Kız kardeşim bunu takıntı haline getirdi?

Kız kardeşim boyuyla dalga geçtiklerini söyleyip ağlıyor sürekli. Ne çirkin insan dolu! Kardesimin boyu tahminen 158 civarı ailemin boyu kısa bende pek uzun sayilmam 15 yasında sizce ne yaparsa uzayabilir? İp atlaması faydalı olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyoruz.. Şimdiden teşekkürler

0|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi bir sürü cahil ip atlasın, süt içsin, basket oynasın felan diyicek ama keşke onların dediği gibi olsa. Malasef boy uzaması genetik bir olay, genetiğinde uzun bir boy yok ise naparsa yapsın uzuyamaz. Ama işin güzel tarafı çoğu erkek her zaman minyon kızları daha tatlı bulur bende dahil. Ayrıca uzun kızlar topuklu giyince çok itici oluyor, o rahatça topuklu vs. de giyebilir. Yani olaya biraz iyi yönden bakmak lazım :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ee ben de öyleyim de ne olmuş canım abartmasın. Dalga geçenlere laf sokmayı bilmesi gerekir önce, ayrıca kendi boyuyla yeri geldiğinde kendisi de dalga geçmeli insanlara rahat olduğunu göstermeli, bunu farkedenler dalga geçmekten bıkar bir süre sonra, ha yine geçerler mi geçen yine geçer ama yine şakaya vurursun, ayrıca ben bu boyla yıllarca smaçör oynadım voleybolda, böyle bir durumda bile bu file 2,24m ben nasıl yetişicem niye uzun değilim diye ağlamamıştım, zıplamamı yükseltip halletmiştim. Boy engel değil ki hiçbir şey için dert etmeye ne gerek var. Uzatmanın da hevesinizi kırmak istemem ama pek bir yolu da yok dediğim gibi öyle bir pozisyonda oynayıp o kadar zıplamama rağmen ben de kısayım hala. Ergenlikten sonraki o yaklaşık 10cmlik ani uzama dönemi geçmişse kıdım kıdım gider artık. Tabii ki basketbol voleybol süt ve balık tüketsin yine de, onlar olmadan uzayacağı varsa bile uzamaz en azından elinden geleni yapmış olur içi rahat olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Öncelikle Türkiye'de bayan olarak boy ortalaması hiç kötü değil öncelikle bir doktora gidin kemik şapkalarına bakıyorlar eğer bu şapkalar hala kapanmadıysa uzaması mümkün bunun için spor aktiviteleri mevcut bu konu da hiç bilgim yok hatam varsa düzeltirsin kızlar kaç yaşında adet görüyor bilmiyorum bu nedenle adet gördükten sonra boy uzaması duruyormuş. Dalga geçen arkadaşların da başına gelir inşallah o vakit görür.

0|0
    0|0
  • Süt ve süt ürünleri tüketsin.
    Atlamalı zıplamalı sporlar yapsın çokta umitlendirme genetik olarak kısa iseniz yapcek bisey yok.

0|0
    0|0
  • büyütmemeli gözünde.

0|0
    0|0
  • basketbol oynasınn ip atlasın hani spor yapsın uzar

0|0
    0|0
  • Basket oynaması lazım bayan

0|0
    0|0
  • 158 kadın için çok iyi bir boy.

0|0
    0|0
  • bence 15 yaşında 158 bir bayan için normal kasmayın kendinizi :)

0|0
    0|0
  • Voleybola yönelt işe yarar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• 16 yasindayim boyum da 1.59 . Kısa boylu kızların hep daha şirin göründüğünü düşünmüşümdür. Kardeşin çok çok kısa değil türk standartlarındaki bir kadının boyu ortalama 1.62 sonuç olarak.

0|0
    0|0
  • benim boyumda öyle bişey. Kendim bildim bileli böyle kısayım :D Kısalık iyidir

0|0
    0|0
  • 158 kısa değil ki. ben de o boydayım. hiç de sıkıntı olmadı. daha fazla uzamak istiyosa düzenli spor yapsın her gün kalsiyum alsın. yğurt süt bıkmadan yıllarca devam etsin. benim kardesim bu sekılde 160 dan 165 e çıktı.

0|0
    0|0
    • Ben ona unutturmam hatta yardımcı olmak için beraber gideriz spora kardeşin kaç yılda bu hale geldi acaba

• bak hani ergenlikte bir boy atar ya o zaman benim kadar oldu. ama o daha fazla uzamak için 3 yıl falan bıkmadan hergün kalsiyum aldı. ve yavaş uzadı ama beni geçti. hala da kalsiyum alıyor ama o zaman daha da dikkat ediyodu. zaten hep beslendiği şeylerin kalitesine dikkat eder hala daha.

• Benim boyum 155 😏

0|0
    0|0
  • 1.58 çok kısa değil ki, kardeşine söyle takmasın böyle şeyleri :)

0|0
    0|0
  • süt içip yoğurt yesin. O bile işe yarar

0|0
    0|0
  • Spor yapsin ve düzgün beslensin uykusuna falan dikkat etsin daha15 yaşında uzar daha biraz

0|0
    0|0
  • Ne kadar iğrenç insanlar var ya, bu yüzden nefret ediyorum işte

0|0
    0|0
  • Bence takmasın 158 kısa değil gayet normal

0|0
    0|0
  • Cocuklar cok acimasiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...