Hükümetin Neo Ottomanism Politikası Gütmesinin Amacı Ne Olabilir?

Dışişleri Bakanı Davutoğlu ingilterede, damarlarında zerre kadar Türk kanı taşımayan devşirme mi desem devşirmeme mi desem saman kafalı osmanoğullarıyla yemek yemişti. Ne var diyip geçmeyin. Bu bir planın uygulamaya koyuluş safhası bana göre. Bakın ben asla siyaset yapmıyorum. Esasen nefret ediyorum siyasetten. Ama burnuma çok pis kokular geliyor şu sıralar. Bazı sosyal paylaşım sitelerinde eşgüdümlü başlatılan nabız yoklamalarında Türk milleti sanki bu gizli plana alıştırılmaya çalışılıyormuş gibi geliyor bana. Mustafa Kemal bunlara hakiki Türk tekmesini pek yaman vurmuştu zamanında. Şu sıralar bu samanilerin dönüş ve intikam vaktinin yaklaştığını seziyorum. Olası bir başkanlık tipi yönetimde, önümüzdeki seçimlerde milletvekili olmalarının önünde hiçbir engel olmayan bu adamlar, toplumdaki bazı kesimlerin desteği ve umumi nüfuzlarından faydalanarak sultalarını ilan ederlerse ne olur diye korkuyorum. Halkım adına korkuyorum. İnanın o kadar kolay ki inanamazsınız. Demokrasinin yeteri kadar özümsenmediği bizimki gibi toplumlarda çok kolay dikta yönetimine dönülebilir. O zaman ne olur arkadaşlar? Sizin fikirleriniz nelerdir? Biliyorum bu tip sorular hoşuna gitmiyor kimsenin ama hep laklak olmaz. Biraz da bunlara kafa yoralım...

Güncellemeler:
Bu kadar saltanat meraklısı olduğunu görünce çok üzülüyorum. Vefa demiş arkadaşın biri ne vefası gösterecekmişim, tek kelime Türkçe bilmeyen, tipi İngilize, Almana benzeyen, Türkün binlerce yıllık tarihini 600 yılmış gibi göstermeye çalışanlara ne saygısı? Aslında haklısınız biz demokrasiyi haketmiyoruz. Biz güdülmeyi hakediyoruz. Çıkacak başımıza saman kafalı hans osmanoğlu adında birisi, vurucak kırbacı vurucak kırbacı bizlere. biz ondan anlarız.

link

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Acaba onlarin turkce bilmemesinin sebebi kim di. Kim o hale gelmelerine musaade etti vataarindan kopardi.cenazeleri bile yatamadi kendi topraklarinda.secme seclme hakkini kistlayarak demokrasiden bahsetmekte nasil bir tezat anlamadim.600yuzyillik osmanli tarihini hice sayp 100yili ballandira.ballandira anlatmaya calisanlara.ne dmeli . Bence kimsenim neo ottomanism siyasti uyguladigi yok sadece tarihlerini korumaya calisiorlar ama senin korku siyaseti yaptign acikca goruluo.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• sirf korkuyorsun diye bu insanlari secmeye secilmeye haklari yok mu. korkuyorsun diye basortululerin egitim ogretim hakkindan yillarca mahrum kaldigi gibi. bu mu demokrasinin ozemsenmesi .

0|1
    0|1
    • baş örtüsü deyince bir şey söylemek istedim. ülkemizde yurtdışından gelen öğrencilerin baş örtüsü ile okuduğuna şahit oldum ancak aynı şeyi bir türk yapınca olay oluyor.

Erkekler Ne Diyor 5

• osmanlıdan korkmaya gelip yok, sultanlık 100 yıl öncesinde kaldı. türkiyeye gelip siyasete atılabilirler ancak bu her türk vatandaşı gibi onların da hakkıdır (eğer türk vatandaşı olurlarsa). bu saatten sonra türkiyede siyaseti şekillendiren etnik köken değil, fayda politikasıdır bence. bu sözüm yanlış anlaşılmasın gelişmiş ülkelerin çoğunda sistem böyle yürüyor.

1|0
    0|0
    • osmanlı soyundan insanların gelmesinde tek bir tehdit var, o da osmanlı eserleri üzerinde hak iddia edebilmeleri. bu durum da gerekli yasal düzenlemelerle geçmişte halledildi, gelecekte de halledilebilir.

• yookk bence davutolgu dis politikasini iyi güdüyorr !

sende merak etme yaa bu ülke bundan sonra kötüye gidicek degil hem gitse birdaha cikarizz caburun icinden nede olsa biz TÜRK´üz !

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE cCc

0|0
    0|0
  • Bahsettiğin mustafa kemalin önce soyunu sopunu öğren sonra gel konuş kardeş

0|0
    0|0
  • osmanogullari na hakaret etme haddini nerde buluyorsun anlamadim insanda biraz vefa olur

0|0
    0|0
  • şimdi şakirtler basar bu soruyu kardeş..

aha basmışlar bile

0|0
    0|0
Yükleniyor...