Kolay yemek tarifleri arıyorum. Var mı aramızda usta aşçılar?

Lezzetli ve kolay yemek tarifleri arıyorum. Bu konuda kadınların eline şu dökülmez ama erkeklerin vereceği yemek tarifleri de benim için önemli çünkü bekarım ve hazır yemek yemekten bıktım.

Bir erkek olarak evde yapabileceğim lezzetli ve kolay yemek tarifleri fikirlerinize muhtacım ve acım :)

0|0
14|11

En İyi Kız Görüşü

• Yiyebilecegimizi düşündüğümüz kadar ispanagi dograyip hasliyoruz. Süzgeçten geçirip tabağa aliyoruz. Diğer tarafta 3-4 kasık yoğurt ve 1 dış sarımsağı dograyip karıştırıyoruz ve ispanagin üzerine yayıyoruz. Tavaya 2-3 kasık sıvıyag, pul biber, nane ve susamı alıp sosumuzu kizartiyoruz. Hazırladığımız tabağın üzerine döküyoruz. Ve hazır...

Hem kolay hem pratik. 20 dakika da hazırlamak mümkün.

Goreceksin lezzetli de. :)

0|1
    1|0
    • ıspanak severim..deneyeceğim..teşekkürler

• benim bildiğim ıspanağı ayıklaması, yıkaması derken yarım saati geçiyo sayın cevaplayan, nedir bu işin sırrı?

• Ispanağa tuz eklemenecek yalnız, yaparken de bu unutuyorum bunu. :)

@minyu; yarım saat hatta 25 dakika da hazır oluyor. İddia ediyorum siz erkekler de bunu basarabilirsiniz. Sonuçta manav, market vs yıkanıp ayiklanmis oluyo. 3-5 dakika da temizlenmiş pişmeye hazır.

Kızlar Ne Diyor 13

• yemek tarifleri olan bir sürü site var neden ordan bakmıyosun en azından daha kolay olur çok yemek var kolay ve lezzetli olan burdan aklın karışabilir.ben tantuniyi çok severim sana onun yapılışını söyliyim.tek yaşıyosun sanırım 600 gr kadar kuşbaşı eti içine 1 tane sogan dograyarak kısık ataşte pişir.sonra domates maydanoz ve soganları küçük küçük dograyarak salata yap lavaş ekmeginin arasına eti ve salatayı koy dürüm yap içine limon sıkmayı unutma bide acı biber turşusu seviyosan off off off süpper bi lezzet aaa bişey unuttum etin pişmesine yakın tamamen suyunu çekince birazcık zeytinyagı koy.afiyet olsun

0|1
    1|0
  • iki patatesi rendele,iki yumurta kır,biraz peynir tuz karabber birazda maydonoz,hepsini karıştır.teflon tavaya az yağ koy, bu karışımı tavaya dök .kısık eteşte her iki tarafınıda pişir.

patatesli omlet hazır.:)hem besleyici hem lezzetli hem kolay..

1|2
    1|0
  • yağda kıyma soğanı kavur biraz salça acılıda olur üstüne yumurta kırıver ...

0|1
    1|0
  • Küp küp patatesleri doğra ve kızart. bir kaç domates rendele, sos için hazırlayacagın kaba koy. içine domatesin tadını bozmayacak kadar salca, bolca nane, biber, biraz sirke, şeker ve biraz tuz koy sıvı yağla pişir. sosun tadına bak, damak zevkine göre ne fazla ne eksik ayarlarsın. Sarmısaklı yada sarmısaksız yoğurt hazırla, patateslerin üstüne dök, onun üstünede sosu dök yada ikisini yan yana patatesin üstüne dök sıcakdan yoğurt kesilmesin, sonrada kaşık kaşık ye. Afiyet olsun :P

0|1
    1|0
  • ben geçen bunu denedim çok da güzel oldu...

link

0|1
    1|0
  • evde basit bir kumpir tarifi patatesleri haşla ez sıcakken içine tereyağı kaşar rende sosis sucuk koy borcamla fırına koy çıkarmaya yakın tekrar bol kaşar ve 3 dk nefis oluyor başka tariflerde yazabilirim

0|1
    1|0
  • FIRINDA MANTAR

Mantarların saplarını ayıklayıp temiz bir şekilde yıka. Fırın tepsisine sapını ayırdığın kısmı yani çukur tarafı üste gelicek şekilde diz. İçine kaşar peynir, karabiber ve tuzunu koyar ve 200 derecede pişir.

