Neden İstanbul takımları?

Doğduğunuz büyüdüğünüz ekmeğini yediğiniz her yerde övdüğünüz şehrinizin takımını tutmak varken neden hayatınızda hiç görmediğiniz bir şehrin takımı?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Dedem ailemizde ki ilk Beşiktaşlıdır.
    1960-65 yılları arasında bir kamyon almış zar zor dedem ve bu kamyonla İstanbul'a meyve sebze taşımaya başlamış. Futbolu duymuş olsa da oynamamış veya izlememiş olan dedem, birkaç kez o zaman ki adıyla Mithat Paşa Stadyumu'nun önünden geçerken duyduğu gürültü karşısında şok olurmuş. Bir gün yine yoldayken, üç tane otostopçuyu kamyona almış. Adamlar sıkış tepiş binmişler iki koltuğa, 'Ücreti neyse ödeyeceğiz kardeşim, bizi aldığın için çok sağol, hayatımızı kurtardın' gibi şeyler söylemişler. Dedem adamlara bu kadar önemli ne işleri olduğunu sormuş. Adamlar Beşiktaş'ın maçı olduğunu söyleyince dedem stadın önünden geçerken işittiği gürültüden bahsetmiş. Adamlardan biri dönüp, 'Ah be kardeşim, biz o gürültü dediğin şeyin önünde göğsümüzü gere gere oyun oynuyoruz.'
    Özcan Arkoç, Kaya Köstepen, Güven Önüt.
    Stada gidince dedemin iki kolundan tutup içeri sokmuşlar, gürültü dediğin şeyin binlerce insan tarafından ve tamamen kalpten gelerek söylenen aşk besteleri olduğunu fark etmiş.

Neyse uzatmak istemiyorum, Beşiktaş bir takım değildir. Bir şehre bağlı değildir.
    Benim gibi gönülden Beşiktaşlı olan herkesin bildiği gibi, Beşiktaş bir histir. Gururdur, Şereftir.

0|0
    0|0
  • Ben İstanbul'da doğdum onun için galatasaraylıyım hacı ama aynen dediğin gibi olsa ne güzel olurdu. Premier ligde en kötü takımın stadı bile full çekiyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...