Sevgilim bay doğru mu?

Erkek arkadaşımla 2 yıldan beri birlikteyiz. Arada aşka geldiği zamanlarda geleceğimizle ilgili hayaller kuruyor, ilerde evlendiğimizde şöyle yaparız böyle yaparız diye hayallerini anlatıyor.

Bu aralar onun arkadaşlarından biri nişanlandı. Sanırım bu olaydan etkilendi biraz, arkadaşının nişan kurdelesinden aldığı parçayı gösterip bizimkine şu kadar kaldı diye zaman biçiyor. Evlilikle ilgili konuşmaları laf olsun diye mi yoksa gerçekten evlenmeyi düşündüğü için mi yapıyor bilemiyorum. Onun bu konu hakkındaki ciddiyetinden emin olamasam da geleceğinde bana yer veriyor oluşu hoşuma gidiyor. Liseyi bitirdiğimde annem ve babam boşandı (8 yıl oluyor) bense onların kavgalarını, anlaşmazlıklarını gördüğümden beri evlilik fikrinden iyice soğudum. Erkek arkadaşım evlilikten bahsettiğinde bazen boğazımda düğümlenme hissediyorum, nefes almakta zorlanıyorum. erkek arkadaşımı seviyorum ama ya bizim evliliğimiz bir hata olursa diye çok korkuyorum. Ya beni bırakırsa, ya başkasını severse, bunları ona ben de yapabilirim ama onun yapma ihtimali beni daha çok korkutuyor. Evlenen ya da evlenecek insanlar birlikte oldukları kişinin gerçekten doğru insan olduğunu, onları yarı yolsa bırakmayacaklarını nereden biliyorlar, nasıl emin olabiliyorlar? Erkek arkadaşım benim için doğru kişi mi nasıl anlayabilirim?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• yasayarak zamanla anlayabilirsin, senin icin dogru insan olup olmadigini..sen annenlerin olayindan baya etkilendigin icin cok dogal olarak simdi korkularin var evlilige dair.. ama kader be gülüm.. kimi bosaniyor kimi ölene kadar beraber yasiyor, kader kismet herkesin alninda yazsa kimse evlenmeye kalkmazdi.. bukadar kafani yorma, ne güzel sevgilin senle gelecege dair planlar kuruyor, belli ki seni cok seviyor ve cok özelsin onun icin.. eger icinde kuskularin varsa, ki 2 senedir berabersiniz, evlenme planlarini sen emin olana kadar ertelersiniz..

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• sen onunla sevgiliysen çok iyi anlaşsan da ilerde evli,lik hayatının nasıl olacağını ancak Allah bilir bunu şimdiden bilmen çok zor.

Bence sevgilin laf olsun diye evililikten bahsetmiyor, laf olsun diye konuşan biri bu kadar hevesli konuşamaz. sen önceden yaşadığın şeylerin etkisinde kalşdığın için çok karamsar bakıyosun olaya -gayet normal tabi ki- bence onu iyice tanı ve geleceğin hakkında olumlu düşün seninle gerçekten evlilik hayaliyle yaşayan biriyle birliktesin

0|0
    0|0
  • bence acele etme kesinlikle onu test et yeri geldiğinde sevgisi ne kadar diye.içini bilemeyiz niyeti nedir doğrumu yalanmı zaman gösterir

0|1
    0|0
  • seni yakından tanıyan insanlara dışardan nasıl olduğunu sor ama dostlarına sor çünkü onlar acı da olsa gerçeği söylerler.yakışığ yakışmadığınızı uyumlu olup olmadığınızı vs. sor.

sormaya ne gerek var diyebilirsin haklısın tabi ama senin sevdiğin adamdaki kusurları görebilmen için başkasının yardımına ihtiyacın var kesinlikle.sen konduramaz yakıştırmazsın ama güvendiğin sevdiğin birileri sizi daha özelde onu değerlendirebilir.aynı zamanda sevdiğin adamın senden hariç zamanlardaki hali tavrını öğrenebilirsen soruşturabilirsen eminim kafandaki birçok soru işareti ortadan kalkacaktır

0|0
    0|0
  • Kimse yüzde yüz emin olamaz insanoğlu bilemezsin ne olacak ama neler olacak ama kavgacı biri mi değilmi bunu anlayabilirsin zamanla

0|0
    0|0
  • Çok uzun yazmışsın okumadım:) Bu kadar uzun yazabildiğine göre herhalde bay doğrudur:))

0|0
    0|0
    • lan varya aynısını ben yazacaktım :)

yarısında sıkıldım :) okuyamadım. şişirdi beni

Kızlar Ne Diyor 1

• evliliği bilemeyiz Allah bilir bunun iyi olup olmayacağını ama geleceğinde sana yer veriyor olması harika bence çok şanslısın seni istiyor seviyor ki bahsediyor geleceğinde senden. seninle bi gelecek düşünüyor eğer sende onu seviyorsan muhtesem bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...