Doğanın gözü ile insan ..

Sürekli empati yaptığımızı söyleriz sözde yaparız ya da yapmayız bu genelde insanlar arasındadır peki doğadaki diğer varlıkların gözünden hiç kendinizi eleştirdiniz mi ?doğada ki diğer varlıklarla empati kurdunuz mu bu benden olsun'eğer doğadaki diğer varlıkların bir dini olsaydı şeytanı insan olurdu' siz empati yaptığınız da neler ortaya çıktı

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle hayal ediyorum;

Hiç kara parçası olmayan, uçsuz bucaksız bir denizin yüzeyinde yaşıyoruz, etrafımızda da, köpek balıkları yüzüyor, ne zaman karınları acıksa bir kısmımızı alıp suyun altına götürüyorlar, geri dönmemek üzere...

ÜZERİNE ÇIKACAK HİÇ BİR KARA PARÇASI YOK, SADECE SU, DİBİ YOK...

Ne zaman birbirlerine sinirlenseler bir kısmımızın kolunu bacağını koparıp öldürüyorlar...

Spor olsun diye bizi avlıyorlar ya da süs olalım diye o denizin derinliklerinde ki hava baloncuklarının içersinde yaşatıyorlar bizi bir ömür boyu, ve hep aynı bayat yemekleri veriyorlar

içlerinden sapkın olanları bize tecavüz edip bizi öldürüyor,

Dışkılarını evlerimizin içine bırakıyorlar

derilerimizi yüzüp yüzgeçlerine geçiriyorlar...

Tüm bunlara rağmen, biz hala onlar bir para yem attığı için onlara minnettarlık duyuyoruz ve ne zaman sıkılsalar onların yanında bitiyor ve şirinlik yapıp onları neşelendirmeye çalışıyoruz.

Ama çok büyük, anlayamayacağımız kadar karışık sorunları da var ve bu oldumu binlercesi bizlerle birlikte birbirlerini öldürüyorlar ve denizi kirletiyorlar, artık su yüzülecek bir yer değil, derimizi eritmeye başlayan bir asit havuzu...

Bu köpek balıklarını bir yerden tanıdınız mı ?

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Doğanın gözü ile insan insanın gözünde aynı dır.Baksam ne kadar nankör ne maymun iştahlı ne paragöz ne kadar da aşık olmuş dünyaya insan derim.Ben uçuyorum o uçtuğunu zannediyor,ben her bir bahar ölüyorum ve bir bahar diriliyorum o ölüp ölüp dirildiğini zannediyor,ben ayaklar altına alınıyorum sağdan sola fırlatılıyorum bir şey olmazken o kendini kale zannediyor,ben sürünüyorum ve benden korkuyorlar halbuki onlar benden daha aşağıda ve ben onlardan korkuyorum derim...

1|0
    1|0
  • dogayi yok eden insan eger onlarin böyle bir sansi olsaydi kesin bizi yok ederlerdi.Cünkü herseyi tüketiyoruz insan oglu olarak. malasef..

1|0
    1|0
  • Materalist felsefe ile modern insan devam ettikçe sanırım o kızılderili şefin dedigi gibi paranın yenmeyecek birşey oldugnu anlayaacagız. G8 zirvelerinde ve kyoto protkollerinde samimiyet yok tek amaçları sömürme zamanını uzatma çabası. Yani tabiatı daha yavaş ve daha acılı öldürmek. İktisattaki maksimum fayda gibi. Ne zaman tabiatın parçası olmayı bıraktık onunla hasım olduk empatiyi bıraktık.

Doganın gözü ile kurbanını hızlı ve acısız bir ölümle degilde işkence ile öldüren sadist bir manyaktan öte degiliz

1|0
    1|0
  • Doğanın gözünle insanlara baksak yaşasın cengiz han derim

neden diye sorarsan onun savaşlarında insanlar kıyıma uğruyor ve doğa yeniden yeşeriyor. yeşili katleden, hayvanların yuvalarını yıkan, onlar yerine beton döken insanlarız.

1|0
    1|0
  • O kadar uzağa gitmeye gerek yok ki insanlar birbirlerine bir hareket yapmadan önce empati kurup karşıdaki insanı dusunse kimse kimseyi üzmez bence

1|0
    1|0
  • Haxball'ın lagı ben olurdum

1|0
    1|0
  • Tüfekli zıpkınlı ava gittiğim için sık sık yapıyorum..İnsanı hayvan öldürdüğünde hayvanın katliamı denilir ama hayvanı insan öldürdüğünde kimse sesini çıkarmaz panter emel tayfası istisnadır..

Mesela ben zıpkınla lüferi avlarken köpek balığının saldırısına uğrayıp ölsem haberlerde vahşi köpek balığının saldırısına uğrayan vatandaş can verdi haberleri geçer..Halbuki haberde senin denizde lüferle ne alıp veremediğin var diye sorulmaz..

Hayat böyledir savaştır savaşta empati yapmayan düşman mert değildir..

1|0
    1|0
    • avcıları hiç sevmem onlar hayvan aslan sadece iç güdüsel davranır ve aç olduğu için öldürür insansa sadece keyif için öldürür derileini yüzer işkence eder işte hayvanla insan arasındaki fark ki birde insanın düşünebiliyo olması lazım o yüzden insanın ki katliam hayvanın ki iç güdüdür

• hayatımı kendi doğrularımla yaşarım herkesin doğrusu farklıdır ben doğrumu yazdım sende kendi doğrunu savaş doğayla insan arasında değildir insan kendiyle savaşmalı en büyük düşmanı o benim görüşüm seninki farklı olabilir doğal

• İnsanın doğasında savaş vardır insan yapısı itibariyle her zaman savaşçıdır olmak zorundadır..5000 yıllık insanoğlu tarihinde savaşsız geçen yıl sayısı 250 civarıdır..4500 4700 yıl bu insanlar savaşmıştır..Neden savaşmıştır çünkü insandır..Seni yakından tanısaydım kendinle değil bir çok şeyle savaştığın meseleleri sana örnek olarak sunardım..

Görüş farklılığı olabilir doğrudur normaldir..

• doğrudan eleştirmek değil ancak kuşların ya da sokaktaki hayvanların insanları nasıl algıladığını hep merak etmişimdir... eleştirel gözle bakarsak bence insanları kötü görmüyorlar çünkü ne yaptığımızı gerçek anlamda algılayamıyorlar :)

1|0
    1|0
  • her halde biz onların azraili olurduk

1|0
    1|0
  • evet ben odunum mesela <3 <3

1|0
    1|0
  • Üstünde yaşadığı toprağa bu kadar saygısızlık eden bir varlık daha yoktur bence

1|0
    1|0
  • doğadakiler birlik olsaydı ilk savaşacakları insanlar olurdu,bizden daha düşmanı yok onlara.

1|0
    1|0
  • Güzel bir düşünce..

1|0
    1|0
  • kimin sözü o ? veya doğaçlamamı yaptın ? eğer doğanın tanrısı ben olsaydım hepsi ateist olurdu

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bir ölünün gözüyle kendime bakınca çok korkuyorum

1|0
    1|0
  • Mesela bir kedinin gözünden kendimize bakıyorum bazen

neden korkup kaçtıklarını anlıyorum

Böyle bişey mi yoksa ben yanlış anlamış olabilirim soruyu.

1|0
    1|0
  • Empati yaptığım anda gördüğüm tek şey merhamet.

1|0
    1|0
  • İnsanlar kendinden başkasını düşünmeyen bencil varlıklardır şeytanı aramaya gerek yok doğadaki tek şeytan insandır.

1|0
    1|0
Yükleniyor...