklayıcı olursan sevinirim :)

• Kullanma kullandiktan sonra kaslarin sarkiyomus bence yazik edersin

0|0
    0|0
    • belirtilen ölçekten biraz daha az alırım üstelik kısa süreli kullanacağım zaten 4 ay sonra fit olayım forma gireyim sonra spora gittiği yere kadar devam edeceğim sarksa bile kışın toparlarım

• sarktırsa yine iyi içenlerin yüzde 60,8'i ölüyormuş az önce haberlerde izledim isviçreli bilim adamları araştırmışlar. @Hacek01

• @Intractable34 O öyle dediğin gibi değil steroid kullansak neyse onun haricinde belirtilen dozdan fazla kullanılırsa tabiki yan etkileri görülür ama düzenli olarak belirtilen miktara uyulduğunda ve elbette kısa süreli olması durumunda bir etki edeceğini zannetmiyorum

Yükleniyor...