Dışarı çıkarken bile hazırlanırken, öbür dünya için hazırlık yapıyor muyuz?

Evet soru başlığında da belirttiğim gibi dışarıya çıkarken bile hazırlanan biz insanlar peki öbür taraf için hazırlık yapıyor muyuz? Yoksa Allah'dan korkmuyor muyuz?

Dank dedirten bir soru olması dileğiyle...

0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Şimdi malesef kimsenin dünya işleri bir tarafa diyip sürekli ahireti düşündüğünü sanmıyorum.Varsa da çok azınlıkta bir kesimdir onlar.

0|0
    0|0
  • Korkuyorum. En çok düşündüğüm şey ölüm ister istemez elimde olmayınca direk aklıma geliyor.

0|0
    0|0
  • Dışarı çıkarken nereye gideceğim belli ona göre hazırlanıyorum, ölünce nereye gideceğimi bilmiyorum.Öğrenmeye çalışıyorum.Ama insanlar çok garip buna bile tepki gösteriyorlar.Ben Müslüman değilim.İnançsız biriyim ancak sadece şimdilik.İnançları tanımaya çalışıyorum.En sonunda doğru yol her neyse onu bulacağımdan eminim ama Müslümanların hakaretleri ve sanki Tanrıymışçasına beni cehenneme gitmekle tehdit etmeleri artık sıkıyor.Umarım onlarda kendilerine gelebilir.

0|0
    0|0
    • Zaten kaybettiğimiz en büyük nokta da bu işte. Birisine bu ve buna benzer konularla alakalı bir şey söylüyoruz karşımızdaki insan sizin gibi dediği zaman hemen aşağılamaya vurmaya kırmaya başlıyoruz halbuki oturup karşılıklı bu konuyu konuşsak ona da bildiğimiz şeyleri anlatmaya çalışsak ne kadar çok sevap kazanırız Allah bilir. Hidayete ermeniz dileğiyle...

• Keşke herkes bu şekilde düşünebilse.Bana inanmazsam cehenneme gideceğimi söylemek yerine kafamdaki soru işaretlerini giderip bana yardımcı olmaya çalışsa herşey çok daha iyi olabilir.Bu şekilde konuşan insanlar, insanların gözünü korkutup inançlardan uzaklaşmaya itiyorlar.Umarım dediğiniz gibi kendi irademle doğru yolu bulurum.

• Amin inşallah.

• Allahtan korktuğun için hazırlanıyorsan hiç hazırlanma bence, zaten bir insan yaratıcısından korkuyorsa içindeki bir şeyleri tamir etmesi gerekir, ölüm korkulması gereken bir olay değil aksine kurtuluştur. Benim ölümden korkmakta ki tek sebebim daha çok genç olmam, şimdi ölsem ne bileyim hiç aşık olmadım mesela. Daha çalışmadım bile, arkamda ailem kalacak, belki beni seven başkaları vardır onlar üzülür belki..

0|0
    0|0
    • Hiç aşık olmadım mesela kısmındaki yüzümdeki tebessümü görecektin düşüncelerinizi değiştirmenizi rica ediyorum.

• Neden değiştirmem gerektiği hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim

• İşin ibadet kısmına pek uyduğum söylenemez artık orasıda beni ilgilendirir.

0|0
    0|0
  • Yeteri kadar yapamıyoruz tabi ki ama elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Allah hepimizi çok geç olmadan uyandırır inşallah

0|0
    0|0
  • Uzun gibi görünen ama; şimşek gibi akıp geçiveren bu film şeridinde her dışarı çıktığımda ölümü düşünecek kadar salak değilim..

Salağım da, bu kadar değilim.

Kalsın...

0|0
    0|0
  • Dank.

1|1
    0|0
  • Ölümden çok korkuyorum..ve hazırlanmıyoruzz

0|0
    0|0
  • dankk duydum bu sesi gercekten saol soru icin yapmaya calisiyoruz insallah

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• korkuyoruz tabiki ama işte insanımız diyor mesela gencim daha uzun seneler var diyor ama tabi garantisi yok bugün varsın yarın yoksun kaderini ölümünü blmiyorsun ne zaman öleceğinin garantisi yok.

0|0
    0|0
  • ne yazık ki yapmıyoruz

0|0
    0|0
  • elimizden geldiğince

0|0
    0|0
Yükleniyor...