'Karbonhidratı nereden almalıyız' sorunu hakkında sizin fikriniz nedir?

Karbonhidrat için her kafadan bir ses çıkıyor. Vücut geliştirme ve fitness ile uğraşan herkesin hemen hemen bildiği üzere inüsilin direncimizi aniden yükselten bütün yiyecekler kötü, daha çok yağ depolamamıza neden oluyor vs.. Son okuduğuma göre de tam tahıllı ekmeklerin sağlığımız için zararlı olduğu kanıtlanmış. Karbonhidratı sebzelerden, bakliyatlardan, meyvelerden alın diyorlar. Haliyle kafam karıştı çünkü göbek yağlarımdan tam anlamıyla kurtulmak istiyorum ve günde 4, bazen 5 ince dilim tam tahıllı ekmek tüketiyorum. O kadar spor yapıp, yiyeceklerime dikkat edip bir de üstüne gerçekten zararlı olan tam tahıllı ekmeği yiyorsam bütün çabalarım boşa gidiyor demektir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Tam tahıllı olan ekmekler, poğaçalar, kekler vs hepsi zararlı mı? Şahsen bazen kek yaparken beyaz ekmek yerine kepekli un veya tam buğday unu, şeker yerine de pekmez kullanıyorum ama böyle yaparak kendimi mi kandırmış oluyorum? Bu konuya bir açıklık getirirseniz çok sevinirim gerçekten.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an sen diyetteysen zaten poca kekten uzak durmalısınız karbonhidrat ama düşük al proteini yüksek al tam tahilli iki dlimden zarar gelmez eğer cardio yapıyorsanız ağırlık caliyorsan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İnsülini ani yükselten gıdalar glisemik indeksi yüksek gıdalardır.
    Bunlar bizim daha çok acıkmamıza neden oluyorlar. Buda daha çok kalori almamızı sağlıyor ve bizi yağlandırıyor.
    İnsülin direnci ise kasların glikojene doyması ve yağ hücrelerinin çok genişlemesi. Bundan dolayı besinlerin hücrelere ulaşamaması.
    Günlük kalori ihtiyacını geçmediğin sürece bir fark yaratmıyor açıkçası.
    Fakat geçtiysen kardiyo ile düzeltmeye çalış.
    Glisemik indeksi düşük gıdaları googledan araştırabilirsin.

1|0
    0|0
  • Ben tam tahıl tuketiyorum fazla değil ama tadımlık :) zamanla onuda kesmeyi düşünüyorum cidden zararlı tavsiyem yeme hiç karbonhidrat diyer yiyeceklerde de var :)

1|0
    0|0
  • bulgur, yulaf ve esmer pirinçe yönel çok daralırsan arada bir kaçamak yap istediğini ye

2|0
    0|0
  • Takma bu kadar beybi fit vucuda kavusur kilo verirsin ben bilgisayar basinda verdim kilo :s ya da git 12 saat çaliş 2 ay eminim bir 7 kilo verirsin :D

0|0
    0|0
  • makarna :D

1|0
    0|0
  • Ağızdan

0|1
    0|0
  • Ben ekmek yemiyorum şeker daha zararlı ama ekmek yenir yani spor ile bir fiil ugrasmıslıgım var

0|0
    0|0
  • Kötü karbonhidratlardan uzak dur yeter.

0|0
    0|0
  • Bakkaldan

0|0
    0|0
  • Makattan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yulaf tabiki kahvaltida yap işte yoğurt kuru meyve yulaf badem falan cok tok tutar

1|0
    0|0
Yükleniyor...