Depresyonun belirtileri nelerdir?

Depresyon kadinlarda erkeklerden daha sık görülür. Depresyonu her insan hayati boyunca ortalama 2 kez yaşayabilir. Kimisi fark eder, kimisi fark etmiyo bu durumu

Depresyon belirtileri şunlardir;

-hayattan zevk alamama

-boşluk hissi

-herşeyin size sahte gelmesi

-cezalandirilmasi gereken biri gibi hissetmek

-sürekli uyuma isteği

-uyku bozukluğu

-kendinizi aşşalamak

-suçlu biriymiş gibi hissetmek

-ve intihar eğilimi

Depresyon, hemen girilipte 1 2 hafta sonra tedavisiz çikilacak bir hastalik değildir. Tedavisiz insanin yenmeye gücü yetmez. Kaldi ki 3 5 sene tedavi olduğu halde yenemeyen insanlar gördüm.

Ciddi bir rahatsizliktir, tedavi edilmezse zamanla depresif durum meydana gelir.

Depresif tedavi edilmezse, psikoza çevirir

Ve kişiyi intihara sürükler. Şakasi yok. Intihar eğilimi yaratir insanda Tedavi olmadiği súrece , tedavi şart

1 yil da yendim , yenilmeyecek bir hastalik değil,

biliyorum ki, umudlar. beklentiler. yaşam sevinci, hayat sevinci.ümit. herşeyi alip götürüyo bu

Ama bence yenilmeyecek hastalik değil

Sağlığiniz herşeyden önemlidir. Anti depresan ilaçlar dile geldigi anlatildigi gibi zararli, ne bilim kötü ilaçlar değildir.

Bağimlilik riski var ilaçlarin. Ama bende olmadi illa bağimlilik yapacak diye bir kural yok. Eğer tedavi olduğunuz halde yenemiyorsaniz. Sorun ilaçta değil kişinin kendisindedir.

Hastalik yaşayanlara şifa dilerim

Asla pes etme

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Galiba bende depresyondayım ama hafif geçiyor herhalde intihar düşündüğüm zamanlar oldu ama sadece düşündüm pek cesaretli biri değilim

0|1
    0|0
    • kendi kendine geçmesi mümkün değil ama?

• Sadece bazı zamanlarda oluyor 1 2 gün falan çok depresif oluyorum her şeyi sorguluyorum hep ağlıyorum falan sonra nötr oluyorum Şu an nötrüm hiçbir şey düşünmüyorum ama hayat hala anlamsız ve boş depresyondan farklı bir şey galiba ben alıştım

• anladim psikolojik işte buda umarim iiyi olursun. çok sıkıntı çıkariyosa muayne ol

En İyi Erkek Görüşü

• sporla depresyonun alakası ne

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hiç depresyona girmedim ve Allah korusun

0|0
    0|0
  • Bence depresyon derin bir kuyu ve bende onun içerisinde bağdaş kurup oturmuş kurtarılmayı bekleyen bir kızım biriniz bir halat falan atın da çekin beni burdan ya

0|0
    0|0
  • Biliyordum bunlar olduğunu :)

0|0
    0|0
  • Ruh hastası olanlarınkiyle aynıdır

0|0
    0|0
    • Hayir psikolojik ve ruh hastasi ayridir.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...