Evli bayanların çalışması

Evli bayanların çalışması hakkın da neler düşünüyorsunuz ya da şöyle söyleyeyim eşinizi çalıştırırmıydınız. Bayanlar sizler evliyken çalışma konusunda neler düşünüyorsunuz.

1|0
25|50

En İyi Erkek Görüşü

• Ne güzel, Kavun karpuz misali oturmalarından iyidir :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aslında çalışmak istemiyorum zengin kocada yok ki

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Bence çalışmalı yoksa evde yalnız kaldıkça bana sarar. Ama stresli yorucu bir iş olmamalı. Öğretmen bir eş en ideali bana göre :) Paza kazancam kariyer yapcam tutkusu olmamalı. işine gidip vakit geçirsin benim dışımda bir hayatı olsun ama önceliği evi olsun. Çalışmayan bir bayan da uygundur ama kendisi için zor olabilir. bir işi uğraşı olması bayan için de önemlidir yoksa monotonluktan kendisi bunalır.

3|1
    1|0
    • Yani eşinin düşüncesine saygı duyarsın çalışmak isterse çalısır istemesse çalısmasın diyosun dimi :)

• Öğretmenliği kolay zanneden bir gariban daha..

• Kazandıktan sonrası kolay tabi sanki yerin altında asgari ücretle ciğerlerini parçalıyor.

• Çalışmayan kadınla yaşama şansım yok. Hedefi olmayan insanlar uzun vadede başına bela olurlar.

Depresyon, sana kafayı takma vs.

Bir de işten hersaniye eve nezaman geleceğini sormasını düşünemiyorum bile.

Kadının ne iş yapacağı ile ilgili hiç bir sabit fikrim yok, mutlu olsun, evine mutlu gelsin daha ne isteyebilirim. İşi yoğunmuş, hafifmiş bunlar onun sorunu, beraber haftada bir kaç kez aktivite yapacak kadar zamanı olsun, daha ne olacak 7x24 beraber olmayı planlamıyorum zaten. Olsun her akşam yemeği beraber yemeyelim v.s mutlu olsun yeter.

2|0
    0|0
  • İstiyorsa çalışabilir tabii ki, kadınlar ekonomik açıdan özgür olmalılar bence. Çalışması için zorlamam. Ne demişler, zorla güzellik olmaz. :)

Kişisel görüşüm, olursa da botoxla falan oluyo, o da gözüne far tutulmuş tavşan gibi oluyor,

bir şaşkınlık ifadesi başlıyor ki, evlere şenlik. :D

1|0
    0|0
  • modern türk kadını çalışmalıdır, hem erkeğin eline muhtaç zayıf konumda olmayacak hem de ev ekonomisine destek olacak ve kendini geliştirecektir...ben de eşimin çalışmasından yanayım ama her işte olmaz beden gücü gerektirmeyen evine de zaman ayırabilecek bir iş olması tercihim ama şunu da belirteyim bir kuaför ya da hemşire kesinlikle karım olamaz :)

2|1
    0|1
  • 1|0
    0|0
  • istanbul gibi bir yerde yaşıyorsanız zaten eşinizin de çalışması gerekiyor..bu nedenle evli olsam eşimin kesinlikle çalışmasını isterim,beklerim.

2|1
    0|0
  • kadınlar zamanında vatan kurtarmış, subay olmuş, ordu yönetmiş..

şimdi evde oturmasi yanlış.. devir zaten ekonomi devri.. tek erkeğin çalışması ile geçinen kaç aile var?

kadın, namusuna ve aile hayatına uygun bir işte çalışıp ailenin maddi yüküne ortak olabilmeli..

ailenin maddi durumu iyiyse çalışmasına gerek yok.. gezip para harcaması daha iyi :)

2|0
    0|0
  • eşimin çalışmasını isterim .fakat kendisi çalışşmak istemez ise çok baskı yapmam .ama günümüz şartlarını düşünür isek daha iyi yaşaöak için ikimizinde çalışması daha iyi olur .

