Mario Gomez mi Robin Van Persie mi?

Mario Gomez mi Robin Van Persie mi ?

Şimdi öncelikle bu iki yıldızın tüm başarılarını ele alarak kıyaslayalım. :)

Mario Gomez: 30 yaşında, 459 Maç, 267 Gol, 59 Asist ve Toplam 30.899 dakika forma giydi.
R. Van Persie: 32 yaşında, 491 Maç, 226 Gol, 87 Asist ve Toplam 32.840 dakika forma giydi.

Mario Gomez'in oynadığı en büyük kulüp Bayern Münih, Van Persie'nin oynadığı en büyük kulüp ise Manchester United. Mario Gomez daha az maç ve daha az süre maç oynamasına rağmen R. Van Persie'ye fark atıyor. Türkiye'de bile Mario Gomez takımına fazlasıyla katkı sağlıyor, Van persie ise Mario Gomez'in katkılarının yarısını takımına veremiyor. :) Hadi şimdi bireysel ve kupa başarılara geçelim..

Mario Gomez'in Bireysel başarıları

Almanya'da Yılın Futbolcusu (1): 2007
Bundesliga gol kralı (1): 2011 (28 gol)
DFB-Pokal gol kralı (2): 2008 (6 gol), 2013 (6 gol)
Coppa Italia gol kralı (1): 2015 (4 gol - Antonio Di Natale ile birlikte)
Avrupa Futbol Şampiyonası gol kralı (1): 2012 (3 gol - Fernando Torres ile birlikte)
Bundesliga'da tarihinde 35 Milyon Euro ile en yüksek bonservis bedeli ödenen futbolcu.(Stuttgart'dan Bayern Münih'e.)
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde en çok gol atan Alman futbolcu. (26 gol)
2005-2015 sezonlarında Avrupa'nın büyük liglerdeki en golcü üçüncü futbolcusu (Her 120 dakikada bir gol) (En golcü futbolcu 87 dakika ile Lionel Messi, en golcü ikinci futbolcu 92 dakika ile de Cristiano Ronaldo.)
Aktif futbolcular arasında en golcü 23. futbolcusu (269 kariyer golü)

Mario Gomez'in kazandırdığı kupalar

Almanya
2010 FIFA Dünya Kupası (Üçüncü): 2010
Avrupa Futbol Şampiyonası (İkinci): 2008
VfB Stuttgart (1 kupa)
Bundesliga (1): 2007
Bayern Münih (7 kupa)
UEFA Şampiyonlar Ligi (1): 2013
Bundesliga (2): 2010, 2013
DFB-Pokal (2): 2010, 2013
Supercup (2): 2010, 2012

Yer yetseydi Robin Van Persie'nin de hem bireysel hemde kupa başarılarına da geçecektik onlarda bile Mario Gomez fark atmış iken bazılarının Van Persie'nin Mario Gomez'den daha iyi olduğunu söylemesi gülmeme neden oluyor. :) Mario Gomez'in daha iyi olduğunu anlamak için Beşiktaş'lı olmanıza gerek yok. Sizce iyi olan hangisi?

• Mario Gomez
    71% (39)62% (46)66% (85)Oy Ver
  • Robin Van Persie
    29% (16)38% (28)34% (44)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Gomez'in her alanda daha başarılı olmasına rağmen istediğiniz kadar van persie diyebilirsiniz. Fakat soruma gelip provokasyon yapmaya çalışan kişilere gerekli cevabı verdim. Kendini erkek sanan bazı kişiler klavyeden erkeklik yapmaya çalışıp neredeyse adres yazmaya başlamış. Dışarıda olmayan erkeklik burada olur zaten. Bu kişilerin söylediklerinin tam tersini çıkarmak sinirlerini bozuyor. :)) Ortaya bir şey atarken önce araştırmaktan korkmayın.

