İnsanın mutluluğunun başkasının elinde olması kadar kötü bir şey var mı?

Arkadaşlar daha önce siteden duyurmuştum görücü usulü ile bir kız istemeye gideceğim diye.. Herkes onay verdi. Tam yüzük takılacakken bir anda her şey bozuldu.. Maddi durumumuz onlarınkine nazaran kötüymüş gerekçesiyle.. Fakat kızla bu esnada epey kaynaştık birbirimizi sevdik kopmak istemiyoruz ailesi ise vermiyor.. Kaçır demeyin öyle bir şey yapmayacağım o da istemez biliyorum.. bir ara koptuk ama yine direnmeye mücadele etmeye karar verdik.. Ailesi dediğim de dedesi ile çok kötü bir kadın olan nenesi mani oluyor.. İnsanın mutluluğunun başkasının elinde olması kadar kötü bir şey var mı?..

Güncellemeler:
Bir ay önce böyle demiştim.. link

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• Sevdigin kisi ile sadece evlenmiyorsun ailesi ilede evleniyorsun. Sevdin kisiyi tamam sen seciyorsun buluyorsun ama ailesi yaninda beles geliyor. Sorunlu aile yapisi olan biri ile mutlu olma ihtimalin cok dusuk. Er ya da gec onlar kesin bir sorun cikartirlar sevgilinde oyle bir ailede buyudugu icin er ya da gec oda boyun eger onlara. Hem sen mutsuz olursun hem o. Bence kendi aile yapina yakin birini bulman daha makbul. Sevdigin kiz ailesinden vazgecebiliyorsa devam et diyecem ama buda zor bisey. Kimseden bunuda istiyemen. Seni seviyorsa biraz dirensin kendi fikrini koysun ortaya kiz. Yoksa herseyi nineye dedeye babaya yikmak kolay. Savasmiyorsa senin icin ozaman bence senin sevgini hak etmiyor. Hayirli ise allahtan bunu dile. Hayirsiz ise orada kalsin hersey. Ins hersey gonlunce olur

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bak benim kardesim dügününe bir hafta kala nikah kiyildiktan sonra bozuldu sirf para mal mülk yüzünden ama onlar birbirlerini o kadar cok sevdikerki 8 ay sonra dügün yapildi !

Siz birbirinizi istedikten sonra Allah sizi birbirinize yazmissa önüne hic bir engel duramaz

0|1
    0|0
  • Allah yardımcın olsun üzüldüm şahsen ama Allah büyüktür herşeyin hayırlısı olsun diyerek hakkında olumlu gelişmeler olur inşallah

0|1
    0|0
  • Canı çıkasalar onlara neymiş. Abi sen takma onları git bir daha iste vermezlerse bir daha bir daha asla pes etme.

0|1
    0|0
    • Bababmın onuru gururu incimiş biraz sular durulsun öyle yapacam mecbur..

• evet haklısın ama dede nine ne alaka onu anlamadım,anne bana neyse...

0|1
    0|0
  • devam etmelisin başkasına ne ya ay sinir oluyorum.sakın bırakma hakkımı helal etmem

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Allah yardımcın olsun. dinin emrini böyle gözünü para hırsı bürüyen kişiler yok etmekte.. bilmezler mi ki para sonradan da kazanılır ya da elindeki gider. ne oldum delisi insanlar tehlikelidir. Ne olacagını düşünenler tevazu gösterenler asıl kazananlardır. .

dua ederim abicim senin için. . Allah yolunu kolay kılsın.

0|1
    0|0
  • bu durumda kızın ailesine takınacağı tavırda çok önemli. gayet kararlı olması lazım. umarım herşey istediğiniz gibi gelişir.

0|1
    0|0
  • kardeş dua et, gerisini ALLAH a bırak

0|1
    0|0
  • O zaman yalan söylesin kız daha çok para kazandığını yükseldiğini birşey sallasın seni yüceltsin aklıma birşey gelmiyor

0|1
    0|0
    • Ben her şeyimi söyledim.. Onlar önce buna rağmen kabul ettiler.. Sonra vazgeçtiler.. Yüzüğümü bile almıştım..

• hayırlısını dile zorlama bence akışına bırak

0|1
    0|0
  • ben olsam çoktan vazgeçmiştim. daha babası annesi değil nenesi dedesi mani oluyor yuh.

0|1
    0|0
    • Evet maalesef.. Kıza kıyamıyorum yoksa çoktan vazgeçerdim de..

• adamlar tok yemiş bak. bir kız alınca ailesiyle evleniyorsun beni dinle. kızı seviyorsun tamam ama ailesi sorunluysa mutlu olamazsın. yine de sen bilirsin iyi geceler.

• dikkate alacağım.. iyi geceler teşekkür ederim..

• başlık parası da ister bunlar utanmasa.

ne biçim insanlar var ya.Sonradan görünce böyle olunuyo demekki

0|1
    0|0
    • beklenir onlardan... Arkadaşım var aynı durumda kayın pederi demiş kızım mutlu olsun düğün benden olsun.. Bak işte ne adamlar da var .. Maalesef bana böyleleri denk geldi..

• istiyorsan peşini bırakma o da arkanda olduğu sürece iyi veya kötü birbirinizin olursunuz kötü olsa bile iyiye döner bir şekilde.En kötü başlayıpta şimdi sıkı fıkı olunan çok dünürler kayınpeder damat lar gördüm.

• Evet.. İnşaallah biz de öyle oluruz..

Yükleniyor...