Ygs sınavında Salondaki gözetmenlerden bu tarz şikayeti olan varmı

sınıfa girdiğimde 40 dk falan vardı sınava girmemize. 20 dk falan kala rahatlamıştım artık. ama gözetmen o kadar strese sokacak şeyler söylediki.. yok yere strese girdim moralim bozuldu kötü hissettim. '' benim işaretleyeceğim yerleri işaretlemessem unutturmayın hatırlatın yoksa sınavınız geçersiz kabul edilir.. '' bikere en başta sinirlerimi bozan ve daha çok heyecanlanmama sebep olan cümle bu oldu. ben 8 ay çalıştıklarımı 8 saniyede unutmuşum senin işlemlerinlemi uğraşacağım ? En önemlisi sınavın bitmesine 20 dk falan varken gözetmen konuşmaya başladı yok şunu kontrol edin yok bunu kontrol edin. onun yüzünden matematikte soruyu tekrar tekrar kontrol etmek zorunda kaldım. dakikalarımı çaldı. Geçen sene lys ve ygs de hiç böyle şeyler yaşamamıştım. hiç bir gözetmen bunu yapmamıştı. sizin sınıfınızdaki gözetmenlerdende böyle yapanlar oldumu? öyle ki şikayet etmeyi bile düşünüyorum.. resmen hem heyecanlanmama neden oldu hem zamanımı çaldı !

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Sevgili arkadaşım bahsini ettiğin 24.03.2013 YGS sınavı ise evet benzer bir densizliğe ben ve içinde bulunduğum sınıftakiler de maruz kaldık. Sınavın ortasında gelip soru kitapçıklarından etiket alma vesilesi ile dikkatlerimiz'i özellikle de benimkini dağıtan bir eğitimsiz gözetmen ne yazık ki vardı!. Kendisini vaktimi aldığını söyleyerek uyarmama rağmen devam etti ve benden sonra başka öğrencilere de aynı şeyi yaptı. Bu kez diğer gözetmen kendisini uyarınca bu kezde onunla sürtüşmek kaydı ile demotive bir hal aldı sınavımız. Konu ile ilgili şikayette bulunmak üzere İstanbul sorumlu merkezini 0216 550 35 65 no'lu numaradan arayarak bilgi aldım. Benzer şikayetlerin geldiği bilgisini alınca tümden şaşkına döndüm. Bana acilen dilekçe ile şikayetde bulunma mı söylediler. Benzer olayları yaşamış arkadaşlara bu vesile ile duyurudur. Arkadaşlar bu yapılanlar haksızlıktır! Bu sınava bir kez girmeye hakkımız var dikkatimizi dağıtacak şeyler yapmaya ise kimsenin hakkı yoktur. Acilen dilekçelerimizi verip hakkımızı aramalıyız. Gerek bu gibi olayların bir daha yaşanmaması, gerekse belki sınavın tekrarını talep etme hakkımız doğabileceği unutulmamalıdır! Saygılarımla.

1|0
    0|0
    • Sınav boyunca konusacak değil herhalde bir başında kitapları acmadan bide sonunda..ha size gelen gevezeyse bilemem ilk uyarı yapıldı son uyarı yapıldı ki yapılması gerekiyordu.

• evet evet haklısın. bende hemen dilekçemi yazıp şikayette bulunuyorum.

Erkekler Ne Diyor 4

• Şikayet et ösym de tınlar zaten senı

1|0
    2|0
  • kadın gerekli bilgilendirmeleri yapmış , uyarmış , abartmaya gerek yok.

1|0
    2|0
    • abartmıyorum. bu ilk girişim değil sınava. bu adam geçen sene hem ygs ye hemde bütün lys sınavlarına girdim. hiç böyle bişeyle karşılaşmadım.

• bu adam gereksiz yere açıklamalar yaptı- diyecektim.

• sen stresli olduğun için kafaya çok takmışsın , adamın* yaptığında yanlış bir şey yok bence.

