Aile içi şiddetten kurtulmak için ailenizin uygun gördüğü biriyle evlenırmısınız?

Evlendiniz dıyelim, orada da zulum basladı, hayatı size zehir ettiler ve cokkk safsınız... Sevgili flort hıc yasamadınız...

Hemen cocuk sahıbı oluyorsun cocuk yasta, aldırmak ıstıyrsn kımse ımdadına yetısmıyor...

Sonra cocuklar ıcın bu hayatınızı feda edıyorsunuz... Ancak yıllar sonra bunun yanlıs oldugunu, bılakıs cocuklar ıcın daha da guclu olmanız gerektiğini dusunuyor ve okumaya baslıyorsunuz...

Ve birine aşık oluyorsunuz ancak o sıızn evlı oldugunuzu bılmıyor bıle... Peki bılse neler olur ya da ne yapılmalı...

Dip not... Eğitim bitince herkes kendi yoluna gidecek eslerden

Güncellemeler:
Cevaplarınız için hepinize tskr ediyorum... Kız çocuklarınızı okutun ltfn... Ben okutulsaydm bu gun söz sahıbı olur kendimi ezdırmezdm... Basarılı ogrencı olmama ragmen okutulmadm... Okumamıs olmama ragmen adımlarımı dıkkatlı atma cabasndaym... Ltfn kız cocuklarınızı daha bır ıtınalı okutun... Hoşça dostca kalın... Rabbım bu yasadıklarımı hıc bir insanoğluna yaşatmaması dileğiyle... sevgıyle kalınız...

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• ailemin uygun gördüğü biriyle evlenmem kimsenin kimseye muhtaçlığı yok ve zorla olmaz herkes hata yapabilr ama bunu sürdürmemeli kötü sonuçlar çıkabilr ortaya

0|0
    0|0
    • yaşamadan konuşmak kolay.

• amin canım Allah yardımcın olsun inş

• Amin inşş

Erkekler Ne Diyor 4

• Allah yardım etsin böyle kişilere boşanırsın onla uygun biriyle evlenmek doğru geliyo

0|0
    0|0
    • İşte tek gayem okul bıtsın, hoca d aöyle dıyor lıse bıtsın, uniyide hem okur hem calısırsın dıyor hayırlısıyla...

• Bu hikaye bana hiç yabancı gelmedi, aynısı yaşamış bir tanıdığım var.

Zor bir durum, mutsuzluk ve harap olmuş bir yaşam. Maneviyata yönelmek şart.

0|0
    0|0
    • Aynen hemde ne harab, bide bizim oğlan saf dıye buyu yapmslar bana neler cektım allahm hakkım helal deıl hıc bırıne...

• yemin ediyorum şu an tam annemi anlattın. ah anam ah. hala oda köşelerinde ağlarken rastlıyorum. benim de birlikte ağlayasım geliyor ama ağlayamıyorum. babama dur da diyemiyorum. anneme git de diyemiyorum çünkü gidecek bir yeri yok. tek umudum şu okulumun bitmesi

umuyorum seni de çocukların ilerde kurtarır. allah büyük

0|0
    0|0
    • aşık olma kısmı hariç

• allah yardımcın olsun

• Tskr ederım...

• Okul bi' bitsin de. Bitene kadar is ciddiye binerse soylenir durumlar. "Neden daha once anlatmadin" derse, "Aile ici sorunlarimi herkese anlatamam, ciddi oldugumuzdan emin degildim" denir.

0|0
    0|0
    • Yanı sımdı söylemeyım mı? Bıde yakınız dusurstuz temızız ama sevgılı olmadk da gıbıyız ne bılım garp bsey...

• Utanılcak bsey yokki gayet temız ve ıtıraf edılmemıs bsey bu... Hem hedefım ılk önce okumak

• Sessizligimi koruyorum...

Kızlar Ne Diyor 4

• Karışık bir durum.. Tanışılan erkek karşısındakinin eşinden ayrılacağını ve iç dünyasını iyi biliyorsa yanında kalır tabii iyi birisiyse. Yaş ilerlemiş sonuçta kimse çocuk değil artık, herkes kendi yolunda ilerler diye düşünüyorum ama çocukların sağlığı için ilişkiyi boşandıktan sonraya ertelemek daha iyi olur

0|0
    0|0
    • Smdı zaten arkadasz sadece... Ortadakı hersey tertemız... Ve masumca

• Bana kalırsa belli bir zaman sonra söylemelisin ama çok ta geç olmadan

• o bana kıtaplar gnderdi ya, bend eona bsey gnderıym ıstıyorum hem anı olark kalsın, bakarsn bıdaha gorsmek ıstemez hersey bıter... Soyledkten sonra kabul etmez falan... Kendı paramla bseıy alıp göndericem sonra söylıyecem kararım bu ıste bakalım ne olucak kader artık

• Şu an çok yakın bir arkadaşım bu durumda en azından sen okuyorsun bu çok güzel.Okulun bitsin önce sonra bu gönül işlerini düşün.Hayatını kurtarmak 1. planda olsun.

0|0
    0|0
    • evet belki onu anlayamam ama bu benim fikrim okuyor olması çok güzel birşey ona muhtaç olmayacak olmamalıda bunu dle getirdim yalnızca

• Onda berdel de var:(Allah yardımcın olsun.Umarım bu çabalarının karşılığını alırsın.

• umarım

• olmaz oyle iş kafamı cevirip bakmam bile o kişiye.ayıp

0|0
    0|0
  • Okulunu oku bitir sonra kendi ekonomik özgürlüğünü kazan. Kimseye muhtaç olmazsın ozaman.

0|0
    0|0
    • Zaten o yuzden okumayı sectım, inşş basarılı olurum, gercı bu sartlarda cok zor ama esım olcak ksı ve ailesi huzur bırakmıyr off ıclendm yne işte anne yok baba yok neylersn be ezıyorlar ınsanı

• Gizli kullanıcısın?

• kabul edersen ben gönderirim istek..

Yükleniyor...