Bilgisayar hayatınız boyunca oynadığınız ilk oyun?

Need For Speed: Porsche Unleashed (2000) benim oynadığım ilk oyundu. O zamanki grafiklere bakıyorum da, o günkü şartlarda yapılmış en kaliteli oyun şu an bile oynadığımda grafikleri tatmin edici.

Soru şu, bilgisayar hayatınız boyunca oynadığınız ilk oyun hangiydi?

0|0
19|15

En İyi Kız Görüşü

• Boulder Dash

0|3
    0|0
    • Amanın Boulder Dash :))))

Bilmece gibi, zamana karşı elmas toplamak ne güzeldi :))))

Ben onu commodore64'de oynadım. Sen PC kuşağısın genç arkadaş :))

+1

• İyi geceler =)

• Ah o superdir...elmaslar:))))))))))

Kızlar Ne Diyor 18

• Valla adına ben oyun demiyordum ama oyun olarak geçtiğine göre, oynadığım tek oyun Second Life..

Sevgilimle dargın olduğum dönemde tesadüfen görüp, hayatıma giren bir oyun(!).. Sims benzeri ama çok daha gelişmiş bir platformda gerçek hayatın bir simülasyonu..

2007'de şak diye başladım ve 2009'da da yine şak diye bitirip, bir daha da oynamadım.. Oynadığım tek bilgisayar oyunu da bu olmuştur..

Neredeyse orada evlenip, çoluk çocuğa karışacaktım.. Yalnız iki sene zarfında biraz para kazandığımı söyleyebilirim.. 300 usd kazandım ki, bu hiç bir şey değil.. Binlerce dolar kazananları biliyorum.. Hele arsa alım satımı çok para kazandırıyordu..

Benim de oyun hayatım böyleyken böyle.. :)))

0|0
    0|0
  • 1990'lı yıllarda Nintento siyah beyaz ve sessizken Mario oynardım. Ama PC hayatıma girince (ki bu da 90'lı yılları kapsıyor) Blues Brothers, Duke Nukem, Caveman, Prince Of Persia, Porter, Volfied, Lotus gibi oyunlar oynadım. Güzel yıllardı.

0|1
    0|0
    • Prince of persia ilk oynadığımda garip geldi oynanış tarzı fazlada oynamadım zaten

• dur bakim

• Bulamadınız değil mi?

• sims

0|1
    0|0
  • tam hatırlamamakla beraber :)

popeye :P

commodore64 kasetlerinde :)) ...yaşlanmışım be:P

0|1
    0|0
    • kasetleri pc ye mi takmaya çalışıyodun anlamadım ki soruda ilk bilgisayar oyunu demiştim ama neyse :D

• birde çok dikkatli bakıyo :D

• E meraklı işte :)))

• süper marıo halada oynarım tabi ozaman koca kasalı bilg. vardı daha zevliydi laptopla zevklı olmuyo :)

0|1
    0|0
    • bende koca kasa var hala :D oyun için masaüstü en iyisi.

• the sims..beni manyak etti..onun yüzünden bilgisayar oyunu sokmuyorum eve..çünkü başıma geleceklerden daha doğrusu kocamın beni boşamasından korkuyorum.

0|0
    0|0
    • neler oldu ki simste :D oyundaki kocan başka kadınlara sarkıyo falan onla alakası mı var

• hayır oyun manyaklığım var benm..gözüm hiçbirşey görmüyor. o yüzden kocam boşar beni diye eve oyun alamıyorum

• hastalık oluyo bazı oyunlar. bi aralar lisedeyken resident evil 4 oynuyodum dershaneye gitmiyodum dersleri aksatıyodum evde oyun oynuyodum kötü bişey valla

• Sims :)

0|0
    0|0
    • sims im benim gibi nickinle uyumlu oldu

• Evcilikle alakası sadece ufak bir bölümüdür herhalde. Hayat similasyonu. Ben ilk kez Numberone Tvde görmüştüm, o zamanlar bilgisayar oyunlarını tanıtan bir program vardı. Sims 1'i oynuyorlardı çok merak etmiştim, alış o alış hala oynarım.. Ama itiraf etmek gerekirse bazen monotonlaşıyor gibi geliyor sanki bana, hele birde hilelerle oynuyorsam :P

• diğer türlü sıkıcı oluyo işe gidiyon bu sefer tamamen kopuyosun oyunda 9 da git 3 4 de gel eve geriye gün kalmıyo ki :D

• İlk oyunum Need for speed carbon

0|1
    0|0
  • sims 1 :)

0|1
    0|0
    • evcilik oyununun pc versiyonu. küçükken gel evcilik oynayalım vardı şimdi herhalde gel online sims oynayalım vardır :D

• Ben hala oynuyorum :D ama yeni versiyonlarını

• en son hangisini oynadın şuan oynadığın var mı

• Jazz the rabbit. Tarih oldu artik :D

0|1
    0|0
    • ne oyundu be :)

şifreleri bile aklımda, jjfly uçma, jjgod ölümsüzlük

• mario , gta

0|1
    0|0
    • ben gta yı bilmiyodum ozamanlar sadece araba yarışı bide futbol biliyodum gta vice çıktı ben gta 3 olduğunu öğrendim

• supaplex

0|2
    0|0
  • mario gta zuma daha cok ama unuttum oynamıyorum artık...

