Erkekler için boy uzama yaş sınırı nedir?

19 yaşında 174 boyundayım. Tip konusunda çok iddialı değilim orta üzeri diyim ama boyumdan bir memnun olamadım. Body yapıcam ama az daha uzamak... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum ben bu konuda ihtisas yapmış sayılabilecek biriyim; şöyleki boy uzaması %50 genetiktir. Özellikle anne tarafın kısa ise yatkınlığın kısa olabilir. Elbetteki dayılarının teyzelerinin kısa olması onların uzun boy geni taşımadığı anlamına gelmiyor. Yani hala uzun olma şansın var. Eğer 20-25 yaş arasındaysan uzamak için daha bir şansın var denilebilir. akşam 00.00 sabah 07.00 arasını mutlaka uykuda geçirmen gerekiyor. Bu büyüme hormonunun salgılandığı zamanlar. Mümkünse karanlıkta yat uyu. Ayrıca dengeli beslenmek ikinci önemli faktör. Aşırı yağlı ve şekerli gıdaları tüketme, düzenli bir yemek saati oluştur. Bunlara ilaveten aklında bir şüphe kalmaması için ve o yardımcı mineral ve vitaminleri alman için bitkisel hapları takviye olaraktan kullanabilirsin. Spor yapabilirsin. Ama futbol ve ağırlık kaldırma gibi kasları yoran ve kıkırdakları kapatan değil, basketbol yüzme voleybol su topu gibi olanları tercih edebilirsin. Barfiks, barfikste asılı kalma da önemli bir taktik. Benim de boyum 1.80. ailemin hepsi kısa. Süt yumurta yoğurt gibi besinleri bol tüket. taekwondo bale gibi esnetme sporları yardımcı olur; ben de böyle yaptım. Ben de 3-4 santim daha uzun olmak isterdim ama bu kadar oldu. Bir yorumcu arkadaşın da dediği gibi; sırt üstü dik bir pozisyonda uyumaya, günlük hayatta dik durmaya özen göster. Sağlıklı günler dilerim.

Soran beğendi