Erkekler için boy uzama yaş sınırı nedir?

19 yaşında 174 boyundayım. Tip konusunda çok iddialı değilim orta üzeri diyim ama boyumdan bir memnun olamadım. Body yapıcam ama az daha uzamak istiyorum. şöyle 177-178 falan olmak için ne yapmalıyım? Kendi haline bıraksam sanırım 1 cm belki uzarım , bunu 3-4 cm e çekmek mümkün mü?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dostum ben bu konuda ihtisas yapmış sayılabilecek biriyim; şöyleki boy uzaması %50 genetiktir. Özellikle anne tarafın kısa ise yatkınlığın kısa olabilir. Elbetteki dayılarının teyzelerinin kısa olması onların uzun boy geni taşımadığı anlamına gelmiyor. Yani hala uzun olma şansın var. Eğer 20-25 yaş arasındaysan uzamak için daha bir şansın var denilebilir. akşam 00.00 sabah 07.00 arasını mutlaka uykuda geçirmen gerekiyor. Bu büyüme hormonunun salgılandığı zamanlar. Mümkünse karanlıkta yat uyu. Ayrıca dengeli beslenmek ikinci önemli faktör. Aşırı yağlı ve şekerli gıdaları tüketme, düzenli bir yemek saati oluştur. Bunlara ilaveten aklında bir şüphe kalmaması için ve o yardımcı mineral ve vitaminleri alman için bitkisel hapları takviye olaraktan kullanabilirsin. Spor yapabilirsin. Ama futbol ve ağırlık kaldırma gibi kasları yoran ve kıkırdakları kapatan değil, basketbol yüzme voleybol su topu gibi olanları tercih edebilirsin. Barfiks, barfikste asılı kalma da önemli bir taktik. Benim de boyum 1.80. ailemin hepsi kısa. Süt yumurta yoğurt gibi besinleri bol tüket. taekwondo bale gibi esnetme sporları yardımcı olur; ben de böyle yaptım. Ben de 3-4 santim daha uzun olmak isterdim ama bu kadar oldu. Bir yorumcu arkadaşın da dediği gibi; sırt üstü dik bir pozisyonda uyumaya, günlük hayatta dik durmaya özen göster. Sağlıklı günler dilerim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Genetiğe bağlı daha çok. Basket oyna,süt ve balık ürünlerini bol tüket.

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben 18 yaşına girdiğımde yüzme için doktora onay gittim 178 di 1 ay yüzme 180 sonra 1 ay daha yüzme yaptım kendime dikkat ettim,esneme hareketleri, beslenmeye biraz dikkat ettim 184 oldu . Haftada en az 3 günYüzme ,en az 3 gün basket oyna günde 2 dakka barfikse asıl günde 50 zıplama 10 taneden 5 set ve 50 tane en az 60 cm yüksekliğe 5 setten her set 10 taneden yap her set arasi 1 dk dinlen, sigara,kahve,şeker ve tuzdan uzak dur. Hergün 2 bardak süt,2 kaseyoğurt ve 70 gram peynir tüket.proteinli besinler tüket,güneşli havalrda güneşlen, gece sırt ustu yat. Yaş sınıri kişıden kişiye değışmekle beraber 24 yaş sınır olması lazım

• boy genetiktir hiçbir dıs unsun boyunun uzamasına etken değil

• biraz genetik aslından. benim boyum 16-17 gibi durmuştu. en fazla 21 ve genel olarak da 18de duruyor

• Body boy uzatmak için yapmicaksın heralde :) ben öyle anladım sanrım birde yüzme yapabilirsin yazın işe yarar omuz genişletir belden uzatır boyu

• body i kilo almak için yapıcam ama body e başlamadan boyumu biraz yükseltmek istiyorum. yanlış anladınız

• ben askere 1,76 olarak gittim 1,80 olarak döndüm gerisini bilmem :)

• sülale uzunsa öyle olabiliyo, benim sülale paso 1.70

• yoo benim sülalede kısa bizim sülalenin en uzunun 5 yaş küçük erkek kardeşim onun boyu 1,85 2. uzunu benim diğerlerinin ortalaması 1,70

• Ben 1.88 boyundayım ama benim ailemde uzundu birde çok süt içerdim

• Mümkün değil.

• 20de biter.

Yükleniyor...