Günün en önem verdiğiniz ve sevdiğiniz öğünü hangisi?

Günün en önem verdiğiniz ve sevdiğiniz öğünü hangisi ve bu öğünlerde genelde ne yemeği tercih ediyorsunuz?

NOT: Lütfen, en sevdiğiniz öğünü ankette oyladıktan sonra mesajla bu öğünde en çok ne yemeği tercih ettiğinizi de belirtiniz.

Şahsen her ne kadar pek sağlıklı görülmese de kahvaltı yapmayı pek sevmiyorum. Özellikle öğle ve akşam yemeklerinden büyük keyif alırım. İmkanım varsa ızgara beyaz veya kırmızı et yanında salata yemeği severim. Bazen çeşitli soslarla makarna da tercih edebiliyorum. Akşam belli bir saatten sonra birşey yememeye dikkat ediyorum. Ama illa gece birşey atıştıracaksam genelde kuruyemiş veya meyve tercih ediyorum.

• Kahvaltı
    32% (46)32% (28)32% (74)Oy Ver
  • Öğle yemeği
    21% (30)23% (20)21% (50)Oy Ver
  • Akşam yemeği
    33% (48)32% (28)33% (76)Oy Ver
  • Gece atıştırmaları
    14% (22)13% (11)14% (33)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
24|19

En İyi Erkek Görüşü

• Yatmadan bir kahvaltı yapayım dedim yaptım sigaramı yakarken siteye bakınayım dedim hımm güzel soru..

Diğer öğünleri bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı diyordu cemal süreya üstadımız..

Bunun yanında şaraplı mum ışığındaki akşam yemeklerinden vazgeçemem..

1|0
    0|2
    • teşekkür ederim cevabın için :)

• Geç de olsa doğrusunu yapmışsın 1 saniye daha geç kalman bile onun ömründen 1 saniye çalmaktı..En kötü karar kararsızlıktan daha iyidir seni unutmasını süreç gecikse de daha önceye almış oldun..

Yaşananların alışkanlıkların acısı geçecektir insan denen canlı alışkanlıklarından acı çekerek vazgeçer..Acı çektirdiğin böyle vazgeçecek senden..

Erkekler Ne Diyor 18

• Eski bir atasözü var türk atasözü değil o yüzden çok bilinmez.kelimesi kelimesine doğru olmayabilir ama şöyle bişeydi

''Kahvaltıyı kendiniz yiyin,öğlen yemeğini sevdiğiniz biri ile paylaşın,akşam yemeğini düşmanınıza verin'' tam sorunun cevabı olmadı ama paylaşmak istedim :)

1|0
    0|0
    • sen de böyle mi yapıyorsun peki? :)

• rica ederim.kendininkini de söyle bari senin en önem verdiğin öğün hangisi? :)

• En cok oglen yemeklerini seviyorum:)

• öğle yemeği bir başka oyum ona... şimdi kahvaltı olacak ama öyle bal, reçel, kızartma, menemen, sucuklu yumuta gibi şeyler arıyorum... akşam desen yedikten sonra ağırlık çöküyor ama öğlen daha iyi oluyor hepsinden... öğlenleri ben sıcak şeyler severim benim için farketmez, balık ta yemek isterim, tavuk ta, mangalda et te, kuru fasulye de olur... yani akşam yemeklerini öğlen de yerim ağır gelmez bana farketmez :)

1|0
    0|0
  • kahvaltıyı hiç sevmem.zaten uyukluyorsun ağzında iğrenç bir uyku tadı ve bunların üstüne peynir zeytin reçel ekmek çay gibi kolay kolay en sevdiğin yiyecek sıralamasında en başları zorlamayacak türden şeylerin olduğu bir öğün çekici gelmiyor.oysa öğlen-akşam iskender kebap lahmacun köfte pilav gibi yemek gibi yemekler yeniyor.kahvaltı haricinde diğer öğünleri severim

1|0
    0|0
  • Akşam Yemeği.

