Bisiklet sürmek bacakları kalınlaştırır mı?

Şimdiye kadar düzenli değil canım istedikçe sürüyordum, daha çok Pilates ve yürüyüş yapıyordum, şimdi düzenli bisiklet sürmeye başladım ve bacakları kalınlaştırır diye korktum biraz :/
kalınlaştırır diyenler var bilemedim böyle bir tecrübeniz oldu mu hiç?

0|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Bisiklet sürmek bacakları kalınlaştırmaz. Aksine olumlu sonuçlar alacağın bir şey. Zaten kısa vadede bacaklarını şişirecek kadar kas yapman yalnızca bisiklet sürerek- olanaksız. o yüzden beslenmene dikkat ederek bisiklete devam edebilirsin. Başlangıçta bacaklarını daha şişmiş hissedebilirsin ya da kilon artmış olabilir ama bu kasların antremana alışana kadar sürer. Düzenli yapmaya devam edersen kasların buna alışır.
    Mutlaka Squat yapmanıda öneririm :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• sıkılaştırır taş gibi olur. ben her gün bisiklet sürerim hızlı tempo öyle laylaylom değil kalınlaşsa benimki kalınlaşırdı. o kadar kolaydı sanki bacak kalınlaştırmak bir kadın için.

1|0
    0|0
    • Peki direncini nasıl ayarlıyorsun yüksek mi düşük mü?

• eğer sıkılaşmak istiyorsan zorla ama zayıflamak filan istiyorsan düşük viteste sık pedal çevirerek sonuç alabilirsin. her halükarda faydalı ve eğlenceli bir spordur.

• Teşekkürler önerilerin için :) bence de zevkli hiç koşmam mesela sıkıcı geliyor ama bisiklet zevkli

• Bacak kasi yaptirir ama bacak kasi kalin degil toplu ve duzgun goruntu verir

1|0
    0|0
  • Fazla kullanmak basen yapar.

1|0
    0|0
    • Ne kadarı fazla oluyor? Haftada 3-4 fazla mı?

• Bacaklarında yorgunluk hissedince bırakmalısın, istersen her gün bin, ama yorgunluk oldu mu zorlamayacaksın.

• Profesyonel anlamda yapmazsan sıkılaşır öyle kalınlaşma olmaz

1|0
    0|0
  • Hyyrr devam e t

1|0
    0|0
  • 10 yıllık kebabciyim böyle bir bacakla karşılaşmadım çünkü her dakka bisiklet kullaniyordum :D

1|0
    0|0
  • Sıkılaştırır daha iyi olur sporun zarari olmaz :))

1|0
    0|0
  • Bacakların daha sıkı sağlıklı ve güzel görünecektir

1|0
    0|0
  • artık lakabın robarto sıla bundan sonra

0|0
    0|0
  • sadece kaslaşır ama güzel durur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yüksek kadansta sürme, kas yapar diyorlar.

1|0
    0|0
  • Hiç duymadım. bisikletle ilgili sadece küçükken kocakarilarin sürme çocuğun olmaz dediklerini hatrliyorum..

1|0
    0|0
  • hiç duymadım

1|0
    0|0
  • BASEN YAPIYOR DİYE BİLİYORUM

1|0
    0|0
Yükleniyor...