Biz erkekler neden istisnasız tüm bayanları etiketliyoruz / ya da etiketliyorduk bilen var mı?

Güzel,seksi,çirkin,tehlikeli,şirin...

neden onları sadece oldukları gibi anlamaya, karakterlerine ve duygularına önem vermeye çalışmıyoruz?

(sorunun 'biz erkekler' olarak başlamasının sebebi benimde bir erkek olup bunu fark edip artık bu konuda kendimi geliştirdiğimdir. insanın iç güzelliği yüzüne yansır sözünü işe karıştırmayın o tamamen duygular ile ilgili bir konu .

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Etiket dediğin sadece kötülemek için değildir. Etiketi tanımadan koymak sıkıntı oluşturur. Aynı zamanda insanın da kendini karşısındakinden koruma isteğinin parçasıdır. Hiç kimse kusura bakmasın, öyle her kadın sırf kadın olduğu için değerli filan değildir. Doğru etiket, doğru insanları etrafımızda toplar. Sadece dış görünüş etiketi ile gruplandıran tamam öküzdür ona laf yok. Tanıdıktan sonra kötü etiketleri koyduysam, baş baş demenin vaktidir. Kaldı ki onlar bize güzel güzel etiketler vuruyorlar.

Uyumadan sabahladım, dağınık karışık alakasız olmuş olabilir. Öyle ise, kusura bakma

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• herkesin güzel, seksi, çirkin, tehlikeli ve şirin olduğu noktalar vardır. önemli olan bu noktaları keşfedebilmektir. hiçbirşey göründüğü gibi olmadığı gibi bazen görünenden fazlası da olabileceği gerçeğini gözardı etmemeli.

2|2
    1|0
  • Soruna 5 yıldızı verdim ve öz eleştirin hoşuma gitti.

1|1
    0|0
  • :) insanlar karşısındaki kişiyi küçümsemekten zevk alıyolar dha üstün olduklarını söyleyip ego tatmini yapıyorlar.Güzellikte geçemedikleri kişileride kötülüyorlar .Ben hiç yakıştıramıyorum çünkü dünyaya gelirken hiç bir insan kötü,eksik ya da çirkin olmak istemedi.

0|0
    0|0
  • etkilemz olaydınız gerçekden böyle düşünn irkekler sayısı çok az bunu ancak yaşayan farkında olabilen erkekler anlayabilir gbi geliyo emmeeee :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bence bir sorun yok, etiketleme değil katagorilere ayırma, her alanda yaparız bunu, erkek olarak değil tüm insanlar yapıyor;) kötü birşey değil merak etme;) ama ayırdığın katogorilerde; güzel kız yerine at gibi kız varsa o işte o tehlikeli:D

0|1
    0|0
  • o kadar haklısın ki söylediklerine harfiyen katılıyorum .hatta buna benzer bir soru bende açmıştım ama benim sorum daha kapsamlıydı. senin sorudan çok çok güzeldi senin soru biraz sönüp kalmış. ama neyse yani sonuçta niyet önemli

(ne olacak sandın.bu tarz bir soruyla tüm karıları sen mi götürecektin çakal. şimdi biz egelip sana çemkireceğiz kızlarda seni koruma altına alacaklar falan öyle mi. yer mi anadolu çocuğuuuu.)

0|1
    1|1
  • Etiketleme demeyelim de dış görünüşüne bakıp not vermemek lazım her iki cins içinde.

0|0
    0|0
  • Guzelse, seksiyse etiketleme falan yapmam. O benim icin en iyi kalpli kizdir. :P

0|0
    0|0
Yükleniyor...