0|1
8|25

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyada messi ve ronaldodan sonra oynadığı dakika itibari ile en çok gol atan futbolcu Mario Gomez

Rvp nin eski haliyle kıyaslanabilirdi ama şuanki rvp penaltı gollerini saymazsak istatistik ve oyuna katkı olarak Gomezin çeyreği etmez

Gomezi almak için deli divane olupta parasızlıktan alamayan gs taraftarının Gomezi kötülemesi kedi ciğer meselesidir

Beşiktaş büyüklüğü ve düşmanlığı bu adamlara fb bayrağı sallamaya bile sebep olur

Elinde forvet olarak yedeksiz sadece Umut olunca böyle oluyormuş demek ki :)

0|1
    0|0
    • Ben 2 saattir anlattım anlamadılar dostum.

Gomez'in büyüklüğü adama çaresizlikten fake hesap açtırıp sanalda erkeklik yaptırır. Bunu da ekleyelim :)

• Genç kadro en az 3 yıl daha götürür , ayrıca alan değil aynı zamanda satan takım haline geldik , yeni statta yapılınca son 10 yılda açılan fark kapanacak
      85-95 yılları arası 52 maçta biz 27 fb 6 tane kazanmış , bundan sonra seri başlayacak

• Aynen öyle. Aslında her şey stadın açılmasıyla başlayacak.. Bu başkan çok akıllı bugüne göre hareket etmiyor.

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 24

• Van persie ismi bile yetiyor avruparada mario gomezin bir bayern serüveni var diğer fio serüveni berbattı.

Van persie Arsenal ve M. United, milli takımda yaptıkları ortada.
    Mario gomezle kıyaslarsan güler geçerler sana..

Gomezi beğeniyorum yalan yok bayernden takip ederim bitiriciliği iyi ve van persie hiç sevmem.

2|1
    0|0
    • Mario: 459 Maç, 267 Gol
      Robin: 491 Maç, 226 Gol

Evet, üstteki asla alttakiyle kıyaslanacak kapasitede değil. Kıyaslarsan güler geçerler haklısın :))

• Fernandao'yu bir kessin de sonra Gomez'le kıyaslayalım.

• Alsın la ben almasın mı diyorum? Ben tüm başarılarılara bakarım ! Övündüğünüz tek şey bu mu? Klavye'den beni susturacakmış bak bak. Birde bu renklilerde sanal da erkeklik yapmak vardı değil mi :D

• gomez her türlü

0|1
    0|0
  • Gomez

0|1
    0|0
  • Valla sen daha önce Gomez Drogba'dan daha iyi dedikten sonra bu karşılaştırmalarındaki görüşünü pek dikkate almadım.
    Rvp artık Gomez kadar katkı yapmaz, son yıllarda yokları oynuyor ama yinede Van Persi'nin Gomez'den daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|1
    • Git şu transfermarkt verilerine bakıp da ona göre yaz. Drogba 37 yaşına gelmiş hala aktif futbol kariyerine devam ediyor. O yaşına rağmen gomez'den daha az golü bulunan futbolcunun daha daha iyi olduğunu savunma. Onu da geçtim git piyasa değeri rekorlarına bak. Van Persie'nin daha iyi olduğunu düşünüyormuşmuş la git boş konuşma :D

• Göreceksin zaten hiç merak etme:)

• Tamam tamam görürsek söyleriz.

• Son 10 yılda Messi ve Ronaldo'dan sonra oynadığı dakika başına en çok gol atan bir Mario Gomez var lütfen bu ligdeki oyuncular ile kıyaslamayalım doğru olmaz :D

0|2
    0|0
    • Önemli olan gol atmak değilmiş RVP'nin ölüsü yetermiş ahaha :D

• Sırf şampiyonluk görmek için takımını satan adamdır Van Persie zamanında Steven Gerrard bunu mosmor etmişti

van persie madalyan bile yok demişti gerrard ise en azından madalya kazanmak için takımımı satmadım demişti :D

• Bence lig de Gomez'in kıyaslanacağı tek futbolcu Etodur. Ancak onunla yarışır. 2 süper star gerisi vasıfsız :D

• Dünyada en iyi gol ortalaması 3. Olan adam. mario

Diğerleri messi ve ronaldo..