0|1
    0|0
  • Yapmayı da yemeyi de cok seviyorum yaa,yardım edebileceğim bir durum olsaydı ben yapardım isteyene yemek ;) Ama herkes farklı şehirlerde...

0|1
    1|0
    • teklif için teşekkürler :) yapmış kadar oldun..teşekkürler

• sıradan ama herzaman kurtarıcı kıymalı makarna..

0|1
    1|0
  • Benim yemek tarifleri için takip ettiğim kaynak yemekatlasi.com

Tariflerin bir kısmı kolay değil ama en orijinal fikirleri şu ana kadar oradan buldum.

0|0
    0|0
  • ağzını kapa ve kısık ateşte 1.5 saat kadar pşir...

0|1
    1|0
  • Sen bana evde neler var söyle ben yardımcı olmaya çalışıyım sana olmaz mı?

0|1
    1|0
    • şu anda pek bişey yok evde. ama beğendiğin bir tarif varsa yazarsan yarın gidip malzemeleri alabilirim

• teşekkürler..denedim ve bence enfes oldu :)

• Afiyet olsun...beğenmene sevindim:))

• yumurta kızart

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• mevsim salatası.

malzemler: domates, salatalık, marul, yeşil biber, isteğe göre soğan, maydanoz, limon, yağ, tuz.

yapılışı: hepsini doğra, karıştır. (tuzu doğramak zor olabiliyo, rendelemeyi dene)

vitamini minerali bol, zihni açar, cildi güzelleştirir. yapması kolay lezzeti bol, sağlıklı bir seçim.

sayın soruyu soran sizde benim gibi reklamda ki dominosa tıklayıp sipariş vermeyin, sağlıklı seçimler yapın sağlıklı yaşayın

0|1
    1|0
  • Yapımı en kolay yemek aynı zamanda Atamızın en sevdiği yemek (ahçısı çok şanslıymış)

Tabi ki Omlet :)

0|1
    1|0
  • bildiğim bir yemek tarifi var yumurtayı sahana kır olsun sana omlet espri:)) sürekli dışardan yediğim için tarifin sadece kelime anlamını biliyorum

0|0
    1|0
  • Hazır türlü

Yanına da bi yoğurt uydurursan tadından yenmez..

0|1
    0|0
  • 1 kilo kanat al biraz ayçiçek yağı dök üstüne biraz kekik ve pul biber iyice harmanla at fırına birde kola aç kardeşim misss gibi kanat ızgara sana :)

1|0
    0|0
  • abimiz bekar ve yemek yapmayan birisi siz kalkmışınız et diyosunuz et çok zor bi yemek bence suyu sertliği falan karışık biraz. abicim sen makarna yap arada türlü yap pilav yapmaya çalış. fasulye nohut bunları öğrenciyken yapıyodum bunlar ete falan oranla biraz daha kolay pilav hariç tabii

0|0
    0|0
  • bende aynı soruyu sormuştum ve sahanda yumurtadan başka bi cevap çıkmamıştı nerdeyse :)

link

0|0
    0|0
  • en kısa yol menemen off diyorum bol acı sogan aman yarabbi karnım acıktı..

0|0
    1|0
  • Master chefdeki şişkoya danış :))

1|0
    0|0
  • Makarna veya melemen bana göre en kolayı

Yada yağda tavuk kızart

0|0
    0|0
  • mangal yak en iyisi. :)) yanınada rakı ooo :D

0|0
    0|0