Arkadaşlar vücut geliştirmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

arkadaşlar 18 yaşındayım ve vücut geliştirmek istiyorum ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz boyun uzamasını engeliyor diyorlar doğru mu?

Güncellemeler:
zararları falan olurmu
vücüt geliştirmekten kastım kas yığını olmak diğil fiziksel olarak sıkı bir vücüda sahip olmak

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• boyun kaç? vucut geliştirmeğe gidersen boyuna uzamaz enine genişlersin. kas yaparsın, kemiklerin güçlenir. Tavuk göğsü yersin. ya da kuzu beyninin haşlayıp yersin. bunlarda yüksek oranda protein vardır. Yine yumurta, süt ve peyniri ihmal etme. ilkönce ağır kilolara heveslenme rahat çalışabileceğin hatta biraz hafif kilolarla ağırlığı kasında hissederek yavaş yavaş çalış. o zaman kasların daha çabuk şekle girer. hiçbir zaman ani hareket yapma. ısınmadan ağırlık kaldırma. ağırlığı kaldırırken burnundan nefes al, ağırlğı indirirken ağzından nefes ver. vucut geliştirme hem ruha hem bedene çok faydalıdır. Stresin ilacıdır.

Zaten salona gittiğinde hoca diyer detaylarda sana yardımcı olur. hocanın verdiği programı uygularsın.

ayrca antremandan yarım saat önce bir çay kaşığı ucu ile arı poleni alırsan daha enerjili olursun. fazla alırsan vücudunda kıllanma yapar. poleni ağzında şeker gibi eritip yutacaksın. haftada üç gün birer gün ara ile gidersin. o boş günlerde kasların gelişir.

bir de kaslarının gelişmesini istiyorsan sıksık masturbasyon yapmayacaksın. 10 günde veya haftada bir olabilir. ya da şöyle söyleyeyim dayanabildiğin kadar süreyi uzun tutu. ama fazla bunalıma gireceksen o zaman yap derim. kendini strese sokma. ama şunu bilmelisin ki fazlası kas gelişimini engeller. Çünkü vücudun, testislerde biriken spermleri dışarı atabilmek ve onlara dış dünyada güvenli bir hayat alanı oluşturabilmek için senin kanındaki porteinleri ve vitaminleri boşalma anında kandan çekerek spermlerle beraber dışarı atar. (bu protein, tuz, vitamin, mineral ve sprem karışımı sıvıya meni derler. )

0|0
    0|0
    • saol kafamı karıştıran tek nokta boy uzamasını engelemesi ve bıraktıktan sonra sorun yaratırmı

• boyunu yeterli görüyorsan dert etme derim. ayrıca halterin altına girip yukarı kaldırma. bu boyu engelleyebilir. tüm sporlar birdenbire bırakılmaz. bence bu ve benzeri sorulara detaylı bilgi için bir salona gidip hoca ile konuşmak faydalı olur. En iyi cevap için ayrıca teşekkürler :))

Kızlar Ne Diyor 4

• bi zararı olmaaazzz spora git

yürüyüş koşu mekik artık neyse ayarlar onlar

ama çok şişme adam olmaaa iğrenççç

0|0
    0|0
  • spora gitmelisin:)9

0|0
    0|0
    • onu bende biliyorum canım :) hayır zararları falan olurmu

• Sporun şu zararı var bırakır bırakmaz çok zayıflarsın bu tek dezavntajı:)

• Git bir spor merkezine yazıl .

0|0
    0|0
  • Barfix.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Boy uzamasını engellemez, hurafedir bu. Boy uzaması sadece hipofiz bezi salgısıyla alakalı bir durumdur. Boy kısalığı yapsa 15-16 yaşlarında bu spora başlayan ve oldukça da ağır kiloların altına giren Arnold 1.88 boya erişmezdi.

0|1
    0|0
  • 18 yaş erken. 20 olmayı beklemelisin. Şimdi de yapsan zararı olmaz lakin beslenmene çok dikkat etmen gerekir. Yaktığın kaloriyi karşılayamazsan kasların erir. Vücudun yaktığı enerjiyi yediklerinden toplayamazsa kaslarını yemeye başlar. Bu da demektir ki iskelete benzersin. Seçim senin. Evde düzenli mekik ve şınav çalışarak da yağsız fit bir vücuda sahip olabilirsin. Ama eğer amacın Fitness çalışmaksa sen bilirsin. İyi akşamlar.

0|0
    0|0
  • derslerini geliştir boşverrrrrrr

0|0
    0|0
  • Supplement, steroid gibi şeyler kullanmadan doğal kaynaklardan protein depolayarak çalışmalısın evvela. Kilon müsait değilse hiç başlama ayrıca.

0|0
    0|0
  • bunu araştır yararı nedir ve zararı nedir bilinçsiz yapma

0|0
    0|0
  • vucut gelistirmeye baslamamani oneririm ozellikle de yasin henuz genc, zaten turkiyede anca yapaylari yukleyip bedenine mahvederler, boyun da kisa kalir

0|0
    0|0
    • vücüt geliştirmekten kastım kas yığını olmak diğil fiziksel olarak sıkı bir vücüda sahip olmak

• zararları olmaz yani ölemi

• body building in evet zarari var, boyunun uzamasi durur, daha da kotusu yapay kaslanma ve takviyeler yuzunden bunyen sacmalar

• Ben gittim boyum belki uzayacaktı ama 170 de kaldı çok pişmanım 2 ay sonra bıraktım vicudum titremeye falan başladı çok kötü hiç başlama çok istiyosan evde şınav veya mekik çek inan en yayarlısı

0|0
    0|0
    • peki sen fazla zorluyor olabilirmisin

• yok alakası yok kardeş benim önerimi soruyorsan gitme kiloluysan hiç gitme ben kiloluyum gittim işe yaramadı kilolu degilsende başlayınca mür boyu bırakmıyacaksın kalp krizi riski var yoksa

• ne alaka kaç yasında gittin sen merak ediyorum 5 haftada 12 kilo verdim ve gayette vucudum sekillenmeye basladı gayette hoş olmaya baslıyo 110 kiloydum şu an 97-98 ciwarıyım kalp krizi riski sadece iğneyle ilaç alanlarda olur tabi cok agır yuklenmiyorsan

• Sakın ilaç alma

az spor yapsan toparlasın zaten gençisin

0|0
    0|0
  • basketbol falan oyna arkdaşım bence en güzeli o

0|0
    0|0
  • boyunu kilonu alabilirmiyim önce kardeşim

0|0
    0|0
    • 177 kilo 75

• bu yastan sonra en fazla tas catlasın 180-181 olursun.zararı olmaz tabi denge yaparsan vucuduna bir anda yuklenirsen vucudunda ki derinin yapısı bir anda yırtılmaya baslar yırtılar olur kardeşim o yuzden vucudunu iyi tanımalısın ..sisirmek için toz falan almana hiç gerek yok tamamen dogal olarak spor salonuna git hem kondisyon depolarsın kardiyor da hemde kasları geliştirirsin kasların gelişmesi için protein agırlıklı yiyecekler yemelisin mesela 5-6 tane yumurta beyazı 1 tane sarısı gunluk

• ztn sana şişir demiyorum bir yıl spora gitsen dediğimi yapsan ancak ztn kasların ortaya cıkar. link böle olmazsın merak etme :D

Yükleniyor...