Her gün ip atlamak zararlı mı?

Hergün en az 500 kere ip atlıyorum 1 aydır atlıyorum alışmama rağmen bacaklarım ve ayaklarımın arka tarafları acıyor bunu azaltmalı mıyım

0|0
5|16

En İyi Kız Görüşü

• bence hiç bir zararı yok. Devam et hatta kademeli olarak arttır. Ama haftada bir gün vücuduna izin ver onu dinlendir. arada yoga gibi kaslarına iyi gelecek şeyler yap. her ip atladıktan sonra mutlaka esneme egzersizlerine zaman ayır.
    Youtube'da FitnessBlender Cool Down and Stretch olarak ararsan yararlı bir çok video çıkacaktır.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Yoo bir zararı yok. 500 saymadım ama spor öncesi ısınmak için en az 5 dakika atlarım ben. Dönem dönem. Acıyorsa bacak kasların çalıştığı içindir. Ama tek başına yeterli değil şayet kilo vermek istiyorsan. Tamam iyi kalori yaktırır. 40 dakka yürümek kadar kilo yakarsın ama sonrası yok. Kas ağırlığını arttırırsan hem daha sağlıklı bir vücudun olur hem vücudun daha fazla enerji yakmaya başlar.

0|0
    0|0
  • Aşırısı zarardır.

0|0
    0|0
  • azalt

0|0
    0|0
  • 100'e indir onu.

0|0
    0|0
  • 500 ipi ben bir aya sığdıramam maşallah la

1|0
    0|0
  • zararı olmazz

0|0
    0|0
  • Çok faydalı

0|0
    0|0
  • Yumuşak zeminde atlarsan bisey olmaz arkadaşım

0|0
    0|0
  • Haftada 4 ya da 5 kere yap Günaşırı yap kalflerinin ağrıması normal

0|0
    0|0
  • Kaç dk sure 500 IP acır kuvvette calismalisn

0|0
    0|0
  • Cok saglikli olursun merak etme canim ip atlama sekilleri var onlarida denemelisin

0|0
    0|0
  • zararlı değil ama fazla yapıyosun sanırım azaltıp yavaş yavaş arttır alışırsın

0|0
    0|0
    • bir anda yapmıyorum zaten 100 100 yapıyorum 3-4 dk arayla

• Ayak ucuyla atlıyorum bundan kaynaklı olabilir mi

• yok normalde ayak ucuyla atlanıyodu diye hatırlıyorum fazla yapmanla alakalı azaltırsan sorunun kalmaz...

• Hayır zararı yoktur keşke ip atlamaktan ziyade biz de spor yapabilsek :))

0|0
    0|0
  • Antrenman yap , Ani hareket yapınca ağrıması normal bence :)

0|0
    0|0
  • Memelerin sarkar :)

0|0
    0|0
  • Çok zararlı ilerde ipatorak hastalıgına dönüşürse birdaha toparlayamassın :(

0|0
    0|0
    • O ne

• Ahaha dalga geçmiş knks 😄😄😄

• La olum ne söylüyon yaaa , Yaaa ama küstüm yaAAAAA ! hıh :(

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...