Çok şınav çekmek zararlı mı?

1 gün aralıkla spor yapıyorum. O spor yaptığım günlerde de tek sette 100 mekik yapıyorum belirli bir süre sonra tek sette 60 şınav çekiyorum. Bir süre sonra tek sette 40 şınav çekiyorum. Bazıları diyor ki aman bu kadar yapma yok üniversiteliler çağında kalp krizi geçirme olanağı yüksekmiş. Böyle bir ihtimal var mı?
Not:(60 şınavı çektikten sonra kalbim güm güm atıyor sadece. Ve ben bundan zevk alıyorum.1 senedir yapıyorum ve hala turp gibiyim.Ömrümün geri kalanında yapsam da (Yaşlanana kadar) bişey olmaz çünkü vücut alıştı. Göğüs kaslarım taş gibi oldu.)

Güncellemeler:
60 tan sonra nefes filan alma bayağı artıyor vücut tamamen yoruluyor ve bir süre sonra geçiyor. İyi de zaten spor bu!!! Nefes Almak, Kalp atması. Ben futbolda da çok koşunca öyle oluyom ama yararlı koşmak.60 da fazla değil ki hiç ben 100 yapanlar gördüm. İnsana azme getiren sayı ve rakam hırsı.

0|1
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum ben kendim Lisanslı sporcuyum 3 saat 4 saat idman yapıyoruz yeri geliyor ( maçlara yakın zman) Yok öyle bir şey basabildiğin kadar bas şınavın zararı olmaz ama 60 la sınırlandırma ilk sette kaç çıkabiliyorsan okadar çık. Basabildiğin kadar bas

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Sayıyı abartma sıklığı arttır

0|0
    0|0
  • Takma fazla insanları. Bilimsel araştırma yok. Tek sette 300-500 şınav çekebiliyorum kalp krizi geçirmedim daha.
    Hemde bunu senelerdir yapıyorum.
    Hala yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • belirli aralıklarla ve düzenli yapıyorsan sorun olmaz ama canın istegince yapıyorsan ileride senin icin sorun olabilir

0|0
    0|0
  • Kendini fazla zorlamadığın sürece spor yapmak faydalıdır.

0|0
    0|0
  • aga geldik gidiyoruz hala 100 şınav 300 mekik davası kapanmamış.. ya a*q adam gibi 30 tane yapın 300 tane yapmaktan iyidir.. gidin araştırın internette boş boş geziyorsunuz a*q sizin sabah sabah sinir oldum

0|1
    0|0
Yükleniyor...