Dini inancınız ilişkilerinizi nasıl etkiliyor?

bir kaç sorum olacak bu konularla ilgili.

1- inanç yüzünden sevgili edinmeyen veya hiç cinsel ilişki yaşamayan var mı? veya inançlı olmasına rağmen günahı vs. hiç umursamayan var mı? dini inancınız bu konularda hayatınızı nasıl etkiliyor?

2- inancı sizden farklı olan biriyle sevgili olurmusunuz?

3- biriyle sevgili olduktan sonra ona bağlandıktan sonra, onun inancının farklı olduğunu anladığınız da tepkiniz ne olur?

ben önceden dindardım, kız arkadaş bile edinmedim hiç, yakın zamanlarda inancımı kaybettim hala kızlarla vs. işim yok henüz ama zamanla açılmam ve yeni bir hayata başlamam lazım. ama bizim toplumda inançsız olduğunu dışarda pek belli etmemek lazım, neyse konu bu değil...

daha önce sosyal biri değildim halada değilim aslında, sadece insanların bu konularda görüşlerini öğrenmek istiyorum.

saygılar.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• 1. İnancim kendi capimda var, namazimi kilar, orucumu tutarim..; ama bir sevdigim yani iliskim var senelerdir. Bu, gunahi umursamamaktan degil, sadece maddi imkanlardan dolayi evlilik icin beklememiz gerektiginden. Tabi ki seviyeli bir sekilde. Cinsel iliski soz konusu bile degil. El ele tutusmak da gunah ama sadece o mevcut bizde...

2. İnanci benden farkli biriyle arkadas olabilirim. Ama evlenecegim insanin obur dunyayi da dusunerek, benimle ayni inancta olmasini isterim.

3. Gercekten tahmin edemiyorum tepkimi. Boyle birsey yasamak istemezdim. Benim icin en onemli kriter bu. Ama sozde dindarlardan bahsetmiyorum. Guzel ahlakiyla insanin basini dondurebilecek, gercekten gerektigi gibi olan birinden bahsediyorum...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kendi inancıma göre hiç müslüman olmadım. 20 yaşıma kadar deisttim. 20 yaşımdan beri agnostiğim. müslüman, hristiyan (protestan), ateist sevgililerim de oldu. hiçbiriyle inancım nedeniyle oluşan bir problem yaşamadım. iki taraf da birbirini olduğu gibi kabul edip kendi fikirlerini bir diğerine empoze etmeye çalışmayınca sıkıntı olmuyor. ha zaten empoze etmeye çalışsalardı, yürümezdi. saygı olmadığı anlamına gelir çünkü o ilişkide. ve benim için en önemli şeydir.

0|0
    0|0
  • müslümanım da nedense ya dinsiz buluyorum ya deist müslüman erkek mi yok ki hiç denk gelmiyo bana

0|0
    0|0
    • müslüman erkekten çok ne var bu ülkede :)

• evet çoğu cuma müslümanı, bu bir gerçek... ama ben tam dindardım içkinin bile tadına bakmadım, benim gibisi zor bulunurdu :P ama doğduğumdan beri dini baskının içinde bulunmak ve bu dini iyi öğrenmek herşeyini bilmek, yaramadı bana. en son çıktım işte dinden :D

• nefsine hakim olmak herkesin harcı değildir

Erkekler Ne Diyor 2

• 1- evet ve bundan şikayetçi değilim

2- hayır olmam

3- yol veririm

sonuç: batı kültürü herkesi fena etkiliyor

0|0
    0|0
    • eski halim gibisin sende dindarsın anlaşılan :) detaylara girmek istemem ben dinimi çok iyi bilirdim, batı kültüründen filan etkilenme yok bende.

• yok dostum karı kız için dindenmi çıkılır ya... ben kendimce bu dinlerin yalan olduğunu bildiğim ve kanıtladığım için çıktım artık. (yazdıklarımı yanlış anlama, dinine bağlı olduğun için yazdıklarım sana ağır geliyor olabilir senin halini iyi anlarım). çocukluğumdan beri bu dini baskıların öğretilerin içindeyim ben. evde binlerce islam kitapları var.

• herkesin kendi hayatı birşey demek düşmez

• 1-İnançlı bir insanım ama şu şekilde;yalan söylemem,harama el uzatmam,kötülük yapmam,yardım severimdir falan filan..Oruç tutarım bazen adak adarım yerine gerçekleştirdiğim oldu allaha şükür(hiç içki içmedim bu arada hayatımda)..ama kız arkadaşımla 3 ayda 20 kere den fazla ilişkiye girdik yüzlerce kez şeviştik sayısız kez öpüştük koklaştık ikimizde istiyoruz bunu ve ben burada günah bir kısım göremedim daha öncede sayısız cinsel birlikteliğim oldu.

2-bi insanın inan(cı) onun inan(CI) dır umrumda olmaz hatta desteklerim ve aksatmaması için bende ona katılırım.Bizim dinimiz hoşgörülü bir dindir ama dinimden çıkmam.

3-biri ile sevgili olduktan sonra dini isterse ateist olsun hiç umrumda olmaz hatta ailem bir kelime bile edemez müsade etmem bile..

Ben hala dindarım,ilahı adalete inanıyorum,namaz kılmak istiyorum kılamıyorum yoğunluktan ama tipimle alakam yok dövmeler falan falan hiç ayrıntıya girmiyorum ama önemli olan içimizdeki niyet ben zinamı yaparım ama beni isteyen kişi ile yaparım burda günah bişi göremiyorum..Yobazların çıkardığı bişey:başkalarının mutluluğu ile mutsuz olmak ve kıskanmak bence bu..Ben doya doya yaşıyorum ve terazim ile hayatım ve dinimi dengelediğime inanıyorum.ALLAH hepimizi korusun arkadaşlar sağlıcakla...

0|0
    0|0
    • her insanın düşünceleri, kafasındaki din farklı aslında, islama göre zina günah ama benimde çok arkadaşım oldu zamanında umreden dönüp zina yapan bunun günah olmadığını söyleyen veya cehennemde bir süre kalıp sonra çıkabileceğini söyleyen. ama herkesin kendi hayatı kendi görüşü tabi, buna kimse karışamaz.

• ağzına sağlık kardeşim,Başkalarının düşüncelerine saygı duyarak en büyük sevabı işliyoruz aslında..

Yükleniyor...