Kapat

Yanına karnım çok aç bana yiyecek birşeyler alır mısın diye yaklaşan birisine tavrın ne olurdu?

yanına karnım çok aç bana yiyecek birşeyler alırmısın diye yaklaşan birisine tavrın ne olurdu?

nasıl bir tepki verirdin?

Güncellemeler:
iyi kalpli insanlarsınız genelde.

lütfen karnım aç diyen insanı geri çevirmeyiniz. o psikolojiyi düşününüz. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Rabbim yoklukla terbiye etmesin.

arkadaşalar.

bu dumda bence para vermemek lazım. hiç birimiz bu tür yaklaşan insanlara para vermeyerek ve sadece yemek teklif ederek yaşantımıza devam edersek para isteyen insanlar azalacaktır. bazıları var ki akşam evine senden benden çok para ile dönüyor. ama aç olduğunu söyleyen insan kaç kişiye açım diyebilir ki?

0|0
34|31

En İyi Erkek Görüşü

• Ne yemek istediğini sorar yardımcı olurum. Bu olay gündüz olmuşsa akşam da gelip aynı yerde yemek yiyebilmesi için akşamın hesabını da veririm. Afiyet olsun der giderim.

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 34

• onu bir lokantaya götürürdum yemekleri yedirtirdim giysi felan alırdım çok azda para verirdim hepsini verirsem ben aç kalırım :D

0|1
    1|0
  • Doyururdum ne varki bunda..neyin tepkisini vercem..Allah kimseyi muhtac etmesin..

1|3
    0|0
  • gider yaptırırım birşeyler işte... iyilik yap denize at... sahtekarda olsa :)

3|1
    0|0
  • Para istemiyorsa alırım ama çoğu bırak sen bana parasını ver ben alırım diyor bende gidiyorum yanından.

0|1
    0|0
    • aynen öyle. para yerine bir ekmek arası ya da lokantayı teklif ediyorum

• gelemzlerse direk devam ediyorum

• yaa bunların çoğu sahtekar onlar yüzünden gerçek garibanlarda yanıyor

• alıyorum bir şeyler

0|1
    0|0
  • tabiki yardım ederdim eğer yardım edemezsem aklımda geldikçe kendimden nefret ederdim

0|0
    0|0
    • evet. insan imkanı olupta yardım etmediğinde kötü olabiliyor

• para veririrm o alsın ne istiosa ..

yemek ve su isteyen bir insanı geri çeviremem

2|1
    0|1
  • Evet hepimiz alıyoruz yediriyoruz ama artık o kadar fazlalaştılar ki en gencinden yaşlısına kadar. Çoğu çalışmak istemediğinden dilenmeyi seçiyor çoluğunu çocuğunu dilendirmeye kadar geldi bu iş. Sırf bu yüzden artık gerçekten ihtiyacı olan insanları ayırt bile edemez hale geldik. Allah kimseyi zor duruma düşürmesin..

2|0
    0|0
    • evet gerçekten öyle.ama para vermeyiz ve açım diyene yemek eklif edersen azalmaya başlayacaklardır eminim.

• Kesinlikle öyle.

• İmkanımız var ise paylaşmalıyız.

0|0
    0|0
  • Kucuk bir cocuksa dilenmiyosa gider ne isterse yedirirdim

1|1
    1|0
  • evet başıma geldi

bir çocuktu abla karnım çok aç para verirmisin dedi

0|1
    0|0
    • amin

ama bana öyle dedikten sonra ,gel yemek söyliyim dedim,yok para ver dedi,baya bir konutuk ama yemek değil ille para diyince malasef geri çevirdim

çünkü çok tedirgindi sürekli çevreye bakıyodu

• para vermemek lazım.

ama istiyorsa lokanta veya ekmek arası bişeyler alırım genelde

• Alırım.

1|0
    0|0
    • imkan varsa almak gerekir

• Bir gün böyle bir şey oldu, çocuk açım dedi, birlikte yemek almaya gidiyoduk, bir an ortalıktan kayboldu, güncelleme çok doğru.

• salakmısın der uzaklaşırımm oradan

1|1
    5|2
  • Ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin derim.Hiçbir insan başkasına muhtaç olmamalı.Ekmeğini taştan çıkaran onca insan varken birisinin gelip benden yemek istemesi bencilce.

1|0
    7|4
  • kendisi yapsın daha hayırlı benim yüzümden zehirlenmesini istemem

0|0
    0|1
  • Para verince alıp kaçıyorlar yemek için istemiyorlar çoğu. Bana öyle dense gidip bir şeyler alırdım ama bazıları gerçekten haddini aşıyor. Arkadaşımın başına gelmiş, döner ve ayran almış çocuklara ve kola yok mu diye sormuşlar.

0|0
    0|0
    • anlarda insan değilmiş yani

• gel kardeşim birlikte yiyek :D

1|0
    0|0
  • Param varsa tabiki birşeyler alırım yoksa da eve götürürüm tepkim bu olur.

