Ablalarının eskilerini giyen erkek çocuk?

Biz 4 kardeşiz 3 kız bir erkek babam vefat etti ben 10 yaşındayken o zamandan beri erkek kardeşim maddi yokluktan hep bizim eskilerimizle bende ablamın eskileriyle idare ettik ama şu sıralar sürekli bu meseleden kavga çıkartıyor sizce şımarıklıkmı yoksa babamın eksikliğinden mi böyle? abla olarak ne yapmalıyım

Güncellemeler:
bende onun şuan gittiği liseden mezunum bu sabah bile okula giderken benim geçen seneki pantolonumu giymemek için kıyameti kopardı
eskisinden daha kötü kavga ediyoruz

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• bence abla olarak elinden gelenini fazlasiyla yapiorsun imkan el verdikcede yapacagina inaniyorum.Ama illaki dert ediyorsa bir kac bir sey almaya calisirsan gonlu olmasi acisindan oda mutlu olur sende mutlu oldugunu gorunce sende mutlu olursun

1|0
    0|0
    • arada alıyoruz zaten hep benim eskilerimi giyiyor değil

• paaylasicam tesekurler

• ben tesekkur ederim.En iyi yorum icin ayri bir tsk ederim

Erkekler Ne Diyor 13

• Ona kızma sonuç olarak o da arkadaşları gibi giyinmek istiyor.Özellikle sevdiği biri varsa ve kendini kıyafet gibi nedenlerden dolayı yetersiz görüyorsa onun için ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsin.Bu konuda insanların ne kadar acımasız olabileceğini bilemezsin.Bu yüzden yapabileceğin en iyi şey onunla uygun bir biçimde konuşmak ona akıl verme,onu yargılama sadece onu dinle ve onu anlamaya çalış.Allah yardımcınız olsun yardım alabileceğiniz bir kimseniz yok mu?

0|1
    0|0
    • sağolun yani oda biraz anlamaya çalışsa

• Kaç yaşında tam olarak?

• .O yaşlarda ergenlik ve babasını kaybetmiş olması onun üzerinde büyük bir baskı.Ama bir şekilde bunu aşması gerekiyor.Tek yolu da onunla doğru bir şekilde konuşmak.Birde benden bir tavsiye eğer Allah nasip ederde elinize biraz para geçerse her istediğini anında almayın. sonra hiç baş edemezsiniz.

• Durum zor anlıyorum ama erkek çocuk için abisinin eskisini giymek zorken ablasının eskisini giymek çok daha zordur. Şımarıklık yaptığını düşünmüyorum, muhtemel durumu bilmeyen arkadaşları dalga da geçebilirler.

0|0
    0|0
  • siz kardeşinizi yalnız bırakmayıın .kardeşinize babanızın yokluğunda büyüklük edecek bir siz varsınız .şımarıklık değil yaptığı .onu için ve sizler için zor zamanlar olmalı .siz birbirinizden asla kopmayın .kardeşiniz sonuçta .bu gibi davranışları normal karşılanmalı .

0|0
    0|0
    • ama hiç birimiz bunu dert etmiyor o ediyor

• kaedeşinizin yaşıkaç ?yaşının vermiş olduğu tavırlarda olavilir bu hareketşerinin .

• 15 yaşında kıyafet işini çok dert ediyor

• Normal ergenlik caginda kizlarla iletisim basladi hem arkadaslarindan goruo hemde kizlara guzel gorunmek istio

0|0
    0|0
    • ne yapmamız gerek

• Ne bileyim rengini begenmiodur bir yeri deliktir firfir vardir vs... Soylememistir kucukken simdi asi duygularla acia vuruo

• olabilir

• hadi yaa :(( nerde yanlış yaptık acaba ?

0|0
    0|0
    • bilmem eve geldi dışardan yeni kavga çıkardı

• Konusu yokmu ? yani kıyafet konusumu yoksa başka konularmı ? bence herşeyi dert etme ergenlik yaşları normaldir.Kimler o yaşta gergin olmadıki

• dostum yorumlardan okudugum kadarı ile halden anlayan pek yok... galiba büyüdünüz.. etraftakiler giyiminize dikkat ettiği için bu sorun olabilir... küçükken anlamazsınız... allah yardım etsin.. bol kazanç versin :(

0|0
    0|0
  • hem şımarıklık hemde baba yokluğundan bence. biran önce kendinizi toplayın ve iyi geçinmeye bakın. hepiniz evlenipte ayrıldığınızda bu günleri mumla arıyacaksınız.

