Sözelim süper ama matematik beni bitiriyor..Ne yapmalıyım sizce?

İlkokuldan beri türkçenin temellerini çok sağlam attım,hocamızın da genç olmasının katkıları çok oldu sürekli kitap falan okuyarak geçirdim ilkokulu.Türkçem çok iyi durumda şuan,daha 8. sınıfken ygs türkçe sorularını gözüm kapalı çözebiliyordum yani.Tmciyim ve hukuk istiyorum ama matematik resmen beni bitiriyor.Sanırım temelim sağlam değil,ortaokulda çok samimi olduğum arkadaşımın matematiği çok iyidi,ben ona türkçeden kopya veriyodum o bana matematikten :D Onun için de sanırım temeli iyi atamadım.Geçenlerde çalışayım dedim, bir yazılım için 2 hafta çalıştım neredeyse.Bu çalışmayla 80-90 alırım diyodum yani ama 40-50 yi zor göreceğim yine.Matematikte hep ezber mantığından gidiyorum,sorunun mantığını anlamak yerine ezberliyorum sanırım soru tiplerini.Özellikle 9. sınıf matematik konuları falan çok zor geliyor bana.Nasıl çalışmalıyım sizce,hukukta sözel daha önemli aslında ama puan için matematik de şart.Bi yol gösterin lütfen..

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Eğer bir şey bulursan banada haber ver aynı dertten muzdarip ilk okul lisede sınav kağıdımı cevap anahtarı diye kullanırlardı üniversitedeyim yine a tarihim 10 yaşında koca koca ansiklopediler okudum bitirdim genel kültür dışında bir yararını göremedim ama matematikten hiç bir şeyde bilmem hep kötüydü .

0|0
    0|0
  • oku gaza gel :D

Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim; ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft'ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft'un sahibiyim."Bill Gates

"

0|0
    0|0
  • ezber mantığıyla devam etme. lise matematiği zor değildir o kadar sadece biraz düşünüp mantığını kullanacaksın, uğraşman lazım.

0|0
    0|0
  • sana tavsiye edeceğim 2 kitap var 1. si ANTREMANLARLA MATEMATİK 2.si SIFIR MATEMATİK çok yardımcı oluyor bu sayede daha ii olabilirsin

0|0
    0|0
  • vazgeç bu sevdadan

0|0
    0|0
    • ösym vazgeçsin reyiz yolumuzu kapatıyorlar

• öğrenecem reyiz engel olma..reyiz olarak örnek aldığımız bir insansın böyle pesimist konuşmanı beklemezdim reyiz lütfen

• hadi bakalım:D

Kızlar Ne Diyor 1

• Konuları çıkar, formülleri yaz ve soruları önce bakarak nasıl çözülmüş diye anlamaya çalışarak çözmeni öneririm..Sonrasında kendin aynı konuya dair soruları elin alışana kadar çöz..:)

Matrisleri ömrüm boyunca anlamayan ben, açıköğretimde karşıma konu olarak çıkınca bu yöntemle hallettim :))

0|0
    0|0
    • Formülleri yazmak banada mantıklı geliyor..Kafam okadar sözele basıyor ki matematiği bile sözele dökmeye çalışıyorum.Bi de herşeyi sorguluyorum böyle, bu niye buraya böyle geçti, bu niye şöyle oldu falan :D Mantığını anlamak yerine ezberlemeye çalışıyorum işte sürekli.Böyle üst üste çalışıp yapamayınca da iyice özgüvenim gitti.Teşekkür ederim önerilerin için :)

• Rica ederim..Mantığını anlamak en güzeli...Bir süre sonra eğlenceli bile gelecek :D

Yükleniyor...