Böyle bir babanız olsa ne yapardınız?

babanız sizi küçüklüğünüzden beri dövse sövse bu yüzden dersleriniz bile iyi olmasa 19 yaşına gelmişiniz ve sizi hala dövüyor ve çok ağır hakaretlerde bulunup senin sevilcek neren var sevmiyorum seni dese tek basınasız arkadaşlarınız yok Şu an çalışmıyor liseyi açıktan okuyorsunuz Şu an üni 1 de olmaznız lazımdı ama olmadı işte sadece 30 kredniz var temeliniz yok ve babnız sen hayatta hiç bir boku başaramaazsın diyor ehliyet sınavına girdiniz bir soruyla kaçırıdınız ve ilk defa girdiniz onada bişeyler dedi başaramazsın yapamzsın diye dövüyor sövüyor evde sığıntı gibi yaşıyorsun ne yaparsın ne yapmam lazım dayanamıyorum canım acıyor :'(

0|0
13|17

En İyi Kız Görüşü

• ayrıl o evden çiçeem üzülme kendine güven başar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• babalar evlatlarını severler babaya laf yok..sende bişeylerde başarılı olmaya çalış..ilkokul mezunları bile geçiyor ehliyet sınavından..

0|0
    1|0
  • bu konuda kızları çok şanssız görüyorum. lise başına kadar babam tarafından hep şiddet gördüm. dövmek için resmen bir neden arıyordu. derslerim zayıf gelince dövüyordu. onun mantığına göre şiddetle, korkuyla derslerim yine yükselecekti. fakat her dayak yediğimde derslerim daha da düşüyordu

bi yerden sonra artık babama karşı durmaya başladım. beni dövmeye kalkışınca ayağa kalkıp ben onun üstüne yürüdüm. hatta dayanamayıp dövdüm bile. bu dövme işi tarafınızca kötü karşılanabilir ama önünüzü kesen, hayatınızı zindan eden biri için son çare budur. o gün bugündür sesini bile çıkaramaz bana. anneme sesini yükseltse karşısında beni bulur

işte bu sebeple kızları ok şanssız görüyorum. yazdıklarını okuyunca kısmen kendimi gördüm ama elinden bişey gelmez ki. ben yine o psikolojiden kurtulmak için üniversite için istanbula geldim kurtuldum o evden. diyebileceğim tek şey allah yardımcın olsun. dilerim yaşlanıp sana muhtaç olunca hepsini hatırlatırsın ona. dilerim allah bunu yanına bırakmaz o babanın. savunmasız, güçsüz, çaresiz bir kız,kadın dövülür mü yahu. bu kadar mı düşüyor insanlar

0|0
    0|0
    • evet yapıyor işte beni kaybetti artık bir babam yok bir ailem yok bneim tek basınayım..

• Dünya'nın adaleti işte . Ailenle yaşamaya devam ettiğin sürece bu baskıların sonu gelmeyecek . Gördüğüm kadarıyla okumaya da heveslisin . Acaba birkaç tane bayan ev arkadaşı bulup ayrı eve çıksan işe girsen açık lise ve açıköğretimi devam ettirebilir misin ? Bence bu soruyu sor kendine .

0|0
    0|0
    • ettiririm evet evden ayrılıyorum..

• İyi düşün taşın . Babanın eğer evden ayrılırsan seni evlatlıktan reddederim deme riski var onu yapanlar bunuda yapar normalde . Benimde kafamı ağrıtıyorlar 21 yaşına geldin milletin çocukları üniversite 2.3 sınıfta sen hala bir diploma alamadın çalışıyorsun öyle özel sektörde diyorlar . Bende zaten tek başıma yaşıyorum maddi olarak zorluyor ama kafam rahat en azından .

• bak ben bir ara bu konuyu çok araştırıyordum. eğer annenle anlaşırsan, yani annen de bu konudan şikayetçiyse ve babanın seni dövdüğüne dair bir kanıtın varsa(vücudunda morluk falan) kadına şiddet hattını ara. baban bir kaç gün içinde tutuklanacak. bir kaç sene hapis yatacak. bu esnada baban bir yerde çalışıyorsa(sigortası da varsa) babanın maaşını o süre zarfında siz alacaksınız.

ülkenin lanet olası sistemi yüzünden bir süre sonra çıkar. muhtemelen hapsin nasıl bir yer olduğunu gördüğü için size bir daha elini bile kaldıramaz. ama ola ki intikan için bir fiske vurursa bu sefer sittim sene paçayı kurtaramaz

0|0
    0|0
    • k.bakma biraz uzun olduğu için aşağıdaki cevaba yorum olarak sığımadı yeni cevap attım

• beni dinle, bir şikayetinle o adamın hayatını karartırsın.

