Kaslarım Ağrıyor, spora devam etmelimiyim?

Arkadaşlar başlıktan anlayacağınız üzre, kaslarım ağrıyor. İlk gün 40-60 arası bir squat yapmıştım ve azda mekik. Kalktıktan sonra ayak kaslarım ağrıdı yine spora devam ettim ayak kaslarımın ağrısı geçti. Push up gibi sporlara başladım bu seferde karın ağrıyor. Günde 1-1,30 saat antreman zararlı olur mu?

Güncellemeler:
Yalnız karın ağrısı fazla değil arkadaşlar ara sıra kasılıyor.

0|0
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• ayak kasları değil, bacak kasları olması gerekiyor :D yapman gereken ise 1 gün spor ertesi gün dinlenme olmalı, ayrıca çalışacağın bölgeleri günlere ayırmalısın, örnek;pazartesi squat: çarşamba: karın: cuma: kollar gibi ve sporun %70 i düzgün beslenmeden geçer gerisi antrenman ve dinlenmedir, saatlerin uygun 1.30 saat gayet iyi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kasların ağrıması demek işe yaradığının göstergesi demektir bir zaman sonra tamamen geçecek arayacaksın o tatlı ağrıları :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Spor yapıyorsun, kasların ağrıyor ve hala ayaktasın.. Uyuman lazım. Vücudunun dinlenmesi lazım. Ve kas ağrısı normal birşey. Sana verilen setlerin dışına çıkma. Günde 2 saatten fazla yapmana gerek yok şimdilik. İleri zamanlarda yaparsın. Karın ağrısı fazla olmaz, karın kasları çok geç gelişir. Ve spora başlamadan önce ısınman lazım. Isınma yaparken yorulmaman gerek.

1|0
    0|0
  • Olmaz heralde... Spor iyidir devam et ama zorlamadan. Vücudunu dinlendirmeyi de unutma. Fazla laktik asit birikmesinden kas ağrıların olacak. Kasların travma geçirmiş ufak çaplı. Gerekli mineral , vitamin diger supporterları almazsan iyi olmaz. Zayıf bile olsan kardiyo çalışmalısın. Kalp sağlığın açısından.

0|0
    0|0
  • 1 gün dinlenme öneriyorum ben genelde hamlık ağrısından sonra, kas gevşetici kremler falan sürüyordum ben voltaren gibi.

1|0
    0|0
    • Haklısında bende şöyle bir sorun var bir gün mola verirsem spordan soğuyabilirim.

• Soğuyacağını zannetmiyorum ki mesela her gün mekik çekilmez ara verceğin zamanlar da olacak tabi sporuna göre değişir.

• Devam et. Azalt antreman siddetini

1|0
    0|0
  • Arkadaşım bende yeni başladım 1 hafta oluyor az da olsa hergün yapmaya çalış dinlenerek acıması demek oradaki kasların gelişmesi demek azmin gücünü göster ha gayret :)

1|0
    0|0
  • devam arada ara verr

1|0
    0|0
  • Hamsın ilk baslarda ağrır devam et

1|0
    0|0
  • Agrimasi daha iyi

1|0
    0|0
  • Kaslarin gelisimi icin dinlenmesi sart ve dinleme surecinde protein bakimindan zengin olan yiyecekler tercih etmelisin...

1|0
    0|0
  • biraz dinlendir kendini sonra devam et

1|0
    0|0
  • Squat mekik dozunda yapılmalı.. Aşırıya kaçınca spor değil zarardır

1|0
    0|0
  • 1.30 saat fazla bence. Benim bile 45dk yı geçmiyor. Boşuna vücudunu yıpratma.

1|0
    0|0
  • Devam et vücudun bir süre alışacak ve daha az ağrı çekeceksin :)

1|0
    0|0
  • Agrimadan kas olmaz zaten

1|0
    0|0
  • Zararı yok fakat iyi streching yapmalısın. Laktik asit birikiyor oda kaslarda ağrı yapıyor

1|0
    0|0
  • Vucut bir sure sonra alisir. Ilk gunlerde kendini fazla zorlama

1|0
    0|0
  • Bu çok güzel işte demek ki sporun faydasını görüyorsun ağrıması yağları götürür kasa cevirir

1|0
    0|0
  • Yeni mi başladın

1|0
    0|0
    • 2-3 gün oluyor.

• O ağrı normal. 1 er gün ara vererek yap antremanlarını. Setler arasında belirli çok uzun olmayan aralıklar ver. Yeni başladıysan 1,5 saatte bence fazla. Kondisyonun arttıkça antreman süresini uzatman daha sağlıklı

• yorumun için saol.

• Dewam et sen kaslar alştkça ağrsı geçer ağryo diye sporu brakma

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kasların Ağrı'sı sporla geçer ama hergün çok fazla çünkü hem kaslarının dinlenmesi lazım hemde gelişmesi için Zaman lazım
    Haftada 2-3 gün yeterli ama diyorsam bu az iki günde bir git

1|0
    0|0
Yükleniyor...