Bedelli askerlik ilk defa çıkıyor sanıp sadece AKP'ye giydiren yurdum insanı, bu nasıl bir cehalet örneğidir?

Bu nasıl bir AKP düşmanlığıdır? Bu nasıl bir cehalet örneğidir?

Son yılların modası AKP düşmanlığı tamam eyvallah ama şu at gözlüğünü bir çıkarsan? Bunun bir parti problemi olmadığını sistem problemi olduğunu görsen ?

Bu devlet nakite ne zaman sıkıştığında böyle bir atraksiyon yaptığını fark etsen? Çok mu zor olur senin için? Ağır mı geliyor gerçekler?

Gidişini yediğim ulusalcısı, evrimini yediğim milliyetçisi, sorgulama özürlü muhafazakar gelin hele bi beri gelin. Yağlı saçlarını kestiğim çakma solcusu unuttum mu sandın? sen de gel bu yüze gel gel.

Bakın şimdi koçerolar bu bedelli askerlik bundan önce kaç kere çıkmış biliyor musunuz ? Bilmiyorsunuz.

1987 - 2. özal hükümeti ( neoliboşlar sizi unuttum sanmayın )

1992 - Süleyman demirel ile Erdal inönü... SHP demek ne demek? Şöyle bakım? SHP neydi ne oldu ? Bilmiyorsan bunu da açıklayacam sana...

Gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere hoobaa;

1999- Ecevit - Bahçeli veee Mesut...

Solcular- Sağcılar- Liberallerin desteklediği sağcılar.

1999'da Türkiye'nin cumhurbaşkanı kimdi lan? Hatırlayan var mı?

Aynı cumhurbaşkanı 1992 bedellisinde Cumhurbaşkanı mıydı? Başbakan mı ?

Şimdi yıl olmuş 2011 Bu sefer AKP çıkarıyor...

Yapmayın canlar yapmayın sırf popüler olana uymak için at gözlüğü takmayın.

Bedelliyi eleştirin ama bunu sadece AKP ve yandaşlarına yıkmayın. Sorun sistem sorunu bir partilik iş değil...

Okumadan cevap vereni çemkirmiş sayarım. Ergenliğin anlamı yok. Kepaze ederim uyarayım.

Bu arada kim yazmıştı bugün bilmiyorum ama mottom oldu bu sitede;

Gizli sen cevap verme b.kunu çıkartıyorsun. Öyle gelip gizliden bana çemkirmek yok bi kim olduğunu göreyim.

Kendinize iyi bakın.

Güncellemeler:
Akp'yi savunuyor gibi gorune bilirim ama buyrun size aksinin ispati.

link
simdi tekrar okudum da yememis icmemis tarihleri ile gelmisim ne kadar sinirlenmisim lan böyle.

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Akp'ye kızsam ne kızmasam ne. Adamlar eze eze iktidar yapacak bişey yok. Şimdiye kadar ki uygulamalarına kızdık da ne oldu. Başlangıç için güzel cümleler bunlar.

Şimdi gelelim olayın aslına. Bedelliyle işi yok bu ülkenin. Sen orduyu yeniden dizayn etmeye koyulmadın mı bundan 4 sene önce Akp hükümeti? Halk da sana desteğini verdi mi? Evet.

O halde bedelliyle falan uğraşmayacaksın. Askerliği düzenleyeceksin ve askeriyeye ayrılan hayvani bütçeyi devletin ihtiyacı olan kalemlerine aktaracaksın.

Ama mevzu askeriyeyi yeniden dizayn etmek değil. Mevzu askeriyeyi bozuk çarkın dişlileri olarak bırakmak. Çünkü mevcut iktidarın parlaması için devletin diğer mekanizmalarının sorunlu olması gerekir. Sadece biz sütten çıkmış ak kaşığız bunlar bizi yıpratmaya çalışıyor...vs laflarını meydanda edebilmek gerekir. Şidiye kadar ki uygulamalara bakın ne dediğimi daha net algılayacaksınız.

En basit bir diğer örneği de yargıdır.

Ek not: Benim sorudan görmüş olabilirsin gizli kullanıcı muhabbetini :) link

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ahhh ahhh hangi birini açıklasam bilmem ki,hangisini hangi adalatesizliği,hangi yüzsüzlüğü,hangi haksız kazancı.Bir tane örnek..ahan da link

0|0
    0|0
    • tam olarak bugun facebookta yaptigim yorum bu konu ile alakali olarak...

HÖÖ$$$ deve. Milletin sectigi kisiye hakaret edilmezmis deyyus tokat attigin adam milletten degil mi? 8 numara icin kiyamet kopuyor ya iste bunun icinde kopmali.

