Body ile ilgili bir sorum olacak?

selam arkadaşlar sorum şu..

biceps çalışırken örn:çok set az ağırlık çalışanlar zayıflamak için çok ağırlık az set girenlerde hacim kazandırmak için yapıyormuş..

ama ben aynı kiloda girsem mesela 25 kg da

10*3 (10 tekrar 3 set)

tekrar

10*3(10 tekrar 3 set) yani toplamda 60 kere yapmış olucam ben şimdi zayıflarmıyım yoksa hacimmi kazanırım bir zararı olurmu yoksa kasları yakarmıyım?

Güncellemeler:
Bilgisi olmayan lütfen yazmasın arkadaşlar..
not:kilo problemim yok arkadaslar kilom 70 boy 182 18 yaşındayım yağ problemimde yok bunuda ekleyim dedim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• başlangıç düzeyde ağır set az olursa iyi olur ama çok zorlarsan sıkıntı çıkartır ama kas istiyosan ağır şarttır vücudun forma girdikten sonra ağır yüklenebilrisin ağır çalışmak daha fazla testesteron daha fazla kas daha iyi bir görüntüdür

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 2 set yeterli beni dinle sen

0|0
    0|0
  • 3 set çok fazla kas yırtılması yaşarsın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tekrar sayisi arttikca benim bildigim yag yakilir agirlik arttirilirsa yavastan kas hacmin artar diger duruma gore agirligin sabit olmasindan

0|1
    0|0
    • evet onu biliyorum sorudada dedim benim sorum şu..

az kilo çok tekrar yağ yakımı için çok kilo az tekrar hacim için..

ama benim demek istediğim ağırlık sabit 25 kg ama set sayısını arttırıyorum hacimmi kazanırım yoksa zayıflatırmı bunu merak ediyorum.. cunkü 3 set yapınca işe yaramıyo gibi geliyo

• evet amaç hacım kazanmak bu söyledıgın daha mantıklı hocayada danısıp böyle yapayım barı saol.

• Önemli degil

• Kasları yakarsın. Bak 10x3 set yapıyorsun ya , ilk set 15 , ikinci set 20 , son set 30 kg çalış. İlk iki basit gelir son set zorlar biraz ama hem hacim kazanırsın hem yağ yakarsın :))

0|1
    0|0
    • evet dogru söluyorsun ama ben öyle yapınca yani 3 set 10 tekrardan hiç bir gelişme olmuyo gibi geliyo bana.. 15 çok hafif hem mesela ben ağırlıgı azaltmıyorumda arttırmıyorumda 25 de yapıyorum ama 6 sete çıkardım bunun zararı olurmu onu merak ettim amaç zayıflatmak değil hacım kazandırmak 6 set yaparsam zararı olur mu?

• Yorulmazsan sorun yok :)

• eyvallah çok saol..

• Haftasonu salondaki hocaya hipertrofi yaz dedim :) 3*15 verdi. Kafam kadar kolu olan adama da "hacim artışı için az set gerekmiyor mu" diyemedim.

Ben de hacim için daha az set lazım diye biliyorum. Bu arada fazla set zayıflatmaz eğer düzgün beslenirsek dayanıklık artırıyor diye biliyorum.

Fakat senin dediğin düzende 6*10 oluyor ki pek öyle bir set programı görmedim ben. Aşağıda yazıldığı gibi piramit vs daha makul.

0|0
    0|0
  • tam anlamadımki 3*10 tekrar 3*10 ne yahu iki ayrı hareket anlamındamı kafan kadar bicepslerinmi var evlat 70 kiloda güldürme beni :D kilo vermek için prensip yoktur bodyde prensiplerin farkı biri hacim biri definasyon sağlar hacim istemiyorsan 4*8 gibi ve seni normal derecede zorlayan ağırlıklarla çalışırsın

0|0
    0|0
    • hayır anlamadın sanırım..

normalde 25 kg ile yaptıgım biceps haraketi 3 set 10 tekrardan olusuyo ama ben 2 defa yapıyorum aynı haraketi anladın? amaç hacim kazanmak.. yanlısmı yapıyorum onu sormustum.

• birader prensipleri istiyorsan mesaj atarsın yarın sabah idman var ben yatarım mesaj atarsın yarın eve gelince bende sana mevcut prensiplerin hepsini mesaj atarım şuan yazamıyorum hem hepsi aklımda değil kitaba bakmam lazım hemde çok uzun :D

• dumbella yaparsam yanma hissi olmuyo ama barla yaparsam yanma hissi oluyo ben en iyisi hocama danısım o ne derse onu yapım..

• az kilo çok set profosyonel biri olarak yazıyorum

0|0
    0|1
    • body bılgım o kadarda az degıl az kılo cok set yaparsam hacım kazanmaz aksıne gerıler

• kasları yakmazsında yırtarsın bende çok yırtık var he kol hala sağlam ama bunu korumak için setleri doğru yap dogru yapamıyosan agırlıgı azalt nizami yap yapabilidiğin kadar agırda yap

0|0
    0|0
    • yırtma gibi bir sorun daha hıc yasamadım setleri dogru nizamı yapıyorum yapabıldıgım kadar agırda yapıyorum ama merak ettıgım 3 set 10 tekrar yapıyorum bicepsi bunu 2 defa yapsam ne olur gene yapabıldıgım agırlıtka yapıcam ama 2 defa? kas yıkımı olur mu?

• 3 defa yap 9 yap ama 2ye düşürme

• ben 4 yapıyodum

• kilo vermesen bile vücut sıkılaşır görünümü düzenlenir

0|0
    0|0
    • benim amacım bicepsleri büyütmek bunun için çok ağırlık az set yapmam gerek örn 3 set 10 tekrardan

ama ben bunu yapınca sanki bicepslerim hiç gelişmiyor gibi geliyor bende bunu toplamda 6 sete çıkardım gene aynı ağırlıkla.. yapıyorum yani toplamda 6 set 10 tekrar yapmış oluyorum.. ne gibi bir sonuç çıkar bundan çok tekrar sakıncalı mı ?

• spor dan sonra vücut ne durumda eğer çok problem çıkarıosa yorgunluk bakımından kaldıramıodur yavaş yavaş arttır

• problem olmuyo dedıgım gıbı sadece 3 set yaparsam bir işe yaramıyo gibi geliyo o yüzden 6 ya çıkardım

• evet kardeşim

0|0
    0|0
Yükleniyor...