0|0
    0|0
    • sence kıyafetle bir ilgisi yok yani

• teyze çocuklarının eskileriyle büyümüş bir çocuk olarak ben seni anlıyorum. ama sen en azından kendi kardeşlerinin eskilerini giymişsin. ayrıca üzerinde eskide olsa elbisen varmış. birde hiç bulamayını düşün...

• ben şükrediyorumda kardeşim sorun çıkarıyor

• Ne şımarıklığı cocuk yokluktan sapıtmış durumda. bir 100 TL ye mont alacak kadardamı yokluktasınız ?.

0|0
    0|0
    • o kadar değil yani alıyoruz bazı şeyleri bazı şeyleri eski

• konusucak tesekurler

• Rica ederim geceniz iyi olması dileğiyle.

• erkek cocugun ablasının eskısı ıcın kavga etmesı ?cocugun saglıgı bozacaksınız

0|1
    0|0
    • ne yapmak lazım

• pek değil

• o ıyı takıpte kalacaksınız arkadaslarıyla ıletısımını ızleyeceksınız kıyafet konusunda baskı yapabılırsınız bellı bı yasta sonucta maddı durumunuz ıcın uzuldum ınsanın belını buker guven duygusunuda azaltır

• ablasininn eskisini giymekten skilmis olmasin

0|0
    0|0
    • ne yapmaliyiz

• isyesem sorardim dimi..

• sen bilirsin

• Erkek çocuğun kız kıyafetleri giymesi yanlış

0|0
    0|0
  • etek mi giyiyor. çözemedim O_o

0|0
    1|0
  • ergenlik çağlarında ise normaldir . arkadaşlarından görüyor felan. bende abilerimin eskilerini giyerdim. erkek kaçyaşında

0|0
    0|0
    • 15 yaşında ablalarının eskilerini giymek istemiyor yeni aldırmak için baskı yapıyor anneme

• yazı beklesin o zaman herkes çalışır yoluna koyulur İnşallah

• en iyi yorum bence

Kızlar Ne Diyor 10

• erkek kardeşin giyinmek ister bence bu sımarıklık değil cocuk haklı

1|0
    0|0
    • giyiniyor zaten bu kadar seçici olmaya lüksü yok sadece

• cevabın?

• Kaç yaşında kardeşin ?

0|0
    0|0
  • eksiklik

0|0
    0|0
  • şımarıklık değildir

ona anlayış gösterin onun için zor bir durum

0|0
    0|0
    • zor bir durum yok yani hepimiz böyle büyüdük

• hayır pantolon tişört kazak bluz mont filan sadece para biriktirip ona almaya gelince en buyugumuze alıyoruz hepimiz sırayla hem giydigi seyler dışardan anlasılmazki pantolonlar rahatsız ediyor diye bahane buluyor bence

• ? .

• Allah yardımcınız olsun

0|0
    0|0
    • senin fikrin nedir ?

• Bilemem onu

• benim bildiğim yok ama kumaş okul pantolonunda kız erkek kesim farkı varmi

• eskileri derken neler mesela bayan kıyafetimi pantolon filanmı yoksa elbise filanmı ?

0|0
    0|0
    • dışarda pantolon bluz kazak tişört filan sadece evdede pijamalar bazen

• kazak tişört anlaşılmasa bile pantolon anlaşılır ve rahat edemez sonuçta erkek

• o anlaşılmadigini sanıyor yani o yönden bir sorun yok

• 4kardes 4maas demek.eloglu 1maasla ev gecindiriyor..

0|0
    0|0
    • okuyoruz

• Ama o erkek kiyafeti olmadigini biliyor

• onadamı söylemiyelim :)

• ergnlik cagında falansa bunlar ona agır geliyodur.

0|0
    0|0
    • 15 yaşında ama ağır gelen ne

• Ne olrsa olsn o artık erkek oldgnu daha fazla hıssedıyo ve bunu rhtsız edıyo

• dediğim kıyafetlerde bir kadınsılık yokki

• yani hepiniz bayansınıze ona kalanlarda bayan kıyafeti oluyor bundan rahatsız oluyodur

0|0
    0|0
  • bak sana bir tavsiye senin eteklerini giyinsin pantolona para vermezsiniz

1|0
    0|0
Yükleniyor...