Squat yapanlar anlayanlar?

Arkadaşlar 21 yaşındayım ve hiç spor yapmadım bugüne kadar 😄 47 kiloyum zaten sadece sıkılaşmak falan istiyorum şu 30günlük squat programı ilgimi çekti. İlk kaçla başlayım kaç dakika yapayım sizdende fikir almak istedim hiç spor yapmadığımı göz önünde bulundurun hamım yanii şimdiiden teşekkürleer

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sıkı beden için tavsiyem

invertal koşu 3x100 metre her 100 metre de başlangıç olarak 1-2 dk bekle daha sonra bekleme sürelerini azalt
    squat 3x15 uygun ağırlık kullan
    deadlift 3x20 deadlift yaparken lütfen öncelikle gözetmen önünde yap deadlift en temel ve tüm kas gruplarını çalıştıran bir hareket ancak sakatlanma ihtimali de büyük
    plank en az 3x90 saniye ne kadar yapabiliyorsan yap

haftada 3-4 gün yapman yeterli program ilk başta ağır gelirse eğer set başına düşen değerleri düşür örn. 3x100 değil de 3x50 koş
    porgramın seni zorlaması için set başına düşen değerleri yükseltmeye çalış amaç yağ yakmak
    bir süre sonra bu program seni zorlamadığını düşünürsen eğer yeni program yaz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O programı uyguladım. 15. Günden pes ettim. Basında da diyor zaten zorlanıyorsanz yarısını yapin diye. Programa uygun günlerde verilen sayının yarısını yap.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bence squat yerine spor salonuna git ve bol bol koşu yap

Sonra evde veya salonda ip atla bol bol

Vücudunu kullanarak kaslarını çalıştır ve sıkılaş

Ayrıca bu zamana kadar spor yapmayan kadınlar bana hep acayip gelir

Hiç mi merakı olmaz insanın yoksa bizim kızlarımız mı böyle acaba?

(Alınıp kırılmayın, sonuçta sizin tercihiniz, biz yerimizde duramazdık)

1|0
    0|0
    • Nesi acayip geliyo. Zaten zayıfım yaşımda daha 21 geç kalmışım gibi konuşuyosun

• Hayır tabikide onu demek istemedim. Fit kalmak için herkesin yapması lazım sağlığımız bile etkiliyo o yönden katılıyorum. Sadece bu zamana kadar iyidim yani fazlalık falan yok ya ee zamanda yok okul falan derken pek önemsemedim bundan sonrasının geç olcağını düşünmüyorum demek istemiştim

• iyi çalışmalar o zaman, yine de dediklerimi bir düşünün, hatta freeletics diye bir araştırın, imkanınız varsa deneyin, benim de niyetim var fakat fırsatım olmadı belki bir spor salonunda freeletics yaparım

• ilk önce squat yapma :D önce Anterior pelvic tilt duruş bozukluğun var mı onu öğren eğer vücudun bu hareketi yapmaya uygunsa başta duvarı arkana al sırtını duvara yasla bacaklar omuz genişliğinde inebildiğin kadar in ve sırtını duvara vererek kalk böyle alıştır kendini bir süre sonra ellerini havaya kaldır arkanda destek falan olmasın en dibe inebildiğin kadar in bakalım inebiliyormusun dengeyi kurabiliyormusun ona bak sonra çalışmaya başla :) sana tavsiyem squat la kendini sınırlama barfiks dips şınav mekik gibi egzersizleri ihmal etme

1|0
    0|0
  • bak sıkılasmak demek sadece squat demek degıldır hergun ıkı bolgenı calıstırırsın protensel beslenırsen olur

1|0
    0|0
  • Sen spor salonuna git orda iyi bir çalışmayla istediğini yapacağına eminim bende hiç çalışmamıştım 1 aydır gidiyorum şu an daha iyi açıkçası 😃

1|0
    0|0
  • yap squta 50 kes 3 er set

1|0
    0|0
  • Squata sakın uzun halter ile girme yapacaksan dumple lar ile yap ve makineye geç

0|0
    0|0
  • boy kaç merak ettim

0|0
    0|0
  • sende bir işe yaramaz squat.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Şu anda 15 den başlayıp 1 ay sonra 30 yapmalısın sonra daha çok artırırsan daha iyi olur şimdi eğer 30 ve ya 30 üstünde başlarsan bacağın kalınlaşabilir

1|0
    0|0
  • İnternette programları sayıları var onlara göre yap işe yarar

1|0
    0|0
  • Ben 3 set 15 defa yapıyorum sabah akşam

1|0
    0|0
  • Dıkkatlı ol

1|0
    0|0
  • Sen hic spor yapmamissin zayifsin ama kaslı değilsin squat pek toparlamaz bence sen salona yazilmalisin

0|0
    0|0
    • Burda bütün evde oturanlar yapıyoda bana mı yaramıcak

• Sende bana ters yaptin

• Her neyse konuyu kapatalım bence

• 30 veya 50 ile başla

0|0
    0|0
  • Rekorum aralıksız 207 idi 3 gün yürüyrmedim skejfoanqckn ayrıca bacakları kalınlaştırır dikkat et günlük 30 yeter bence ama doğru yapman kalça dışarıda bel dik dizler ayakları geçmeyecek ayaklar omuz genişliğinde açık ve karşıya doğru bakacak ve tam 90 derece çömelip kalkacaksın. Bir çok kişi bildiğin oturup kalkıyor sonra 283626381 squat yaptım diye geziyor inanma.

1|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum çok bilmiş insanlarımız var etrafımızda. Videolara falan bakarak denerim zaten

• Aynen

Yükleniyor...