Öldüğünüzde hakkınızda sosyal platformlarda ne yazılmasını isterdiniz?

Bi' arkadaşım vardı, yakınlık derecemin yüksek olduğu. Geçtiğimiz haftalarda ölüm haberini aldım, kelimelerle anlatamayacağım kadar çok üzüldüm. Yaz aylarında görüşürdük, arada da kaçamak yapabilirsek. Çocukluk arkadaşımdı aslında .. Güldüğünde güneş açardı adeta, ağladığında ise şimşekler çakardı küçük dünyamda.

Derken kötü haberini aldım, uğurladık meleğimi. Şimdi bakıyorum, face hesabı duruyor, fotoğraflarına hiç yorum yapılmamış ama duvarı adeta ağlama duvarına dönmüş. Kimse ölümü yakıştırmamış ona, sonra arkadaş listesine baktım, gün geçtikçe azalmış. Öldü diye silmişler, yok saymışlar onu.

Son yazdıklarını okudum, istemsizce gözlerimden yaşlar aktı. Fotoğraflarına baktım, yutkanamadım bir şey takıldı boğazıma ..

Sonra boşa geçen zamanlarım aklıma geldi bir bir keşke'ler sıraladım kendime. Sorgular.. Sorular.. Anılar.. Elem..

Vsvs.

Neyse, belki birçoğunuz diyebilirsiniz, "ben hayattayken yazmadınız, ben öldükten sonra yazsanız kaç yazar?" diye. Ha işte, o yüzden söyleyeceklerinizi son ana bırakmayın. Hayatınızda erteleyecek şeyleriniz olmasın.

Peki sizin bu konuyla ilgili görüşleri nedir? Hakkınızda yazılmasını istediğiniz neler var?

Gizli; sen vurdun da, ben ölmedim mi?

Güncellemeler:
Kötü oldu link ..

0|0
5|26

En İyi Kız Görüşü

• o değil de ölümümün üzerinden prim yapıcak olan insan olur mu acaba? olur mu olur. feysimden tüm emoları silmeliyim.

1|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 26

• Yaşarken değerini bilmeyenler

öldükten sonra göz yaşı dökse

Yazık o göz yaşlarına

Hani ünlü bir filozof mu şair miydi

Mezar taşıma sadece ' yaşadı ' yazın demiş

Yaşamak var olmak büyülü efsunlu bir var oluş

Bu da var; bazıları sadece yaşar

çok az kişi var oluşunu anlamlandırır

Herkesin şair filozof olması gerekmiyor

Her can ne kadar değerli

Her insan kendi dünyasında ne kadar özeldir

Farkındalık içerisinde

Sonsuzluğun akışında bir zerre olduğumuzu bilsek

Sonra kim ne demiş hiç önemi yok

Yaşadım

Öldüm

Bir Fatiha okuyan olsa yeter

1|0
    0|0
  • Bu yüzden insan herşeyi söylemeli çevresindekilere. Çünkü bir gün çok geç olabiliyor ışte... Eğer yazdığım herşeyi okunabileceğini bilseydim:

Sizin evladiniz olmaktan onur duydum derdim anneme ve babama.

Seninle mücadele hep mücadele etmiş olsak bile yokluğunu özleyeceğim derim bana saygı duyan düşmanıma

Hayat bir yemek ise eğer bu yemeğe kattığın lezzeti asla unutmayacağım derdim dostuma.

Ve aşkıma şöyle seslenirdim...

Üzülme bir tanem kavuşmanız sandığından daha yakın. Yokluğuna nasıl dayanır bu yüreğim. Merak etme bir kaç güne kalmaz bende gelirim.

1|0
    0|0
  • Profilin sahibi, profili dolduran kişi, oraya kendisini yansıtan kişi bensem, o sayfanın benimle birlikte ölmesini isterim. Birisi silmeli yani.

O sayfaya sen öldükten sonra yazılanlar nafiledir gerçekten. Hayattayken yazmak söylemek gerekir ki, yazanın duygularını düşüncelerini o kişi yaşarken görsün.

Öldükten sonra "Sen çok iyi biriydin" derken kimle konuşuyoruz? Kendimizle. Duygusallıktan ziyade, bastırılmış duyguların fışkırması. Bastırdığımız şeyler acıyla birleşip yukarı çıkıyor gibi.

Bastırılmasın. Basit bir olay olarak algıladığımız şeyler (ölen kişiyle yaşanan herhangi bir şey mesela) er ya da geç özlemle hatırlanacak bir anı olacak. Bütün bunları yaşanılan o ilk anda keyifle seyredip, keyif aldığımızı o an söylememiz lazım.

O yüzden soruya cevabım: Hiçbir şey yazılmasın, ne bir sanal profile, ne bir deftere. Hayatta bir izimiz kalacaksa yaptıklarımızda kalacaktır zaten. Ağlama duvarlarına gerek yoktur

1|0
    0|0
  • out of myself hepsini kapatır.öyle umuyorum yani :/

1|2
    1|0
  • Bu arada yazını şimdi okudum...En iyi dostumun kendim ve ailem olduğunu bir kez daha şahit oldum ...Bu yazdıklar çok koydu bana ; "Şimdi bakıyorum, face hesabı duruyor, fotoğraflarına hiç yorum yapılmamış ama duvarı adeta ağlama duvarına dönmüş. Kimse ölümü yakıştırmamış ona, sonra arkadaş listesine baktım, gün geçtikçe azalmış. Öldü diye silmişler, yok saymışlar onu. "

1|0
    0|0
  • kimse üzülmesin isterim gelip öyle duvarıma filan saçma sapan artistik sözler de yazmasınlar ... yaşadığını bildiğin halde ulaşamamaktan iyidir ölüm diye de eklemek istedim...