1|1
    0|0
  • ''çalıştırmak'' fiili çok yanlış . köle mi ki çalıştıralım veya çalıştırmayalım. kendi istekleri üzere çalışırlar veya çalışmazlar.

3|1
    0|0
  • ben çalıştırmam zaten bunu gerektirecek bir durum yok evinde işlerini yapsın sonra ayağını uzatıp televizyonuna bakıp dinlensin en güzeli bu bence

2|0
    3|1
  • hayat müsterektir erkekde bayanda calisacak..

biri calisip biri yerse olmaz ikisi calisip ikisi yiyecek..

2|0
    0|0
  • Çalışsın, hayatın içinde olsun...

2|0
    0|0
  • ben çalışmasını istemem ama istiyorsa yapcak bişi yok. bütün gün çalışıp yorulup eve yorgun bitkin gelmesini istemem şahsen.

1|0
    0|0
  • Tabiki çalışmasını isterim. Evde oturup ne yapacak

1|0
    0|0
  • Sekreterim olarak çalışmasını isterim. Hayatımı düzene sokacak, planlama yapacak, yeri geldiğinde benim yerime düşünecek biri lazım bana parası neyse veririm.

1|0
    0|0
    • Lafa bak ya parası neyse veririm :)

• Öyle olması lazım sekreterimle çok görüşürüm konuşurum kıskanır. Hem niye süt gibi bi' kadınla baş başa bırakıp, muhatap ediyor beni gelsin bi' el atsın duruma.

• bir mesleği varsa çalışmak istiyorsa tabi ki çalışabilir.

1|0
    0|0
  • Çalışan bayan iyidir anlar para kazanma değerini çalışmasını isterim tabiki hayat zor babam paşa mı benim :)

2|0
    0|0
  • Kadın çalışmalı erkeğin Kafasını yememeli

1|0
    0|0
  • Çalışsın bence. Aslında sorun para değil ama evde hiçbir şey yapmadan öylece oturan bir kadın çok hoş gözükmüyor. En azından kendine faydalı uğraşacağı bir şeyi olsun.

1|0
    0|0
  • Allah hiçbir erkeği bayan parasına muhtaç bırakmasın.amin :)

1|1
    1|0
    • hahaha neden ya bak ya :)

• şuanki boşanma oranlarının artmasının en büyük sebebi kadınların çalışma hayatında daha çok rol üstlenmesi. malesef duygusal olan kadınlar en ufak bir olayda çekemem diyip bırakıp gidiyor. Para kazanınca muhtaç değilim mantığı oluşuyor. Halbuki seven iki insan birbirine sevgi yönünden muhtaçtır paranın lafı olmaz evli iki insan arasında.

• aslında sorunu açalım mı biraz.çalışan bayan eş aslında şudur.zaten ağır iş olan ev işine ayrıca ilave iş yükü almaktır.çalışan bayan eş ev işinden kaçmak için kullanıyorsa işini sonu hüsrandır konuşmaya bile gerek yoktur.gerçekte aile içinde rollerimiz vardır.herkes bu rollere uymalıdır.hiçbir aile bireyi birbirinin rollerine girmeye çalışmamalıdır.bir erkek muhteşem ev işi ne kadar güzel yaparsa yapsın ben o eve bir yuva diyemem.bayan eli çok farklı bir kavramdır.bir huzur ve mutluluk verir

• Evinin kadini cocuklarin anasi olacaksin uleunn o o kadar derim :)))

1|0
    0|0
  • Çalışmadıkları zaman çeneye vuruyor ya da gereksiz kıskançlıklar tripler yani sürekli nereden sorun çıkarsam moduna bağlanıyorlar :) Çalışın vaktiniz olmasın ki bizimde kafamız biraz rahat etsin :)

1|0
    0|0
  • elbette çalışmalı, hayatın içerisinde olmalı. geçti o çağlar

2|0
    0|0
  • eşim çalışıyor ve bence kadının kendi ayakları üstünde durması çok önemli türkiye şartlarında çünkü eşiyle ayrıldıgında kendi ayaklarında durabilmesi gerekiyor kadın egemen oldugu bir toplumda huzur fera eder herkes mutlu yaşar.