• Hayır efendim vuramaz,milletin iradesiyle gelindi o konuma hala bile buna bir açıklaması olan insanların akp partinin 3 kuruşuna kanaat ettiğini kimse yadsıyamaz..Makarnacı kafası işte.

• alcak oglu alcak bir bu bir de o emniyet müdür fitil ettiler dunden beri beni,.

• apo için idam kaldırıldı,tarkan için bedelli askerlik çıkarıldı akp ile ilgili bişey değil.zengin çocuklarının canı yokmu dedi akp.kolaylaştırdı illa tarkan olman gerekmiyor dedi askerlikten kaçmak için

1|1
    0|0
    • muhalefet de muhalefetlikten başka bişey yapmak istemiyor o da ayrı bir mevzu.haberlerde sadece eleştirmek için görünürsen bahsinde rolün kadar kalacaktır

• siyasetle alakam olmadığı halde sonuna kadar okudum sırf üslubun için ergenliğin alemi yok kepaze ederim falan koptum yani haklısın ama kesinlikle katılıyorum :D

0|0
    1|0
  • senin kalemine hayran olduğumu söylemiş miydim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• AKP düşmanıyım çok fena. Ama bedelliden değil. Neyse düşmanıyım işte yeri gelmişken belirteyim dedim.

2|4
    0|0
  • link İnsanların istediği gibi Akp ye bel altı vurmaya hakkı var bence...

2|0
    0|0
    • tsk pasalarinin yakinlarinin askerlik islemlerine bak hocam o zaman. bu sefer de tsk'ya bel alti vuruldugunda da tepkin ayni olur ise ne diyeyim :) sorun ona buna bel arti vurmak degil sisteme bel alti vurmak. yoksa akp gider nsp gelir ne degisir hic ? 10 yil sonra bir bedelli daha.

• sonuc itibari ile tek bir kuruma yüklemiyorsan top yekün sistemi sorgulamadiktan sonra bugun akp'yi yarin nsp'yi elestireceksin bir sey degismeyecektir.

• Bak dostum benim için mhp apo'nun asılmamasına imza attığı gün bitti. Chp Atatürk ün çizdiği yoldan saptığı anda bitti. Hepsiyle hesaplaştım ben kendi içimde. Şu anda devletin başında akp varsa bütün sorumluluk ona aittir. Ben hesabı da ondan sorarım.Bir zahmet hesap verme sırası Akp de olsun taşıdığı sorumluluğun da diyetini ödesin. Tabi ki sistem toplu olarak eleştirilmeli, Akp anayasa değiştirdi geçmişin sistemin hesabını sordu mu Kenan evrene.Bunu yapamayanlar bizden beklemesin...

• O bedelli çıkaranların tamamın şerefinden şüphe etmekteyim.

2|2
    0|0
    • bugüne kadar ne kadarı var ise

• elbet vardir 1-2 tane ama sen de haklisin istisnalar kaideyi bozmaz.

• basit düşünüyorum.Seçim döneminde cebinden 50-100 Bin TL harcayan bir milletvekili adayı. Bu parayı nereden tahsil edecektir :D

• Dünyada her ülke ki bu en diken üstünde olan ve en kalabalık ülke olan Çin bile asker sayısını hızla düşürüyor, çünkü bu gereksiz bir sürü harcama ve masraf demek...

Şimdi zengin veya okumuş gider askerliğini zaten Ankara'da, İzmir'de felan yapar. Oraya gider 15 ay orada boşu boşuna askeriyenin imkanlarını tüketir. Kısaca boşu boşuna zarar veriyor askeriye ye bu kadar kalabalık ordu. Türkiye savaşta olsa hadi neyse, güneyde bir terör örgütü gerçeği var sadece. Sen Batı illerine tonla asker yığacağına doğuyu biraz yoğunlaştır olsun bitsin.

Boşu boşuna masrafta çıkmamış olur. Zenginler, askerlik yapmak istemeyenler, okumuşlar vb. İzmir'de, Ankara'da vb. askerlik yapıp zarar vereceklerine, imkan harcayacaklarına en azından para ödeyip bir katkı yapsınlar.

Bence bu şekilde çok daha yararlı olur.

1|1
    1|1
    • Ayrıca AKP-CHP gibi siyasi partilerden birinin sempatizanı değilim. Siyasetten nefret eden apolitik bir insanım.