0|0
    0|0
    • eve götürmek abartı olmazmı ya:D

• sevdiğim biriyse gel diye çekiştiririm

pişkinin biriyse bön bön bakarım

0|0
    0|0
  • sen şurda bekle iki dk derim gider döner ayran alır ona veririm

1|1
    0|0
  • nolucak sanki alırım

0|0
    0|0
    • almak elbette hoş olur. ama para vrmenizi istemem

• elbette alırdım,ama bir ekmek parası diye dilenene vermezdim,çünkü sürekli ekmek parası istiyo onlar

0|0
    0|0
    • vermemek gerekir..

dediğin gibi karnı aç olanı doyurmak mümkün olduğunca görevimizdir diyebiliriz ama iş nakit e döndüğünde bende yokum

• görünüşü güven veriyorsa yiyecek bişeler alırdım kesinlikle

0|0
    0|0
    • aç olduğunu söyleen birisini görünüş olarak değerlendirmem. ama imkanım varsa karnını doyurmayı teklif ederim.

• özellikle bayanlar değerlendirmeli ama açım der ama sapık ya da psikopatta olabilir

• dikkatli olmak lazım

• ilk olarak bir tipine bakardım .

cidden değiyorsa tabiki yardım ederim

0|0
    0|0
    • onlara yemek teklif ettiğinizde kabul etmiyorlar ve para istiyorlarsa zaten niyetleri bellidir.

• param varsa yanımda alırım. para vermem ama.

1|0
    0|0
  • Para istemiyor yiyecek istiyor alırdım.Karnım aç diye para isteyenden güvenilirdir kanımca.

0|0
    0|0
  • Alırdım herhalde

0|0
    0|0
  • Alırım da önce eline tipine bakarım cüzdanı çıakrdığım an götürmesin.Sömürü ile kaldırır işi.

0|0
    0|0
  • Ay deli mi ne derdim herhalde ama olayın şaşkınlığından

0|0
    0|0
    • sonra?

• Gerçekten aç birine benziyorsa veririm ama bazıları var ki o parayla çok kötü şeyler alıyor

• başıma geldi ve bozuk para verdim bunda ne varki ?

0|0
    0|0
    • yemek teklif etmen bence daha yernde olurdu..

zira nakit biriktiriyorlar

• Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 30

• gider yemek söylerim .çok olmadı başıma geldi .arkadaşımın yanına gitmiştim .arkadaşım restoranda çalışıyordu .bir kişi geldi yanıma .buranın sahibi ile görüşebilirmiyim dedi .bende arkadaşımın deyince söyledi karnım aç acaba bir tas çorba verirmi diye sordu .bende girdim adamın koluna yemek ismarladın .ekmek param kalmadı eve ekmek götüremedim bana ekmek alırmısın dedi cebimdeki son para ile ekmekte aldım .ihtitacı olana her zaman yardım ederim .

1|1
    0|0
    • yeterki karşıdakinin dürüstlüğüne inanalım

• Cebimde Dolmus param olsa ona yarim ekmek alirim ben yuuruyerek giderim.

o verdiigimin 10 kati bana gelir eminim.

bi allah razi olsun da yeter :)

1|1
    0|0
  • Eyvah deşifre oldum..

0|1
    0|1
  • İcim acir doyururum karnini tabiki:(

3|1
    1|0
    • doyurmak en güzeli.ama para vermemek gerekir

• samimiyetine inanırsam para vermem bizzat yiyecek alırım doyursun karnını bir arkadaşın başına geldi 5 lira verdi ileriki büfeden gitti sigara aldı

1|0
    0|0
    • :D

yemek almak en mantıklısı

• birgün arkadasınla mağazanın önündeydik biri cıktı geldi hapisten yeni cıktım karnım aç falan dedi arkadaşım git şuraya selamımı söyle karnını doyur dedi ondan sonra adamı gördüm adam tokatcıymış altın işleri yapıyormuş sonradan pek görmedim sanırım yine içeri girmiştir

0|0
    0|0
  • sen iyi yemek yapıyodun yemek yapta yiyek hacı

çok yağlı yapma ama. asdadklad

yani dışarıda hiç bir görmeyenin para dilendiğini görmedim kesin bir şeyler satarlar kalem sat bir şey sat insanlar alıyor zaten diğer türlü bana samimi gelmiyor. işin kolayına kaçıyorlar

0|0
    0|0

yaparız kardeşim:D sıkıntı yok

• sağol hacı zaten senden bir saniye bile şüphe etmedim aç bırakmazsın bizi asdhadjksdf

• Yürü git pis fakir derim

0|0
    2|2
  • böyle birşeyde en güzeli gel kardeşim deyip en yakındaki bir lokantaya girip yemek söyleyip parasını verdikten sonra hadi afiyet olsun deyip çıkmak.tabi karşındaki insana inanıyorsan.