1|0
    0|0
  • eşim çalışmak istiyorsa çalışsın zaten çalışan bir bayanla evlenirim ben heralde yani öyle olabilir gibi :D

1|0
    0|0
  • ya da şöyle diyim..eeyle demeyeydin iyiydi işte :) hani git çalış der misiniz gibi olmuş..nası mutluysa öyle ya

1|0
    0|0
  • Çalışmalı ama bu bir zorunluluk değil, tercih. Bir de daha hafif işlerde ve akademyada eğitimde falan çalışmalı. Amele gibi bankada veya bir şirkette değil

1|0
    0|0
  • çalışşsın beyler tabi ki

1|0
    0|0
  • Ben izin vermem eşimin çalışmasına özellikle özel sektörde. Ancak memur vs olursa olur

1|0
    2|0
  • çalışmasının hem artısı sı var hemde eksisi bana kalsa çalışmaması daha iyi

1|0
    3|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 24

• eğer kadın istiyorsa çalışsın, sırf para için değil çalışmak cidden iyi geliyor insana

ben olsam bana engel olunsun istemem ve en baştada engel olacak adamla evlenmem

çünkü anlaşamıyoruz demektir, bu konu yüzünden huzurluk çıkacak demektir

çalıştırmam demek saçma ayrıca, neden engel olunuyor

mantıklı bir sebep varsa anlaşılabilir ama konuşulup bir orta yol bulunmalıdır

1|1
    0|0
  • 'çalışamaz' ya da 'çalışacak' diyen bir adam benim eşim olamaz zaten. işim konusunda karar verecek yetiye sahip yetiştirildim çok şükür

3|0
    0|0
  • Evliyim 1 ay öncesine kadar çalışıyodum şimdi işten ayrıldım daha rahat bir yere girmeye çalışıyorum.başlarda 4 sene emek verdim okudum paraya ihtiyacımız olmasa bile tabiki çalışcam falan diyosun ama sonraları eşine kendine evine zaman ayırmak istiyorsun.İlerde çocuğum olunca nasıl düşünecem bilmiyorum artık:)

1|0
    0|0
    • Çocuk olduğunda daha zor olur :S

• Zorluktan ziyade o büyürken yanında olmak isterim ben. ya hafta sonlarımın tatil olduğu akşam 5 de çıkabileceğim bir işim olacak ya da çalışmıcam.

• Anladım :S

• Çalışırım tabi. Evde oturmak için almadım diplomayı :)

2|2
    0|0
  • Modernlik ayağına yatanlara gülüyorum. Tabi gitsin çalışsın para kazansın vs.

Çalışan kadın çocuğuna bakamaz. O çocuk bakıcıların elinde büyür, kreşlerde akşama kadar hapis kalır. Anne sevgisi ne demek bilmez. Akşam annesi yorgun olduğu için yanında olsa bile yine sevgi göremez. Öyle sevgisiz, yapayalnız, eksik büyür ki... Kariyer, para sevdalısı bir annenin kurbanı olur.

Küçüklükte anne sevgisi görmeyenler ilerde sorunlu insan olur. Hiçvdeğilse çocuğun mutluluğu için annenin işi reddedip çocuğunu seçmesi gerekir. Bu gerikafalılık veya yobazlık değil. Asıl üç kuruş para için çocuğuyla vakit geçirmeyen onu sevmeyen anne suçludur.

1|1
    1|0
  • Bi kadın olarak böyle bir soru sormayaydın iyiydi. Hele çalıştırmak kelimesi çok yanlış bir kullanım olmuş.