1|0
    0|0
  • kahvaltı, herşeyi yerim, hiç farketmez:D hatta akşam yemeğini bile kahvaltı tarzında yapmayı severim:D

1|0
    0|0
    • kahvaltıya büyük bir aşkla bağlıyım diyorsun :D teşekkürler cevabın için (:

• rica ederim:D tercihim genelde kahvaltılıktır, onu bildikleri için ablamlara ziyarete gittiğimde genelde kahvaltı tarzı yemek hazırlarlar:D

• akşam yemeği dedim çünkü her zaman yediğim tek öğün bu. kahvaltı etmem, öğle yemeğini vaktim olursa yerim. ancak genelde 6-8 arasında bir akşam yemeği yerim. belli bir tercihim yok, ne olursa yiyebilirim :)

1|0
    0|0
    • gün içinde o kadar aç kalınca kendine pek bir tercih hakkı da bırakmamış oluyorsun haliyle, anlayabiliyorum :)

• öğrenciyim, ama yoğun yine de :)

• ben de öğrenciyim. sabah kahvemi içip çıkıyorum anca :) anlayabiliyorum. teşekkürler cevabın için.

• Akşam yemeği

1|0
    0|0
  • Kahvaltıyı sağlam yaparım. Fırın yakın olduğu için sıcak simit/gevrek kokusuna kayıtsız kalmak imkansız. Diğer öğünleri lüzumsuz görür ve sadece kahveye yüklenirim...

1|0
    0|0
    • gün içinde başka birşey yemiyor musun yani?

• anladım. sağlıklı yaşıyorsun denebilir yani. teşekkür ederim cevabın için :)

• Ben teşekkür ederim. Sigarayı bırakmak için iyi bir nedeni olmalı insanın, kendini motive edeceği. :) Bir fark yaratmayınca eski alışkanlıklar nüksediyor.

• Öğle yemeği.Akşam hafif yiycen kilo yapmasın.(bi de akşam yemekle mi uğraşcam mantığına uyuyor bu sistem :D )

1|0
    0|0
  • Keşke her öğün kahvaltı yapsam

2|0
    0|0
  • öğle yemeği dedim çünkü öğlenleri çok sağlam yiyorum. sabah ve akşam pek bir şey yemiyorum.

1|0
    0|0
  • peynir, tahin-pekmez

1|0
    0|0
  • Akşam yemeği

1|0
    0|0
  • KAHVATLI benceeee

1|0
    0|0
  • E-Hepsi :)=

1|0
    0|0
  • :) .. ...:) et sabah akşam et:)

0|0
    1|0
  • kahvaltı ama ben kahvaltıda pilav falan yiyom :D

1|0
    0|0
  • e hiçbiri grev yapıyorum :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Günün en sevdiğim ve en önemli öğünü kahvaltıdır.Kahvaltı için içtiğim ilk şey limonlu ılık su, yediğim ilk şey de meyve+yoğurt.Sonrasında süt+yulaf gevreği+kuru meyve+kabuklu yemiş yerim.Sonrası için de ya dürüm yaparım(peynir+domates+haftanın 2 günü yumurta+yeşillik+soğan+çörek otu) ya da tam buğday/çavdar ekmeği+peynir+salatalık+domates+yeşillik+soğan+haftanın 2 günü yumurta+zeytin yerim.Yanında da tarçınlı yeşil çay içerim(Eğer tarçını yulaf gevreğine eklemeyi unutmuşsam).

1|0
    0|0
    • oh maşallah. sitenin kızları pek bir sağlığına düşkün. hayatta yiyemem sabahın köründe yoğurt valla helal olsun, takdir ettim :) teşekkür ederim cevabın için.

• Ben teşekkür ederim :)

• kahwaltıııııı...

Spordan gelirim açç susuz...Sonra bir güzel kızarmış çawdar ekmeği,2 yeşil&siyah zeytin,

3-4 çeşit peynir,omlet ya da krep,domates,salatalık,tereyağı,kaymak,2-3 çeşit reçel ,bazen sigara böreği bazen patates kızartması bazen sucuk bazen sosis bazen salam...

