Fitness konusunda işini bilen cevaplarsa sevinirim?

2 aydır düzenli olarak fitnessla uğraşmaya başladım. Kollarda gelişme gördüm çevremde farkediyor. Ancak diğer bölgelerim sanki gelişmiyor gibi geliyor. Hocalarımla sürekli iletişim içerisindeyim hareketleri olabildiğince doğru yapıyorum. Gelişmeyi kaç ay içerisinde görebilirim yani geliştiğini boşa çalışmadığımı nasıl anlarım. Kaç ayda vücut yaparım diye sormuyorum. Şimdiden teşekkürler

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• hareketleri yanlış yapmış olabilirsin yani mesela atıyorum göğüs hareketi yapmak isterken kollarını veya vücudunu yanlış ayarlarsan o harekette göğüs yerine kolunu çalıştırmış olursun bundan kaynaklı olabilir
    veya zayıf ve uzun bir gövde-bacak yapın varsa o bölgeler daha zor gelişiyordur

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Boyun uzun zayıfsan zor toparlarsın doldurmak zor olur ama proteini alırsan baklagil balık et tarzı protein gıdaları tüket bolca tabi tozuda kullan whey tipi protein al pahalısını kullan zarar vermesin whey sağlık açısından yararlı olduğu kanıtlanmış peynir altı suyu tozlarıdır çokta iyidir özenle peynir suyu yoğurt suyu süzülerek içerisinden çıkan tozlardır ve pahalıdır bunlardan kullan düzenli yap hundan sonra her çalışmada bir taraf için çalış pazartesi kol çarşamba göğüz cuma sırt pazarda karın çalış aralara bacakları eklemeyi unutma bacak olmazsa fittnesin bir anlamı olmaz bacakların temelindinr ağırlık kaldırırken çok etkilidir bacaklar

0|0
    0|0
    • 1.70 boy 58 kiloyum whey proteini içeren protein tozuda kullanıyorum misal bugün göğüs ön kol karın günümdü kolda gelişme görebiliyorum ama sanki diğer yerler aynı gibi hissediyorum ve çalışırken kol kaslarımın yandığı kadar diğer yerler yanmıyor göğüsler çok hafif yanıyor gerilme hissediyorum sadece

• Hareketleri yavaş yap hızlı yapma hızlı yapıp geçme be yanmayı hissedene kadar bırakma hareketi 5 kere değilde yanma olduğunda bırak sayma yanmayı hisset karın için egzersiz yap yanma göreceksin yavaş yavaş çek ağırlığı yavaş yavaş bırak

• Kilon az baklagil ve makarna tüket biraz kilo al korkma yağ olmaz spor yapıyorsan dağılacaktır aldıktan sonra kes proteine devam

Kızlar Ne Diyor 2

• Kollar diğer bölgelerden daha hızlı gelişir zaten. Karın ve göğüs için daha çok zaman gerekli. Böyle devam et amacına ulaşırsın :D

0|0
    0|0
  • En az 6 ayda farkedersin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Dostum ben sana tecrübeli biri olarak söyleyebilirim ki , türkiyede hocalara güvenme hocayı iyi seç bu işi en iyi sen yapabilirsin çünki bu senin vücudun herkesle aynı değil uydu hücre sayısı, erkeklik hormonu , karaciğerin bile performansı etkili öyle söyleyeyim anatomi ve genetik farklarımız var bu bir gerçek. İkinci olarak kas gelişimi protein sentezi ve hücre yenileme ile gerçekleşir. Yani sen en kötü kilon kadar protein miktarı almaz isen gelişmez , aksine erir gidersin bunu çok iyi anlaman gerek. Son olarak ağırlıkları sürekli arttırman gerek ki vücudundaki kaslar yıkıma uğrasın şoka uğrasın ki yıpransın hareketlere gelirsek internette omuz, sırt, trapez, biceps , göğüs vesaire gibi aratarak güzel şeyler bulabilirsin formları iyi öğren kesinlikle yanlış yapma. Benim gibi asimetrik vücudun olmasın sonra :D

0|0
    0|0
  • 6 ayda anca farkeder..

0|0
    0|0
  • Fitness aylarla değil, yıllarla sayılır. Belirgin bir gelişme en az 1 sene içinde olur.
    Buda genetik olarak değişir. Fazla canına sıkma antrenmana devam et. Antrenman sistemlerini ve beslenmeni gözden geçir. Düzenli ve disiplinli ol.

0|0
    0|0
    • aradığım cevap buydu açıkcası sizede belirteyim haftada 3-4 gün düzenli programımım yapıyorum bölgesel çalışıyorum 2 aylık süreçte sadece kolda gözle görülür gelişme gördüm diğer kas gruplarında sanki gelişme yok gibi boşa çalışıp zamanımıda harcamak istemiyorum zamanında önlemini alayım diyorum

• bide şey var kol kaslarımın yandığı kadar başka bir yerim yanmıyor misal göğüste çok hafif yanma hissediyorum ve sadece gerilme hissi oluyor

• Göğüs kasını fazla hissedemezsin ama hissedersin bir miktar. Hiç hissetmiyorsan formda sıkıntı vardır. Yüksek tekrarlar yapmayı dene.
      Göğüs kaslarında gelişmiştir elbette. Ama belirgin bir fark geç oraya çıkar.

• 6 ay ağam:) ben de gidiyorum.

0|0
    0|0
  • Ağır kilo çalış kaliteli beslen

0|0
    0|0
  • Vucut tipine ve beslenmene bagli birde calisma programina

0|0
    0|0
    • ben zaten kilo almaya çalışıyorum idealden 3-4 kilo eksiğim var bol bol yiyorum proteinimide alıyorum hatta 1 ayda 2 kilo aldım ama sanki koldan başka bir yerim gelişmiyormuş gibi geliyor

• inşallallah boşa çalışmayımda :D teşekkür ederim

• Rica ederim :)) bosa calismazsin :))

Yükleniyor...