Üniversite mezunlarının ya da henüz okuyanların kariyer hedefleri neler?

Ben işletme mezunuyum,şu an pazarlama uzmanıyım ve uluslararası bir şirkette yer alıp yurtdışında yaşamak istiyorum. Başka benim gibi düşünen var mı? Siz neler yapıyorsunuz? link

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Müftiye olacağım :D

0|1
    0|0
  • Açıkçası kafama göre bir hedefim yok hayat beni sürüklüyor bu aralar ben anlamadan.

0|1
    0|0
  • su an yüksek lisans yapıyorum. akademisyen olmaktı amacım aslında ama zaman gectikce umudum kırılıyor.

0|1
    0|0
    • neden umudun kırılıyor hangi bölüm?

• puanlar cok ucuk. dil sınavına hazırlanıyorum. bakalım.

gıda mühendisiyim. özel nalet, devlete girmek cok zor...

• Ben de akademisyen olup,yurt dışındaki bir üniye transfer olmak istiyorum ve orada yaşamak.Ama ailem çok üstüme düşüyor,potansiyellerimi kullanamıyorum,bıktım bu baskıdan ya.:S

0|1
    0|0
    • ailenle oturup konuş,onlar göçüp gidince bu dünyadan kendine bakacak olan sensin :/

• Benimkiler de pek eğitimli sayılmaz,ama yola getirdim ben onları bir şekilde,güven meselesi bir bakıma, bunu çözmenin çeşitli yolları var.İşin içinde bir takım faktörler var ki özel hayatını konuşmalıyız.Sana yardımcı olabilirim,ekle beni istersen.

• Tamam olur,yani yük olmayacaksam:)

Erkekler Ne Diyor 5

• Yurtdışında yaşamak istiyosan akademisyen olarak üniversitede iş bulmak çok zor,eğer yüksek lisansından (dahil) itibaren orda değilsen...

Procter Gamble

Hewlett Pack.

Schneider

GE

...

gibi uluslararsı firmaların kapısını çalmalıısn cebinde iki dille..;)

Schneider ya da GE istiyosan daha spesifik detaylar verebilirim..

1|1
    0|0
  • Memur olayım yeter :)

0|1
    0|0
  • bugune kadar hic bir isimi planlayarak yapmadim su an unideyim maliye okuyorum hayalimde mufettislik var olurmuyum tabiki zor ama imkansizlari basarabilen bir yapim vardir insanlari hep sasirtirim...

0|1
    0|0
    • ben de üniye kadar senin gibiydim ama mezun olduktan sonra durum değişiyor be hocam,plan yapmayınca karışıyor işler :/ tavsiyem arada dur düşün,ben biraz zaman kaybettim çünkü sürekli eylemde olarak

• bi mezun olalim bakalim da usta :) gerisi gelir sagol bu arada

• eyvallah bol şans ;)

• Ne kariyeri ne hedefi amele gibi kpss kuyruklarında bekleyecekler ya da taşeron olacaklar..

0|2
    2|0
    • :D aman yapma

• haklısın tabi, ben çocukken yönlendiren olmadı malesef,üniversitede dank etti kafa artık çok geç okumak için,anca yüksek lisans yaparım 24 yaşındayım,ama hala bir takım şeyler için geç değil tabiki

• Akademisyenlik en güzeli bir insanın olabileceği en yüksek statü

1|1
    0|0
    • hmm dimi o da var, ben yüksek lisans yapıcam zaten bir yandan iş için gerekli

• +doktora +makale sayısı ve iyi bir üniversiten iyi bir derece ile mezun olman gerekiyor nedir bunlar

• haklısın emek ve kararlılık ister, uzun bir yolculuk akademisyenlik olayı,ben farklı bir yol seçtim :)

Yükleniyor...