• Benim zamanimda karar dedikodu yapiyodu ne gunlerdi yaw

0|0
    0|0
  • kimmiş neyin nesiymiş bildir bana gidip kafasına sıkayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• herkse böyle diyolar onun görevi o.baştan uyarsın geçersiz sayılır desin ki kekonun biri çıkıp sonra ben unuttum bilmem ne demesin.sonlarada doğru vakti söylesin ki kontrol edemedim kağıda işaretleyemedim durumu olmasın.cok var öyle gerizekalı.adamlarda haklı bişey diyemiyosun.

1|0
    2|0
    • iyide başta açıklamayı yaptı. sonlara doğru vaktide söyledi. uzun uzun başta yaptığı açıklamayı sona doğru yapmasının bir anlamı yoktu. 20 yaşında olmuşuz nerdeyse o kadar aklı olan yoksa girmesin o sınava bir zahmet.

ayrıca benim yapcağım işaretlemeyi bana unutturmayın demek ne demek? banane lan onun yapcağı işaretlemeden. unutmasın. :D:D çok haksız . geçen senekilerde gerekli açıklamayı yaptı böyle olmadım. bu gereksizce strese soktu.

• şimdi gezerken felan ögrenci atlayabilir o damgayı basmadıklarında sınav geçersiz sayılıyo önemli..ögrencinin de işin peşine düşmesi lazım leyla gibi girdiysen sınava yandın zaten :) dogru bir yerde haklısın uzun uzun yapılan konusmaları bende sevmiyorum ama hak geçmesin demiştir işte.

• Arkadaşım bu dediğin sınavın en başında bizlere söylendi ardından kitapçıklarını teslim edip erken çıkanlara da bu yönde bir uyarı o anda bir inceleme yapılarak belirtilebilir. Son 15 dk' içinde kalanlarda zaten sona kalıyor süre bitiminde yine bu ikaz kitapçıkların kapatılması talimatının hemen ardından verilmeli. Öğrencinin aklı başka hiç bişeyle meşgul edilmemeli 160 dk içinde! Biraz daha empatik ve duyarlı hakkını arayan insanlar olmalıyız diye düşünüyorum!

• Ösym nin pek dikkate alacağını sanmıyorum.

0|0
    2|0
    • ÖSYM hakkımızı korumuyorsa ne işe yarıyor. Kendi düzenlediği sınavın düzgün ilerlemesini sağlamak ÖSYM'nin görevidir. 1 tane sınav yapıyorsa ve bu sınavda bir takım kurallar koyuyorsa, okul çevresinde gürültü yapılmasını yasaklayacak kadar duyarlıysa. Sınıf içinde gözetmen olarak tayyin ettiği insanların bizzat kendilerinin sınava girenleri mağdur etmesine de göz yummamalı ve doğru düzgün eğitmeli. Ancak benim gördüğüm henüz bu saffa'ya gelemedikleri.

• Arkadaşım toz pembe derken sende hayata karşı biraz fazla boşvermiş değil misin sence. Nereye kadar bu ''Bana dokunmayan yılan bin yaşasın'' zihniyeti. Hakkını ara sesini çıkar diyeceğine boşver demek üzülüyorum bunları duyunca. Gerçekten üzülüyorum bu kadar mı pasifiz yahu hayret bir şey...

• 'pasifize'' damgası da yedim ya artık pes ! 2 yıldır aktivistim,sendikalarda görev alıyorum.Sanırım yeterince açık olmuşumdur ? Sorun ''aa gidip şikayet edelimde bari gerekeni yapılsın'' sorunu değil,sorun mantelite sorunu.Kimi kime şikayet ediyorsun ? Sanıyorsun ki ''dur bak şikayet ettik kesin gerekeni yapılır''yapılmıyor işte,yapılmıyor.Hakkını yanlış mecralarda arıyorsun.Pembe gözlükten kastım bu.Hem biz önyargılarımız dan sıyrılmadığımız sürece hiçbir şey olmayacak.

• neden unutturmayın dedı anlamadım bıze hıc oyle bıseyler demedıler kıı

0|0
    0|0
Yükleniyor...