• apolitikligi bos ver bizim politikler bile bu kadar irdelese şu an ne halde olurduk :)

• arkadaşım dediğin çok doğru. bunu yapan sadece AKP değil. fakat AKP yi her defasında misillemek isteyen muhalefet 1 i 3 le çarpıyor... bizim millet de kendine oyuncak buluyor ve oynuyor

aslında şu var AKP nin yaptığı kısmen doğru. çünkü ahmet mehmet tüfek tutmasını bilmiyor gidiyor ordan geri gelmiyor. bunun yerine o parayla AKP bedelli askerlikle belki ilerde lejyoner cıkartabilir. ki çoğumuz vatan millet sakarya desek de acı gercek istiklal muharebesindeki gibi istekli değiliz askerliğe.

ama şu da var yapmasaydı eğitimlileri doğuda görevlendirseydi belki daha iyi olurdu...

sözün özü şu. AKP yi suçlayanların hepsi iktidar dönemi yaşadı ve hepsi de aynı şeyi yaptı. benim gözümde CHP nin BDP ile bi farkı kalmadı MHP nin de ne olduğu belli değil... Desteklemek istemesem de AKP geldiğinden beri bişeyler yaptığı için yanlışları da olsa doğruyu arıyor en azından. bunu dar beyinle analiz etmemek lazım...

2|0
    0|0
    • Aynen katılmaktayım... En azından gidip oraya askeriyenin imkanını boşuna harcayacaklarına, tsk nın envanterine birşeyler kazandırmış olurlar.

• Yarın kendime yenibir klavye alıcam

• overclocked... olm seviyom la seni:D

• Akp'ye giydirmek giydirmemek önemli değil önemli olan bu TOPRAKLAR TÜRKİYE bu ülke hepimizin istedigin kadar AKpyi kötüle XXP YYZ partileri geldiğindede illaki bunlarada giydirilcek bizim sorunlarım bunlar olmamalı Bu ülke hepimizin yapılması düşünüle birçok şey var ülke yararına olan onlara bile giydiriyorlar BU ÜLKE BİZİM BU ÜLKEDE ŞUNA BUNA GEREK YOK DİYEREK kimse senin ülkeni vatan sevgini kısatlamıyo bilmem farkındamısınız madem ülkeni bukadar seviyorsun EL VE GÖNÜL ver bu dava AKP'nin davası değil bu DAVA hepimizin davası DESTEK OLUNACAK ZAMANDA herkez yokuş yapıyor. Her parti bir düşünceyi bir görüşü arkasına almış işine gelmeyeni eleştiriyo yapmayın yaptırmayın Ben Bunun adını Şöyle koymak istiyorum Türkiye Cumhuriyeti bukadar sorun içindeyken Kendi içimizde sorun Çıkartmayalım birde DESTEK OLALIM DESTEK BU ÜLKENİN BUNA İHTİYACI VAR

0|0
    0|0
  • Katiliyorum cikmaz laf ederler cikar laf ederler..

0|1
    2|0
  • ?30 Bin TL. Verip Askere Gitmeyenlere.

10 Bin TL. Verin 'Kestirin !'

20 Bin TL cebinizde kalsın

1|0
    2|1
  • Kardeşim asıl at gözlüğü takan sensin . kimsenin bedelliye karşı çıktığı yok... Asıl insanların tepkisi ' sayın başbakanın' 7 ay önce ben bunun vebalini çekemem deyip herne olduysa 7 ay sonra bunu gündeme getirmesi...Sakın seçimden önce oylarının düşeceğini düşünüp çakma milliyetçilik yapıp yani milleti kandırıp hırsızlık yapmak olmasın.

0|0
    0|0
  • Hocam. genel olarak "askerlik" kavramı ile ilgili görüşlerini de eklersen, daha verimli bir tartışma yapabiliriz. Teşekkürler.

1|0
    0|0
    • Onuda uzun uzun yazarsam kan gövdeyi götürür en son kapanan hesaptan yazdim ne vatan hainligim kaldi ne devlet dusmanligim... Kisa özet $u; profesiyonel ordu.

• Olayın bir ucunun AKP savunuculuğuna çekilmesi yanlış ve çirkin olmuş, Tartışacaksakcak siyasi partileri bertaraf ederek tarşışalım,

1|0
    0|0
  • en azından onların haklı gerekçeleri vardı. bu defa AKP nin hiçbir haklı gerekçesi yok.

0|0
    0|0
  • Ben giydirmem söverim, üstü kapalı yapılanların haddi hesabı yok, açıklamak ıcın birşeyler yazmıycam, bu adamlar basımızdan gıttıgı zaman anlayacaksınız. Hayırlı işler.

0|0
    0|0
  • yeter artık bu ülkenin 1938 yılından bu yana sömürüldüğü..

ATATÜRK dirilse gelse, darbe yapsa… Vallahi de darbeci olurum billahi de darbeci olurum..

0|0
    1|0
  • Malesef insanlarımız fanatikliği abartıyor gerçekleri göremiyor inanamıyor...

0|0
    1|0
Yükleniyor...