Yürüyüş yaparak zayıflamak mümkün mü?

yürüyüş yaparak zayıfladınız mı? bacaklara veya vücuda ne gibi faydaları var? yürüyüp de faydasını gördünüz muu

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Yürüyüş yaparak zayıflarsın sadece bir şart ile yemeği azaltarak. Afedersiniz aç kurt gibi sürekli yiyip sonra da ben yürüyorum neden zayıflamıyorum demeyin. Biraz mideye hakim olmak lazım :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Yürüyüş yapmanın kilo vermeye tabiki etkisi olur ve günlük belli miktarda yürümek vücut için ve birçok hastalığın önlenmesinde çok etkili bişey. Ama kilo vermek istiyosan beslenmeni düzenlemelisin. Tükettiğin basit şekerleri haftada bir ufak kaçamaklar dışında sıfıra indir. Kompleks şekeri nerden bulucaz? Sabah yulaf ezmesi yiyebilirsin, ekmeklerini tam tahıllı, çok tahıllı tüketmeye çalış. Öğünlerinin arasında 1 avuç badem ya da ceviz gibi atıştırmalıklar ayarla. Yulaf ezmesinin tadı sana çok garip gelebilir ben yoğurt ve bir miktar balla tüketiyorum. Dediğim gibi şekerli şeyleri sıfıra indirmeye çalış. Kepeği yani tohum kabuğu alınmış buğday, pirinç ve bunların unları da basit şekere giriyor. tam tahıllı şeylere yönel. Acıkıp kaçamak bişeyler atıştırmak istersen salatalık vs gibi sebzeleri seç, meyveyle bile kaçamak yapma. Gece çok geç saatte acıkırsan su iç, hiç dayanamıyosan bir meyve, ufak miktar yoğurt ya da salatalık vs yiyebilirsin. Kolay gelsin

2|0
    0|0
  • Öncelikle kolya kilo almana neden olan basit karbonhidratlardan uzaklaşman şart.Beyaz unlu gıdalar ve tatlılar bu dediklerim.Tabi ki tempolu yürüyüşün de faydası olur sonrasında.

0|0
    0|0
  • yürüyüşten ziyade biraz daha efor harcanan sporlar yapabilirsen çok daha faydalı olur. örneğin bir saat yürümek yerine 10 dakika koşmak ya da 15 dakika yüzmek çok daha etkili olacaktır...

0|0
    0|0
  • Basit bir soru yürü metabolizman hızlanır ama iştahında açılır. Sedanter yani sakin bir günlük hayatın varsa yürüyüş iyi gelir ama artan metabolilzma iştah açar. Tavsiyem kilo çarpı kabaca 30 senin günlük kalori ihtiyacın olabilir ya da googla arat günlük kalori ihtiyacını hesaplarsın. Sonra her yediğinin kalorisinii hesapla.ihtiyacından azını alırsan birde yürü. Oradan kaybettiğin kaloride zayiflaman sebep olur.

Basit matematik. Venzedarlar gibi günlük kasa hesabı ama hep açık veren veznedar olacaksın:)))

0|0
    0|0
  • Koşmak diz kapaklarının fazla açılıp kapanmasından dolayı kireçlenme yapıyor, o yüzden spor konusunda yürümek daha sağlıklı... Ancak koşu bandında değil, doğal ortamda yürüyüşü tercih edin.

2|0
    0|0
  • Ekmeği ve yemeği azaltıp düzenli yürürsen evet.

1|0
    0|0
  • Akşam yemeginden sonra 30 dk yürumen o yemegın yağ olarak birikmesini engeller. Bacak kaslarını geliştiriri. Zayıflamana faydasi olur.

0|0
    0|0
  • ben bir sporcu olarak buna açıklık getirmeliyim ki yürüyüş genç insan için hiç bir işe yaramaz...zayıflamak ise niyetin spor salonları var hocalar eşliğinde on numara bir fiziğe de sahip olman mümkün... tavsiyemdir ...Tabi Airobic gibi şeyler değil fitness

0|0
    0|0
  • Günde 10.000 adım yürümek gerektiğini okumuştum bir sağlık dergisinde. Bunun için adım sayarlar varmış.

0|0
    0|0
  • Zayıflamak için koşmalısınız. Koşu sırasında vücut ilk 15 dk kendi enerjisini tüketir daha sonra yağ yakmaya başlar. Anlayacağınız 20-30 dk arası düzenli koşu yaparsanız zayıflarsınız.

0|0
    0|0
  • zayıfllamak için yürüyüşten daha fazlası lazım. yürüyüş nefes almak gibi birşey.

0|0
    0|0
  • Mümkün değil..Tempolu koşu..

0|0
    1|0
  • Örnek ben :)

48 kg verdim günde 1 2 saat yürüyüşle

0|0
    0|0
  • bence hiç uğraşma çok hoş olduğuna eminim

0|0
    0|0
  • Zayıflamak için değil de, kiloyu korumak için uygun bir spor.

0|0
    0|0
  • zaten zayıf olduğum için pek bir şey diiyemiyeceğim ama beni zinde tutuyor :)

0|0
    0|0
  • günde 20 km yürüyüş yapıyorum bacaklarım zayıf ama göbeğim aynen duruyor

0|0
    0|0
  • spor yüzde 40 etkiliyor zayıflamada

0|0
    0|0
  • valla merdiven çıktım indim 1 haftada 20 kilo verdim haberin olsun :D

0|0
    1|0
  • Tabiki zayıflanır bacakları sertleştirir ve yağlarda eriyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bende yapıyorum 1 haftadır ,koşu bandında. hızlı tempolu yuruyorum 3-4 km günde , bide tabi boğazdan biraz kesiyorum , 1 haftada 2 kilo verdim bile.

0|0
    0|0
  • Vallaşu antecrübe konusuyor...bende iki aydir yürüyorum veşu anbeni gören bidaha bakiyo...resmen bacaklarim sikilasti ve daha güzel görünüyolar, bide belim görülecek sekilde inceldi yemin ederim...bunu ben degil etrafimdaki insanlar söylüyo valla...haaaa bide ben saat 5 ten sonra bisey yemem...yani yemegimi yiyiyorum ve yarim saat sonra felan yüremeye cikiyorum ve bir bir bucuk saat hizli yürüyorum...

0|0
    0|0
  • yuruyus faydalıdır elbette yalnız sadece yurusle zayıflayamazsın kendıne dıyet yapman gerek gunde su kadar saat yuru sonra dıyetını uygula

0|0
    0|0
  • Elbette zayıflarsın.

0|0
    0|0
  • evt cok faydali ama yediklerine dikkat ettigin ve 1 saat yuruyup 2 saat hic bisey yememekle beraber

0|0
    0|0
Yükleniyor...