Yag ve kalori nedir? nasil zayiflarim?

merhaba beyler ve bayanlar.
benim 6-7 kilo vermem gerek. mumkunse 1 ay icinde :) daha once diyet falan yapmadim. acikcasi zayiflamayada ihtiyac duymamistim. o yuzden bu konularda cok yabanciyim.

vucudumuzda yag yakinca zayiflamis mi oluyoruz?
kalori ve yag arasinda ki fark nedir?

birde diyet yaparak zayiflanirmis. yemek yedikce kalori kilo aliyoruz. nasil zayiflayabiliyoruz? yani hic yemek yemesek daha kolay zayiflamaz miyiz?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kalori enerji.
    Yağ bir çeşit makro.
    Yağ insan vücudunun fazla enerjiyi depolama biçimi.

Bir kg insan yağı 7400 kalori.

Hiç yemek yemez isen vücuttaki katabolik faaliyetler yükselir. Bu olunca vücut yağ yakmak yerine enerjiyi saklamak ister.
    Günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp az biraz keserek 500 kalori falan rahatça yağ yakmaya başlarsın. Üzerine yapılan faaliyetler için vücut enerji ihtiyacını yağlardan karşılar.
    Düz hesapla 2000 kalori ihtiyacın olduğunu varsayarsak 500 kaloride kesersen günlük 1500 kalori tüketmen gerekir. Antrenmanla 500 kalori daha yakarsan toplam 1000 kalori eder.
    Vücut 1000 kaloriyi yağdan alır. Yani 7 günde 1 kg verebilirsin.

1|0
    0|0
    • siz yetkili bir abiye benziyorsunuz. size ozelden yazsam olur mu? :))) bu arada cok tesekkur ederim

Erkekler Ne Diyor 2

• Hyr hic yemek yemessen vücut metobalizman yavaslsr yağ nedir vücutta fazla kalori aldumi vücut onu yağa donusturur

0|0
    0|0
  • az ye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Koşu Yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...