Kiloluyken squat yapsam?

Merhaba ben kiloluyum 12 kg fazlam var kilo vermek için spor ve diyete başladım squat yapsam aynı zamanda bacaklarım kalınlaşır mi çünkü tam zayifladigimda hem incecik bir belim olsun hem de hoş birkalcaya sahip olmak istiyorum...

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Şişmanken squat yaparsan eğer, dizlerine fazla yük binecektir. Bu da ileride dizlerinde osteoartrit gibi eklem rahatsızlıklarına sebep olacaktır. Önce biraz kilo ver, sonra istediğini yaparsın.

1|0
    0|0
    • Peki bunun dışında kalınlaşma gibi birsey yapar mi

• Zaten kick box ve zumba yapıyorum ama bacaklarım kalın daha da kalınlaşır diye korkuyorum

• Bacakların yağlı ve ise daha fazla kalınlaşmaz, kaslı ve kalınsa, kalınlaşır.

En İyi Kız Görüşü

• Pilates öneririm. Önce sıkı bir diyetle kilolardan kurtul bu süre içinde ağır sporlar yapma derim. En azından 6-7 kilonu böyle verdikten sonra başla bu süre içinde pilates yürüme vb. Şeyler yap. Ben 78 kiloyken spora başladım ama sonuç hüsran 😞 daha da kalınlaştım. şimdi ideal kilomdayım 1 yıl boyunca pilates yaptım yediklerime dikkat ettim 2 yıldır fırsat buldukça yüzüyorum bisiklet sürüyorum. Fırsatın varsa yüzebilirsinde ama sakın daha ağırına kalkışma 👌

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Squat mükemmel bir harekettir. İstediklerinin hepsini sana verir. Diyetteyken kullanırsan zayıflamana yardımcı olur aynı zamanda kalçalarını güçlendirir büyütür.

Edit: yağ kasa çevrilmez.

0|0
    0|0
  • önce zayıfla.

0|0
    0|0
    • Neden aynı zamanda olmuyor ikisi

• Once kardiyo yapicaksin sonra kardiyo hareketlerine sikilastirma hareketleri ekleyeceksin daha sonra ağırlık kaldırmaya baslayacaksin

0|0
    0|0
  • Hayir kalinlasmaz aksine hem yag yakarsin hemde kalca sekillenir guclenmeye bak squatta 5x5 programini oneririm

0|0
    0|0
  • Neye gore fazlan varr

1|0
    0|0
    • Vücut kütle endeksi?

• E gerçekte de kiloluyum öyle AA obez değil ama kilolu gözüküyorum L beden hatta pantolonlar da Xl beden giyiyorum bazen

• Bel nasil bell?

• Hyr yap

0|0
    0|0
  • kasa çevirir çok kilolu değilsen yap çok kilon varsa önce kordio sonra dötün yerse entrenmana gir

0|0
    0|0
    • Ben incecik bele bayiliyorum bu yüzden yapmak istiyorum

• normal balık et isen sıkıntı yok çok tekrar az ağırlık hiç kas olmaz merak etme

Kızlar Ne Diyor 1

• kiloluyken squat yaparsanda şekillenir kalçaların daralmak istiyorsan bir tek pilates yarıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...