Canım sıkıldığında şunu yapıyorum.

Semtimden geçen herhangi bir otobüse binip, kulaklığımı takıp,son durağa kadar gidip, sonra geri dönmek istiyorum.Birkez yaptım bunu.Eve geldiğimde kendime fazladı ile gülmüştüm.

Köşeye oturup insanları izledim, daha sonra başımı cama yaslayıp gözlerimi kapayıp müziğime odaklandım.Kendi kendime konuştum ''Ne dilenci kızsın sen be?''. Şu anlık beni oyalayan şey bu, bütün sıkınıtmı kafamı bulandıran saçmalıkları bu yolculuk sırasında çokça düşünüp otobüsten indiğimde ise kesinlikle bu konuyu kapatıyorum.Bir bakıma problemlerimi bu yolculukta çözüyorum.

Siz ne yaparsınız sıkıldığınızda?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• İstasyona gidip bir bilet alabilir, sonra trene atlayıp, bambaşka bir yere gidebilirdim.İçimden geçtiğim tüm o şehirleri, rayların cızırtısı eşliğinde izleyebilirdim.Bir yerlerde bir ev tutup, önyargılı bir toplum ve bize biçilmiş rollerin uzağında, yeni bir hayata başlayabilirdim. Belki de şansım yaver gidip,yeni insanlarla tanışabilirdim. konuşacak yeni insanlarla…Tatmin edici bir maaş alıp, üstüme başıma pahalı kıyafetler çekebilirdim.Belki orada bir kızla tanışırdım; birbirimizi seveceğimiz bir kızla.Birlikte bolca zaman geçirebilirdik; sadece ikimiz…Geç vakte kadar yataktan çıkmadan,geri kalan her şeyi unutarak, anladığımız dilden konuşabilirdik.Belki kavga eder, sonra çözerdik.konuşup anlaşıp, yolumuza devam ederdik.deniz kenarına arabamızla gider, kendimize bir ev alır, çocuk yapardık.sevimli, sağlıklı çocuklar…Onları çok severdim. onlara bir yuva ve baba sıcaklığı sağlardım. Muhtemelen gecenin bir yarısı uyanıp, seçimlerimi ve aşkımı sorgulardım.Kör karanlıkta sokakta biraz yürür,geçen arabalara bakar,yapayalnız halimle soğuğu iliklerimde hissederdim.sonra yatağıma döner, ona sarılır, hem kendimden hem de karanlıklarımdan tiksinirdim.sonra sisin ardında bir şey görürdüm.geldiğim yeri özlerdim.doğduğum yeri,memleketimi…belki hayatımı orada sonlandıracağım.belki benim seçimim budur.belki hiçbir yere gitmeyeceğim.burada kalacağım…işte benim seçimim bu…seçimim bu..

1|0
    0|0
    • Bunu sen mi yazdın alıntı mı? Çok hoştu.

Erkekler Ne Diyor 7

• Bazen yaşamım - Hayat kavgam beni öylesine yoruyor ve bunaltıyor ki özüme dönme ihtiyacı duyuyorum...

Huzur evinde aralıklarla devamlı gidip ziyaret ettiğim anılarını dinleyip yorumsal yardım istediğim insanlar var. Onların yanına gidip ilgilenmek beni hep rahatlatır.

iyiliğin insan benliğine bıraktığı izin, küçümsenemez huzuru. evet bahsettiğim şey tam olarak bu...

...insan yalnız olmak, yalnızlıktan huzur çıkarmakta istiyor tabi..

işte o anda sırt çantamı alıp hemen içine lazım olanları dolduruyorum.

yemyeşil bir yer keşif ettim. inadına yeşil, inadına yüksek, inadına temiz kalan bir yer...

insan görmekte gürültü duymakta olanaksız...

yakınlarında minik bir köy var sadece...

o tepeye çıkıp minik bir ateş üstünde siyah yanık çaydanım da bir demli çay işime yarıyor benim.

1|0
    0|0
    • Neresi orası?

• İstanbulda uzak bir terim.Teşekkürler.

• terminal oturduğun yere ne kadar yakınsa...

bahsedilen güzelliklerde o kadar yakındır ayak uçlarına...

• Birine anlatırım beni rahatlatacak bir şeyler söylemesini beklerim veya gece yatarken düşünür düşünür uykumu kaçırır bir süre sonra da sıkıntımdan kurtulurum

0|0
    0|0
  • Sonra oturacak yer bulamiyoz... Sikilirsam spor yaparim.. Spor yaparken de dusunmek icin epey zaman oluyor...

0|0
    0|0
  • doğa yürüyüşü daha güzel kimseleri görmesin

0|0
    0|0
  • Bunu bir kitapta okumuştum ama hangi kitaptı hatırlamıyorum doğrusu.

Ben pes atarım, yazı yazarım.

0|0
    0|0
  • Şimdiye kadar 1 kere yapmışsın ama beni oyalayan şey bu diyorsun.

0|0
    0|0
    • Bir kere yapınca aradığım eşyin bu olduğuna karar verdim. Defalarcadan sonrasına gerek yok.

• can sıkıntısı da zor tabi Allah kurtarsın kardeş :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• çok güzel fikirmiss:))

0|0
    0|0
  • süpermişsin denemek isterim ama ben pat diye kapatamıyorum sorunları. nasıl başarıyosun sen

0|0
    0|0
Yükleniyor...