Kiracının problemleri

merhaba ben öğrenciyim. kiralık eve çıktım ve evin elektrik tesisatı çok eski. geçen gün prize fişi takarken elimde patladı. ev sahibine söyledim. yaptırın sizin sorumluluğunuzda diyor. evin elektrik tesisatı çok eski. benim mi ödemem gerekir o parayı onların mı karşılaması gerekir ?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• eve girdikten sonra kırıp dökmediğin şeylerin parasını sen ödemezsin. senden önce olan şeyler hatta sen varken senden kaynaklanmayan zararları ev sahibi ödemek zorunda. mesala atıyorum su borusu patlamış eskidiği için. oluşan hasarı ev sahibi karşılar. ya da ev rütübet yaptı sen içinde otururken. evi ev sahibi boyatır ya da sen yaptırırsın kiradan düşersin masrafları.

0|0
    0|0
    • rutubet de var azıcık onu da söylersem atar beni merdivenden aşağı :) yıllardır cekiyorum şu ev sahiplerinden 30 evi olan adam var hala 300 liranın peşinde

• ev sahipleri öyle oluyor genelde. pinti oluyorlar. aç gözlü oluyorlar. ben yerinde olsam söylerdim :D

Erkekler Ne Diyor 8

• delimisin. evin herşeyini ev sahibinin ödemesi gerekir. mesela birgün durduk yere buzdolabınız bozulursa, onu bile ev sahibi öder. tabi siz bir hata yapıp bozarsanız siz ödersiniz.

0|0
    0|0
    • bence de içimi rahatlattın :) ben ödersem daha uzun bir süre hiç bir prizi kullanamıcam demek :) parasızlığın gözü kör olsun

• öğrenciysen normaldir :)

• aslında seninle bir alakası yok sadece zaman içind eaşınmış başka sorunlarda cıkarta bilir tesisat yeniletmekte öyle kolay bir şey degil

0|0
    0|0
  • Seninle alakası yok, yaptırmazsa da çık...

0|0
    0|0
    • kolay mı cıkmak ahh ahh kacıncı evim tasınma masrafı belimi büktü artık

• öyle mallık olmaz...sözleşme falan yapmadınız mı aksine bişey yazmıyosa o yaptırcak,parası yoksa sen yaptır kiradan kesik at bu kadar basit...

0|0
    0|0
  • Tabiki ev sahibinin karşılaması gerekir.Sen karşılarsan mutlaka kiradan düşmesi gerekir..

0|0
    0|0
  • Şu ana kadar onlar eskitmişler onu evsahibi yaptırmak zorunda .

0|0
    0|0
    • bana da diyor ki bu zamana kadar kullandılar hiç bir sorun cıkmadı. ben de zaten kendi elim kopsun diye priz patlatma deneyi yapıyodum

• Ben pek anlamam sen avukatına danış eğer yoksa böyle şeylerle ilgilenen siteler var araştır . Allah kolaylık versin kiracılık zor bizde kiracıyız.

• ne gaddar adammış ya

0|0
    0|0
    • para konusunda sizin sorumlulugunuzda diynce o melek yüzleri birden seytan oluyor aman cıkmasın onlardan para alsınlar hep

• ayıp ya adam öğrencidende böyle bir talebii varsa yuh yani

• çok eski ise onların sorumluluğudur.ne insanlar var ya öğrenci be bu biraz yardım edeyim demiyolar.

0|0
    0|0
    • valla biri de çıkıp demiyoki siz öğrencisiniz alın şu 200 lirayı :D

Kızlar Ne Diyor 1

• ev onlara ait olduğu için siz sadece kirayı ödemekle yükümlüsünüz.özellikle adamın malına zarar vermediğiniz sürece her türlü gideri ev sahibinin karşılaması gerekiyo.

0|0
    0|0
Yükleniyor...