1|1
    0|0
  • Ölsem kimsenin haberi olmaz, komşular kokudan belediyeye şikayet ederde cesedimi öyle bulurlar lem :(

0|0
    0|0
    • Allah sabır versin, ama bunu burada paylaşman onun hatırasına bir faydası var mı? bilemedim

• Puff, saçmaladın bu sefer. Onaylamıyorum!

• Aşırı hassasiyet gösteriyorsun, arkadaşına değil duruma

• hiçbirşey yok..

0|0
    0|0
  • Benim gibi taş kalpli birini de duygulandırdın ya Madam, bir şey diyemiyorum. Başın sağ olsun. Kimsenin bir şey yazmasını istemem. Zaten Kızlar Soruyor dışında aktif olduğum bi' paylaşım sitesi de yok.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim.

Burada yazdıkların seni imha edecektir ama dur bi' vakit erken epey ya ..

• Zaten bi' gün olurda ölürsem benim için ''öldü'' değilde, ''zengin bi' kız bulup kaçtı'' derler. Bu arada güncelleme linki de bayağı kötü ya. İnsan bazen nefes aldığına pişman oluyor.

• alçakgönüllü genişomuzluydu yazdır bana madam..

arkadaşın için de çok üzüldüm..Allah mekanını cennet eylesin.

1|0
    0|0
    • Sen keşke cevap yazmasaydın bu soruya, düşünmek bile istemiyorum. Allah gecinden versin, mümkünse vermesin.

Sağ ol meleğim ..

• :((( yıkılmadım ayaktayım şekerim..

Allahtan sıralı ölüm isteyelim..

harbiden çıkıyorum ben bu sorudan.

• Bişey yazmasınlar gerek yok

0|2
    0|0
    • Sevenlerinin ve ailesinin başı sağolsun, Allah sabır versin, bu arada ...

• Bizde de çok giden var, ölenle ölünmüyo. Yazmıyorz çizmiyoruz. Acılarımızı süslemiyoruz. Hadi eyvallah makiato. Bezelyeler büyüdü.

0|2
    0|0
  • Çıplak geldim, giyindim, soyundum, gittim...

0|0
    0|0
  • Herşeyden önce başın sağolsun Allah rahmet etsin. Ağlama duvarı yapmaktansa o şimdi bir duaya bir fatihaya muhtaç Onun arkadasında yapılacak en iyi şey ona dua etmek ve arada bir onun için kuran okumak. Yapılacak birşey yok hepimizin gideceği yer aynı...

0|0
    0|0
  • Öncelikle başın sağolsun.Yazı çok güzel olmuş,bizler hiç ölmeyecekmişiz gibi herkesi kırarız,hayattayken kıymet bilmeyiz,sonrada elimizdeki gidince pişman oluruz.Ölümü nedense kimselere yakıştıramayız ama,bize o kadar yakın olduğunu da hemen unuturuz.

0|0
    0|0
  • başın sağolsun. kıymetini bilemedik yazmasınlar da ne yazarlarsa yazsınlar hiç dert değil.

0|0
    0|0
  • adıma başlık açılsın Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın deyip 3 kulhü 1 elham okunsun yeter :) gerçi ölsem hiçbirinizin haberi olmazki yaaa :)

0|0
    0|0
  • Öldüğün de arkandan eğer okunacak Kuranı kerim ve Duaları Allah kabul ederse sana ulaşır birde iyilik ve hayır bıraktı isen sana ulaşır sana faydası olur. sosyal medyada ne yazarlarsa yazsınlar çokta tın. mümkünse yazmasınlar...

0|0
    0|0

• ben evlat acısı görmüş insanım. dünya yansa umurumda olmaz. kimse bişey yazmasında demesinde.

sussunlar

0|0
    0|0
  • hiç bişi

0|1
    0|0
  • gerek duymazdım öyle şeylere normal oolsun

0|1
    0|0
  • aramayın artık layn, o artık offline..

0|1
    0|0
  • Bişey yazmalarına gerek yok yazmalarını istemekte saçma .

0|0
    0|0
  • Takılsınlar işte.

0|0
    0|0
  • Resime baktım çok üzüldüm.

0|0
    0|0
  • rahmetlide iyi adamdı :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ertelemek doğamız da var..

Şimdi mesela biri ölüyor, bir anlık düşünürüz.. Ve belki ertelediğimiz şeylerden sadece bi'kaçını yaparız.. Sonra unutulur gider..

İnsan oğlu hiç bir şeyden ders almaz.. Neden? Çünkü etkisi azalır..

Bu arada tenin bayağı güzel..

1|1
    0|0
    • Teşekkür ederim Madam Orange ..

• öldüm lan hala mı fotomu beğen duvarındayım?

1|0
    0|2
  • Acımasınlar yeter..Ben ait olduğum yere gitmiş olucam nasılsa o yüzden acı dolu sözlere hiç gerek duymuyorum...

0|0
    0|1
  • unutmasınlar yeter.herşeyi erteliyoruz bir gün ertelediklerimizde gidicez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...