Sen anla

0|2
    0|0
  • Mario Gomez

0|1
    0|0
  • Gomez

0|1
    0|0
  • Dayı ben Beliktaş'liyim Gomez'i de fazlacana severim de şimdi başarı ayrı senin dediğin zamazingo ayrı. Ha Gomez osurtur mu osurtur ama Robin Van Persie'de hafife atılacak adam değil. Ben bugün güzel oynayacağım desin adamın aklını alır.

0|1
    0|0
    • İkisi de yıldız ama Gomez'in başarıları daha yüksek. Gomez daha genç olmasına rağmen daha fazla gol atmış. Daha fazla kupa ve daha fazla bireysel başarılar elde etmiş. İkisi için de kötü demedim zaten Gomez, Van persie'den daha iyi dedim.

• Oynatılamıyor mu? Transfermarkt verilerine baksana lig de hangisi daha çok gol atmış. Oynadığı maç sayısı hemen hemen eşit. Mario gomez 2 tık daha üstündür net.

• Anladım kardeşim anladım tamam okey sensin senin dediğin olsun okey.

• Tabiki süper Mario Gomez

0|1
    0|0
  • Bir fenerli olarak Mario Gomez

0|2
    0|0
  • Tabikide maariioooooooo GOMEEEZZZ renktaş ❤️

0|1
    0|0
    • Gomez demek için Beşiktaş'lı olmaya gerek yok. Tartışmasız ligde ki başarılı kariyere sahip ve hala da başarısını gösteren forvet bizdedir. Nasıl da kıskanıyor ama bazıları ah ah :D Gomez'i transfer etmek için nelerini vermezdi bazıları..

• Karıköy'de Gomez izleyen masum fenerliler olacak ya ahaha :D

• 😂😂😂

• van pörsi kimmiş ya Mario başkan varken

0|2
    0|0
  • Bence bienvenu

0|0
    0|0
  • Madem senin için gomez niye soruyon ayrıca van persie premier ligde gol kralı olmus öyle bayernde 8-0'lik maçlarda gol atmasına benzemez premier ligde gol krallligi ingiltere liginin kalitesiyle almanya bir mi bayen herkesi eze eze yeniyo senin bu hesaba göre gomez ibrahimovicten de iyi :D

0|0
    0|0
    • Stuttgart da gol kralı oldu ;) Stuttgart'ı gibi bir takımı şampiyon yaptı. Bayern münih'de kral oldu. Kariyeri boyunca dakika başına en erken gol atan futbolcular arasında 3. sırada ( 1. messi 2. ronaldo ) Dünya kupasını kaldırdı. Şampiyonlar liginde bile oynadığı maç sayısına göre en çok gol atan futbolcular arasında. Van persie ne yaptı? Kariyerini ingiltere de geçirdi ve 1 kez şampiyonluk yaşadı. Bugün dandik bir takım İngiltere'de şampiyonluğa oynuyor. Lig kıyaslaması yaparsan. Bugün İspanya'dan, Almanya'dan İngiltere ligine gidip de daha fazla verimi sağlayan bir çok futbolcu sayarım sana.. Agüero gibi.. Mesut Özil gibi.. Türkiye ligi İngiltere'den daha zor mu lig? Burada bile Gomez'i geçemiyor. Yaşlı eto bile daha faydalı antalya'da olmasına rağmen. Senin mantığına göre düşünürsek İbrahimovic'de dandik futbolcu :D Sonuçta Fransa liginde ki bütün takımları toplasak PSG'nin kadro değeri etmiyor :))

• Kadıköy'de ki toplam maçlara bak demek istediğimi anlayacaksın. :)

• Fenerbahçe 33 galubiyet bjk 27 galibiyet bu mu ezici ustunlugunuz sen 30 yil öncesinden bahsediyon heralde ama kaynagin bjk sayfalari olmasin vikipediye bak inönüde de kim önde bak totalde kim ustun bak bakalim :D :D

• tartışmasız gomez tabıkı

0|1
    0|0
  • Robin Van Persie.