2|0
    0|0
  • "çalışmak" temel bir haktır. bu hakkın kullanılıp kullanılmaması bir başka insana ait olamaz! kişinin kendi karar vermesi gereken bir durumdur.

2|0
    0|0
  • boşuna dirsek çürütmedim elbette çalışacağım . zaten bunu kabul eden bir nişanlım var . kabul etmseydi zaten ilişkimiz devam etmiyor olurdu. illa ki zorluklar olacak fakat gün boyu da verimsiz bir şekilde evde oturmak çokta mantıklı glmiyor bana . kadın erkek olarak değilde her insanın bir uğraşı olmalı bu hayatta .

1|0
    0|0
  • Kesinlikle çalışırım okumak çin verdiğimiz emeklerin karşılığını almamz lazım.

2|2
    0|0
  • Bazı bayanlar hem işi hem evi birarada idare edemediğinden işten dolayı evlerine fransız kalıyorlar sonra yok kocam beni niye aldattı felan filan hikayeleri başlıyor

bence çalışmak isteyen bayanların hem evi hemde işi idare edeceğine inandıktan sonra çalışmaya başlamalı akşam gelince yok bana dokunma çok yorgunum kalk sen yemek hazırla tiplerine erkek fazla hazmetmez ! :)

1|0
    0|0
  • Hem ev işi hem işe gitme olmaz tabi. Paylaşarak olmadı yardımcı tutarak olur

1|1
    0|0
  • Çalışmalı tabii ki. İşi de rahatsa ne ala. Ama çocuktan sonra zorluyor, annelik yapmak daha ağı basabilir kırçiçeem.

2|2
    1|0
    • Bakalım erkekler ne düşünüyor bu konuda Tşkr edrim cevap için :)

• Hayatını çocuğuna adayan kadına saygım sonsuz fakat seviyor olsa da bir adama ve onun hizmetçiliğine adayacak kendi hırslarını tutkularını başarı hayallerini kenara atacak kadar ezik ve domestik bir kadın olmamayı umuyorum.Denge en güzeli eşim ne kadar evdeyse ben de o kadar evde olurdum.Ama çocuklarla annenin daha fazla ilgilenmesi çok içgüdüsel tabi :)

1|0
    0|0
  • çalışcam tabikisi

0|2
    0|0
  • kesinlikle bir bayanın çalışması gerektiğine inanıyorum 2 kız annesi olarak

1|0
    0|0
  • Çalışmak iyidir ya, eve bir katkın olacak coul olduğunda daha iyi imkanlar sağlayabiliriz.

1|0
    0|0
  • tabi calisacagiz evin butun yukunu erkege yikamazsin herhalde

1|1
    0|0
  • Maddi sıkıntı yoksa calismayabilir.kadinin tercihine kalmış.

1|1
    0|0
  • Evliyim çalışıyorum... eğer çalışma şartları ve saatlari konusunda sıkıntı yoksa bayanın çalışmasından yanayım..evliliği dışında bir hayat bayanın kendine güvenini sağlıyor üstelik evliliği daha rahat sürüyor.. çünkü o da yorgun geldiği için kocasının başında dır dır yapamıyor :D

0|0
    0|0
  • gayet normal bakıyorum,çalışabilirim tabi ama evimi,eşimi ihmal etmemek şartıyla

0|2
    0|0
  • Normal birsey. Ayrica esine yuk olmayacak maddi durumlari daha iyi olacak ve yatir yapabilirler :) cok mantikli bence

0|0
    0|0
  • Bunun hala tartışılıyor olması kötü

0|0
    0|0
  • bu devirde çalışmadan olur mu

1|0
    0|0
  • Boşuna mı okuyoruz tabi çalışırım. Çalışmama izin vermeyen erkeğide boşarım.

3|2
    0|0
Yükleniyor...