0|0
    0|0
    • aynen. ama nakit vermek saflık olur

• o şekilde birine karşı istediği şeyi yapardım yanlız geçen gün bir kadın yolda çevirdi dediki evladım cüzdanımı evde unutmuşum yol parası verirmisin bide söylendi kendi kendine "ay ne kadar kötü birşey aaa" :) dedi bende verdim o kadının taktiği oymuş ama bilemedim karnım aç diyen birine yiyecek birşey alınabilir dilneciyede yaptığı işi bir meslek haline getirdiği için küçük çapta para verilebilir çünkü ben dilenemem oda bir meziyet uzun mu oldu ne oldu :)

0|0
    0|0
    • banada bir adam geldi yol paam yok dedi. kadıköye gidemiyorum dedi. gel dolmuşa bindireyim dedim. yok ben binerim sen bir dolmuş parası ver dedi. vermedim.

• arabamda her zaman aparatifler meyve suları bulunur onlardan bir paket yapardım imkanım varsa hemen çok konuşturmadn bir lokantaya götürürdüm fazla param varsa duruma göre harçlığınıda verirdim

1|0
    0|0
  • Sevgilimse tamam aşkım der hemen alırdım başkasıysa hayır kurumumuyum derdim ;->

0|0
    4|1
    • ayrık otu bile daha faydalı

• Alırdım.Sonucta aldığım şeyi yiyecek.ama para istese vermezdim.

1|0
    0|0
  • bi 5 kahat çalışır sıkı bir döner alır ona da

1|0
    0|0
  • Çok merhametliyimdir dayanamam karnını doyurması için para veriririm :)

1|0
    0|0
    • para vermemelisin. o para ile ne istediğini sorarak satın alıp vermek daha mantıklı..

• Haklısın bugün başıma geldi çocuk abi çok açım ekmek parası verir misin dedi verdim 10 dk sonra sigara ile yanımdan geçerken gördüm insanları hiç anlamıyorum.

• tedbirlli olmak lazım

• bencede ama benden senden fazla kazanıyprlar bazen cidden senin dediğin gibi :D

0|0
    0|0
    • adam birde tv dalga geçiyor:D

onun için aç olana ekmek var .ama para yok

• bir insanın dilenmesi sizce güzel bir şey mi

0|0
    0|0
    • bu dilenmek değil. para istemesi öyle olabilir.ama açım diyen insan bence dilenmiyordur

• ısmarladığın yemeği yerken bilgini paylaşmak daha güzel olur bence.

insanları dinlemek ve ders almak iyi olur diye düşünüyorum

• söylediklerine saygım var tabiki bende olsam üşüyen birini görsem para veririm ama bunu sahtekarlığa dökenler var

• para veririm kabul ederse kendisi alir.

0|0
    0|0
    • para vermemek lazım. aç ise ne istediğini sorup alıp vermek lazım. aksi halde meslek haline getiriyorlar

• amin

0|0
    0|0
  • İnsanlık ölmedi gerekeni yaparım. para vermek yerine kendi ellerimle yediririm.

0|0
    0|0
  • yanımda yiyecek bişeyler varsa verirdim olmadı bozuk para verirdim kendisine karnını doyurusn diye..

0|0
    0|0
    • para vermeyin kardeşim. adam alışıyor sonra. ama aç olan insanı bir kişi doyurursa bir başkasına gidip açım diyemez.

• bazıları o bozukları toplayarak akşam cebinde senden benden çok para ile evine gidiyor diye öyle söyledim.

• öyle yapıyorsa eğer günahı ona biz karnını doyursun diye veriyoz sonuçta..

• alırım

0|0
    0|0
  • Aklıma lise yıllarım geldi.

Bir kız vardı her tenefüs tost isterdi.

Alanı öper koklardı

0|0
    0|0
  • Elımden gelenın en ıyısını yapıp doyurmaya calısırdım. Ama aynı sekılde gelıp para ısterse, vermem.

0|0
    0|0
  • Param varsa üzerimde alırım..

0|0
    0|0
    • almakta gerekir. ama nakit vermemek lazım

• Açık diye yaklaşıyorsa asla geri çevirmemeye çalışırım. Eğer ki direkt para istiyorsa bazen kafamı bile kaldırıp bakmıyorum.

0|0
    0|0
  • Evime geldiyse eyvallah ama dışarda zırnık vermem

0|0
    1|0
  • inançsız biriyim ama çok yardım severim, öyle biri yanıma gelse yedirir daha sonra para verir öyle giderim yanından..

0|0
    0|0
    • bunun zaten inançla alakası yok.insan olmakla alakalı bir durum

• genellikle ben elimde ekmek aldiysam ekmegin hepsini ona veriyorum

2|0
    0|0
    • Allah razı olsun demeler ibile yeter bazen

• Alırım ya da para veririm gider alır yok diyemiyorum ben.

1|0
    0|0
Yükleniyor...