1|0
    0|0
  • Rvp daha akıllı oynuyor herzaman

0|0
    0|0
    • Evet aklıyla kendi kalesine mükemmel bir gol atabilen bir futbolcu :D

• Sen van persie'nin kendi kalesine attığı golü izlememişsin. Defans futbolcuları atmaz öyle kendi kalesine. Sonra birde ronaldo'nun kendi kalesine attığı golü izle demek istediğimi çok iyi anlayacaksın.

• Top bu olmayacak birşey değil hata yapmayan oyuncumu var varsa söyle bilelim

• ŞİFO MEHMET kardeşim.

0|0
    0|0
    • Orta saha o :)

• Şifo memet kardeş. Ne olursa olsun isterse kaleci olsun oyum genede Rte ye hihihihihih.

• Dünyanın en güzel 3 ismi

Robin
    Van
    Persie 💪💪💪

1|0
    0|0
    • Yeni yeni fake üyelikler açıp van persil mi demeye başladınız aha :D

• Sitede 3 yıllık üye olarak senin gibilerinin fake açıp destek verenlerin psikolojisini anlatmak mümkün. Kime acı girdiyse çok net görünüyor :D :D Hadi fakecik güle güle

• Robin Van Persie :)

0|0
    0|0
  • İngiltere ligi ile Almanya ligini kıyaslayanlarla futbol konuşmak istemiyorum.

0|1
    0|0
    • Stuttgart gibi bir takımı şampiyon eden Gomez..
      Arsenal ve Manchester'da yıllarca forma giyipte şampiyonlar yaşayamayan Van persil.
      En çok gol atanlar listesinde olan Gomez.
      Messi ve Ronaldo'dan sonra dakika başına en çok golü bulunan Gomez.

Bence de hiç konuşma sen :D

• yaşın belli bir tecrübeye geldiğinde anlarsın lig derecelerini artık

• Hala lig dereceleri mi diyorsun? Agüero 4-5 yıldır İngiltere'de olmasına rağmen, yıllardır ingiltere'de oynayan van persie'den daha fazla kupa gördü. Hala lig tutturmuş gidiyorsun :D Süper lig çok mu zor ki van persie, gomez den daha az gol attı?

• ikisini kıyaslayayım demişsin ama kıyas objektif bir şekilde yapılır

1|0
    0|0
    • Evet objektif şekilde yaptım. Tüm verilere ve başarılarına göre Gomez Gomez Gomez.

Biz kalede muslera'nın defans da alves'in Orta saha da Sneijder'in Forvet'de Mario Gomez'in kariyerinin en iyi olduğunu anlayacak olgunluktayız merak etme. Mevkilerine göre en iyileri bunlardır.

• Ronaldo Agüero süper yetenekler gomez le karşılaştıramqzsın onlar her ligde her ülkede atarlar
      ispanya liginde ise 35-40 la gol kralı olanlar ronaldo yla messi
      madem gomez çok iyiydi niye italya liginde tutunamadı?

• Ben onları Gomez ile karşılaştırmadım. Gomez'de her ülke de başarılı olur. Gomez italya'da uzun süre sakatlık geçirdi fakat yinede 30 maçta 10 gol atmaktan çekinmedi ( sakat sakat oynamasına rağmen ) Gomez Dünya'nın en çok gol atan futbolcuları arasına adını yazdırmış bir futbolcu. Drogba bile 37 yaşında olup aktif futbol kariyerine devam etmesine rağmen Gomez kadar gol atamadı. Gomez'i İngiltere ligi takımlarının kaç milyon Sterlin bonservis bedeli ile transfer etmek için uğraştıklarına da bakabilirsin.

• Kardeşim karşılaştıranlara Allah akıl beden ruh sağlığı nasip etsin

0|1
    0|0
    • Başarılar ortadayken Van persie'nin iyi olduğunu söyleyecek kadar saçmadır bu lig :)) Şimdi o karşılaştıranlar gelip okusun da ona göre konuşsun..

Yükleniyor...