şimdilik aklıma gelenler bunlar.Buradan da anlaşıldığı gibi aşırı iştahlı yemek yemeyi çoook sewen biriyim.

Kahwaltıdan sonra da bir güzel orta şekerli TÜRK KAHWESİ ;)

Tutulan dilekler,bakılan fallar...

1|0
    0|0
  • Kahvaltı çok önemli her ne kadar hafta içi yapamasamda.Yumurta ,salatalık,peynir,ve zeytin zaten olmalı.Bide ek olarak kaymak ya da tereyağı,hindi salamı,kızarmış ekmek seviyorum.Yemesemde pekmez,tahin ve reçel olursa iyi olur görsel açıdan yani:)

Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı. ''Cemal süreya''

2|0
    0|0
  • kahvaltı benim için en önemli ve en uzun tuttuğum öğün . şu an diyet yapıyorum pek fazla seçeneğim yok ama yine de çeşitlendiriyorum az az :)

normal zamanlarda kahvaltı hazırlamak için bir saat erken kalkarım . peynirler zeytin çeşitleri patates kızartma ,veya sigara böreği kızartırım . bazı günler gözleme , nadirende olsa sucuk , pastırmalı yumurta filan :)

1|0
    0|0
    • ohhh canımı sigara böreği çektirdin valla gurbetellerde :) çok severim. afiyet şeker olsun :) teşekkürler cevabın için de :)

• kahvaltı :) kepekli ekmeğe kaşarlı tost, yanında bol sütlü şekersiz nescafe ya da nesfit tercih ediyorum , hafta sonları daha zengin tabii :D

1|0
    0|0
  • akşam yemeği

1|0
    0|0
  • Kahvaltı en güzeli ama hafta içi çalıştığım için atıştırıyorum.. en güzeli pazar kahvaltıları uzun uzun masadan kalkmadığın, bir kuş sütünün eksik olduğu:)

1|0
    0|0
  • Öğle yemeği(Izgara tavuk ya da balık+salata+çorba)

1|0
    0|0
  • Kahvaltiyi çok severim

Yemek yemeyi sevmiyorum, bazen iskence gibi :)

1|0
    0|0
  • Kahvaltı şu anda da yeni kahvaltı yapıyorum, aslında 8 de kalktım ama yeni yemeye fırsatım oldu :)

1|0
    0|0
  • akşam yemeği karnı yarık kavurma ızgara..

1|0
    0|0
  • Hepsini ayrı bir seviyorum ama öğle yemeği yemiyorum.kahvaltıda tahin pekmez peynir ve tereyağını akşamları salata ve çorbaları çok severim

1|0
    0|0
  • Kahvaltı yapmam ama bir öğlen yerim deme gitsin. Kuru/taze fasulye hariç neredeyse herşeyi yerim:-P

1|0
    0|0
  • öğle yemeği sabah yiyemiorum akşamda bişiler yemek sağlıklı değil öğlen önem kazanıo haliyle

1|0
    0|0
  • geceleyin sucuklu yumurta partisi veren tek miyim yav

1|0
    0|0
  • kahvaltılar :)

1|0
    0|0
  • Sabah kahvaltısı yapamıyorum ben hiç :/

1|0
    0|0
  • Annem yaptığı için tabi ki akşam yemegi :)sabah alelacele yaptığım kıytırık kahvaltı ve öğlen iş yerinde çıkan sevmediğim yemekler anneminkilerin yerini tutamaz :)

0|0
    0|0
  • Kahvaltı

0|0
    0|0
  • Yat geber yemeği

0|0
    0|0
  • Akşam yemeği.

0|0
    0|0
  • Kahvaltıı.

0|0
    0|0
  • Öğle yemeği

1|0
    0|0
  • kahvalti en önemlisi <3 cok severim =)

aksam yemegini umursamiyorum... bazen yemem bile

1|0
    0|0
Yükleniyor...