• tamam sağolasın

• Allah yardımcın olsun gerçekten sabırlıymışsın. eğer gerçekten sevdiğin biri varsa ciddi olarak konuş derim çözüm öyle görünüyor akrabaların yanına falan git diyecem de ne kadar bakabilirler ki sana yani gerçekten çok zor bir durum.

0|0
    0|0
    • :( ölmek isityorum o kadar çaresiizmiki

• bu senin cilen kaderin güclü olacaksın insanlar degişir umarım şimdi sana birini sev evden kac diyecem buda cözüm degil. delikanlı olmak lazım hayata sen dik dur hayata egri duvarlar yıkılır herkez yaptıgından bir gün utanır sen güclü ol inşaallah iyi şeyler olur senin adına

0|0
    0|0
  • seni iyi anladigimi zannediyorum.

ama sunuda belirteyim, baban seni kesin seviyordur ama sevmesini bilmiyordur.

alip karsina konusmayi denedinmi ?

senin yapabilecegin en iyi sey, sana yapamazsin dedikleri laflari yutturmak olur. calis calis ve kazan

0|0
    0|0
  • Çok geçmiş olsun umarım hayat istediğin gibi olur. Babana değilde kendin için yapmalısın ne yapıyorsan aile çevrenden yardım iste hiç bir babanın evladını sevmeyeceğine inanamıyorum ama sert bir babanız var inşallah o da sizi anlar ve mutlu olursunuz.

0|0
    0|0
  • mor çatı seni bekliyor

0|0
    2|0
  • nerelisiniz? kusura bakma da baban tam idamlık bir adam anlattığına göre...

0|0
    0|0
    • istanbul.. napcam ben ne :(

• evet çıkıyorlar istemiyorum artık benim bir ailem yok

• şimdi ağır bir travma yaşıyorsun, ama evden kaçma gibi şeyleri düşünme hayatın daha bombok olur... biraz uzaklaşmayı denesen evden, ne bileyim git ananende babannende kal, araya aracı koy, baban sana neden bu kadar kötü davranıyor bir araştır, ağızlarını ara... 19 yaşında biri dövülür mü hele bir de kız yani... eğer daha ayrıntılı içini dökmek istersen benimle konuşabilirsin sana arkadaşlık yapabilirim sakın yanlış anlama, kötü niyetli abazan piçlere benzemem ben...

• Bu durumda yapacak bir şey yok. Sonuçta baban ama antidepresan kullanabilirsin kafaya takmamak için.

Umarım üzülmezsin :(

0|0
    0|0
  • :( hadi yaa üzüldüm bak senin adına dua et herşeyin iyi olması için.. öz baban sana nasıl böyle yapabiliyorki :/

0|0
    0|0
    • bilmiyorum canım acıyor :(

• peki

• inşallah güzel olucak herşey.. takma fazla kafana herşeyi..

• baba demez döverdim. seninkini de döverim istersen :) kimseye boyun eğmezsen karakterli bir insan olma yolunda ilerlersin...

0|0
    0|0
    • aynı evde yaşıyamıycak durumdayız :(

• dalga değil, samimi bir teklifti de neyse...

• sağolasın

• sen bu adama baba mı dıyorsun ?

0|0
    0|0
    • napcam ben o kadar çaresizimk, :(

• yuh baba haklı mı dedim ben şimdi abartma :(

• bende diyorum ki genelde çocuklar geri çekilmek yerine daha çok azmederler.

Yani sende azmet diyorum.

• 0|0
    0|0
  • "Boyle bir babaniz olsa ne yapmaliyim" ?!?!?!?!

1|0
    2|0
  • anne yokmu? kardeş olsun.Evlenmek care gibi görünüyo ama dogru secıp yaparak

0|0
    0|0
    • var annemde babamın bir değişik modeli kardeşim var onlara öyle değiller..