0|0
    0|0
  • giana sisters

0|1
    0|0
  • mario

1|0
    0|0
  • mario :D

0|0
    0|0
  • yılan

0|0
    0|0
  • ahahah, yaşım ortaya çıkacak ama söyleyeyim: river raid, 1988. commodore kuşağına selam olsun:)

0|1
    0|0
    • Muhteşem oyundur ama. Atari 2600'de oynamıştım ben. Bulsam alacağım yine. (Bir de yaşın zaten yazıyor ki. Ehe.)

• evet evet, ada ile oynayınca senaryo yerine daha iyi oturuyor. gerçi ben sevmem o aşüfteyi o başka; re2'de de leon ve ada var bu arada:)

• benim oynayış tarzım tuhaf 3 ten başladım 4 5 diye gittim ama ilk ikisini oynamadım

Erkekler Ne Diyor 15

• COMMADOR 64'üm vardı. Orada Oils Well, Smurfs, Ghostbusters ve Aztec Challenge vardı. Tamam yahu, Aztec Challenge ilk oynadıgım oyundu yıl 84 falan.

1|1
    0|0
    • ben daha portakalda vitamin bile değilmişim =) ağaç bile fideymiştir. ama o günlerin zevki daha bi güzeldir

• valla boru değil commadore dedigin bilgisayar babalar gibi 64K idi..:)))

datatape denilen bir kasetcalardan oyunu yüklerdik oynamadan once 10 dk.

Mavi ekranda "Press PLAY on Tape" cikardı sonra teybin play dügmesine basardık..

Bilgisayarda yer yok ki her seferinde yükleme yapiyorduk. Milattan önce evet:)

• bi bakıma müzik kasetleri vardı onu en başa sarıyosun sonra bas playe çalsın gibi.

• Sanırım river raid...

Biraz eskiyim bu sektörde anlaşılan :)

0|1
    0|0
  • Yanlış hatırlamıyorsam adı Hunchback'ti. Bir Commodore 64 oyunu idi. 1987 yılı. Bir kalede surlar üzerinde ilerlemek gerekli idi. Surların boşluklarında zıplarken kaledeki askerler malum yerimize mızrak saplamaya çalışıyordu :))))

0|0
    0|0
  • midtown madness olması lazım :)

0|1
    0|0
    • benim oynadığım 2. oyun falandı tırı seçiodum hep

• yayalar ölmüyordu ya lanet olası :)

• direk duvara yapışıyolardı adamlar usta psikopat şöförlerden kurtulma eğitimi almışlar :)

• FİFA 2002 bu oyun hayatımda ilk defa oynadığım oyun ve benim için yeri farklı :))

0|1
    0|0
    • bende ilk futbol oyunu olarak winning eleven 2001 oynamıştım pc de

• lemmings :)

0|1
    0|0
  • tv atarileri çıktıgı zamanlarda

mario ve tank

pc de oynadıgım ilk oyun

tekken 3

0|1
    0|0
  • Siyah kasa atari- uçaklı savaş oyunu

0|0
    0|0
  • o benım 2. oyunum ilk monstar madness oynamıstım tabı ona oyun denırse :D

porshe yarısları super ama hala oynuorum :D

0|0
    0|0
  • hatun soymaca oyunları oynardım hahah

:)

Need for speed oynamıstım win98 de sonra kayakçı oynamıstım

ama en iyisi

ntfs undercaver

0|0
    0|0
  • bilgisayar değil ama atarilerdeki uçak oyunu. river raid miş adı . ne severdim be :) ördek vurma vardı bi de oyuncak silahla . :))

0|0
    0|0
  • dynamite joe (97)

bs_aog diye adı olan ilginç bi oyun vardı. wolfenstein ile aynı familyadan.

0|0
    0|0
  • Mario

Hangar

0|0
    0|0
  • mario :)

0|0
    0|0
  • Need for speed in ilk serisi. 4-5 harita vardı galiba. eskiydi ama güzeldi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...