Babayın oy verdiği partiyemi oy veriyorsunuz?

Türk halkında sıklıkla görülen bir durumdur,babayın oy verdiğe partiye gider oy veririz çünkü bizim mantığımız babayımızın mantığının devamıdır aranızda bu karakterde insanlar varmı?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Ben oy kullanmıyorum. Siyaset yalancılıktır. Ben doğruları bilirim, öğrenirim. Kendi memleketimle ilgili, yaşadığım şehirle ilgili, yaptığım meslekle ilgili...vb hayatımda iyi anladığımı düşündüğüm konularla ilgili yazılarımı, dilekçelerimi, önerilerimi ilgili makamlara fırsat buldukça iletirim.

Kimin iktidar olduğunun bir önemi yok. Sorunlar karşısında bütün siyasi görüşler altta kalır. Toplum ideolojiler ve ya birkaç güç odağıyla başarılı bir şekilde yönetilemez. Ülkenin rejimi bellidir, misyonu bellidir. Toplumu tepeden inme değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Toplum kendi iç dinamikleriyle alttan yukarıya doğru değişir. Siyaset sadece değişimi yavaşlatır ve kavram kargaşası yarattığından zaman kaybettirir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• babayımız ?

0|2
    0|1
    • bende bu soruyu soracak akıllıyı bekliyordum evet babayınızın

• Mevcut hükümetin iktidarda kaldığı süre ile geçmiş hükümetlerin iktidar da kaldığı sürelerde, ekonomik durumların bir özetini 5 yılda bir toparlarım. İnceler kafamda netleştirir giderim.

0|0
    0|0
    • sadece ekonomi ise baştan kaybetmişsin

• Aynı kanıda değilim malesef medya her zaman hükümetlerin nabzına göre şerbet vermiştir bugunde öyle dün de öyleydi onun için ben bu konulardan uzağım en azından ekonominin refah bir seviyeye geldiğinde bazı sorunlarda kendiliğinden kısmende olsa çözüleceği kanısındayım

• Taraf tutmak başka birşeydir habercilik ve medya başka birşeydir hangi hükümet döneminde 78 gazeteci hapishanedeydi? Bu türkiye tarihinde bir ilktir eskidende yolsuzluk var olmuş olsaydı bileki kendimce yoktu son 10 20 yılda 10 kat 20 kat büyümüştür.Kendimce ekonomi bir ülkenin temel taşlarından biridir hatta en önemli taştır ama ekonomi iyi olduğu için diğer konularıda göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum, kaldıki ekonomimizinde iyi olduğunu düşünmüyorum

• Babam bilmez sormaz bile.

0|0
    0|0
  • Siyasi görüşümün temeli babacm olustrdu.. Ona bu knuda ne kadar teşekkürr etsem azdır.. Zaman ilerldkçe siyasetle daha fazla alakadar olmaya bşladm çevremden kendi araştrmalarmla edindigm fikirler babamın ne kadar dogru bişi yaptnı gösterdı bana :)

0|0
    0|0
  • İlk oyumu 18 yaşında kullandığımda bunu yapmıştım. Sonrasında yapmadım. Yapmam da

0|0
    0|0
  • Babamla siyasette anlaşamayız.

0|0
    0|0
    • önemli olan anlaşmak değil paylaşmaktır . Birbirinizle görüşlerinizi saygıyla paylaşabilmenizdir önemli olan ...

Erkekler Ne Diyor 7

• Ailede herkes farklı partiye oy veriyor gerisini sen düşün

1|2
    0|0
  • Babam hep CHP'ye ver diye ısrar eder ama ben sandığa gitmem. "Babayın kemiği"nin siyasi görüşümde hiç etkisi yok, kendim 11-12 yaşından beri okuduklarımla oldu

0|0
    0|0
  • Babam akpli ben mhpliyim..

Babasının dedesinin partisine oy veren cehapelilerdir..Zaten babasının dedesinin oy verdiği partiye oy veren evlatları olmasaydı cehape barajı bırak yüzde 1 i de geçemezdi ya idare ediyo işte yüzde 15-20 arası..

0|0
    0|0
  • Asla öyle birşey olmaz kimse kimseye sormaz bile.

0|0
    0|0
  • Babam uzun zamandır ülkede oy verecek adam kalmadı diye oy kullanmıyor.

0|0
    0|0
  • Bu yaşıma kadar hiç oy kullanmadım

0|0
    0|0
  • Kime oy verdigimi soylemiyorum.

0|0
    0|0
    • bende söylemeni beklemiyorum 2 defa oku

• Benim yarim kadar dusun, kafi.

Neyse sen simdi gizli gizli engellersin.

Hadi eyvallah.

• seni neden engelleyim? edebiyat yapmaya çalışan insanları severim iyi oldu seni bulduğum :)

hadi eyvallah.

Yükleniyor...