Kızlar Ne Diyor 12

• artık reşitsin evden ayrılabilirsin O SENİN BABAN DİYE HİÇBİR ŞEYE KATLANMAK ZORUNDA DEĞİLSİN bir akrabanda kalabiliyorsan hemen ayrıl o evden üniversiteyi kazan ve aynı zamanda da çalış kendi hayatını ve düzenini kur kafanı dinle olanları unutmaya çalış diyeceğim ama saçmalamış olacağım ama şunu unutma hayatını düzene sokmak istiyorsan eğer bunu kendin için yapacaksın baba dediğin insanlıktan nasibini almamış insana inat olsun diye değil hayatta hiçbirşey imkansız değil yeter ki sen başarmak iste ve her gün başarabileceğine kendini inandır gerisi çorap söküğü gibi gelir

0|0
    0|0
  • Seni okadar çok iyi anlıyorum ki... bende babamı 19 yıl sonra tanıdım hıc gormedım hıc sesını duymadım o yıl suresınce... anne tarafında buyudum ve senın babanla yasadıgın polemıklerın bır kacını ben annemle yasıorum hala dayak mı kufurmu desenşu an21 yasındayım ve 7 yıldır calışıorum butun maaşımı elıne sayıyorum 950 tl alıyorum ve 800 u kensınıne verıorum bunun 50 si dolmuş param diğeride sozde sarşlığım düşün 100 tl ile ne yapılabılecekse... Bunlara yaranamazsın hep bir kusur aramanın derdındeler boşwer ben artık zamana bıraktım... Senden ricam hayattan kopma koptuğun an herşey biter kendine çok çok zaman ayır ve gelecek hayatını kımınle mutlu sekılde yasayabılecegın birini sec ve zamanı geldığınde evlen... Ama sakın ha sakın yağmurdan kaçarken doluya tutulma canım

0|0
    0|0
  • Kendin için bir şey yapmaya çalış,daha fazla çaba göster.Babam yüzümden çalışamıyorum okuyamıyorum deme,babam yüzümden daha çok çalışmalıyım de.

0|0
    0|0
    • artık öyle olcak ama çeken bilir halimi..

• Ders başarısızlıklarının sebebi sadece babadeğil bence.

Bir çok evlat babasının bu hareketleriyle daha da inat eder okumakta.

1|0
    2|0
    • yaşasaydın anlardın

• senın dedıgınde herkes ıcın gecerlı olmayan bır gercek...

ders konsantre olma ısı bır hareket bır gun boyunca butun konsantrenı bozabılıyor yaptıgın dersdende hayır gelmıyor..

• Çok yanlış bir düşünce

• bu şartlar altında o evde yaşanmaz. babaysa baba be.. eve ekmek getirmekle baba olunmuyor. bu ne ya. nasıl bir millet olduk biz. NE OLURSA OLSUN O SENİN BABAN diye birşey yok. babaysa babalığını yapsın. vurmakla dovmekle sövmekle ancak kendinden soğutur başkada bir bok yapamaz.

0|0
    0|0
  • Bu yaşına kadar dayanabildiysen gayet güçlüsün bence herşeyi başarırsın kendine güven kimin ne dediğini takma.

0|0
    0|0
    • çok zor aynı evde sığıntı gibisin sevilmiosun dayak ve hakaret yiyosun

• Birşeyleri yapabileceğini ispatlarsan çenesini kapatırsın. O kadar kösteğine rağmen yapabilirsen eger ala. Böyle insanlar için en güzel cevap çalışıp eve para getirip çenesini kapatmaktır.

0|0
    0|0
    • evden gidicem ..

• Babanı haklı çıkarırsın, annene ''ben sana demiştim bu kızdan bir bk olmaz diye'' der.Böyle birşey yprsan flash tvdeki canlandırma oyuncularına dönersin. Birşeyin ipinden tut.

• Bir anda canımı dişime takar.İyi bir işe girip o evden defolup giderdim.

0|0
    0|0
    • evet bende öyle yapıcam ama okumayı o kadar istiyorumki tek basınayım işte çok caresizim..

• okuduktan sonra git okumak için canını dişine tak

• psıkıyatrıye gıt destek al ama once ailenden bırıyle bu konuyu konus

0|0
    0|0
    • ne ailesi ailemmi var ?

• canım gitsem nlcak ya benim piskolojimde bişey yok .

• ne bılım anlamdım ki şimdi allah yardımcın olsun baska ne dıyım

• anne olmsada akrabadamı yok

0|0
    1|0
    • anneinde babamdan farkı yok var akrabam artık aynı evde yasıyamıycak durumdayız

• Annen hayatta mi

0|0
    0|0
  • ooo kiyamam... teyzen, halan falan yokmu? onlarla birlikte yasasan? kardes varmi?

0|0
    0|0
    • var canım teyzemde yasayamayı dşünüyorum..

• su an icin en iyi secim olabilir.. derslerine odaklan okulunu bitri sonra hayirli bir kismetin cikinca evlenirsin

Yükleniyor...