Mario Gomez mi Robin Van Persie mi?

Wackers
Mario Gomez mi Robin Van Persie mi ?

Şimdi öncelikle bu iki yıldızın tüm başarılarını ele alarak kıyaslayalım. :)

Mario Gomez: 30 yaşında, 459 Maç, 267 Gol, 59 Asist ve Toplam 30.899 dakika forma giydi.
R. Van Persie: 32 yaşında, 491 Maç, 226 Gol, 87 Asist ve Toplam 32.840 dakika forma giydi.

Mario Gomez'in oynadığı en büyük kulüp Bayern Münih, Van Persie'nin oynadığı en büyük kulüp ise Manchester United. Mario Gomez daha az maç ve daha az süre maç oynamasına rağmen R. Van Persie'ye fark atıyor. Türkiye'de bile Mario Gomez takımına fazlasıyla katkı sağlıyor, Van persie ise Mario Gomez'in katkılarının yarısını takımına veremiyor. :) Hadi şimdi bireysel ve kupa başarılara geçelim..

Mario Gomez'in Bireysel başarıları

Almanya'da Yılın Futbolcusu (1): 2007
Bundesliga gol kralı (1): 2011 (28 gol)
DFB-Pokal gol kralı (2): 2008 (6 gol), 2013 (6 gol)
Coppa Italia gol kralı (1): 2015 (4 gol - Antonio Di Natale ile birlikte)
Avrupa Futbol Şampiyonası gol kralı (1): 2012 (3 gol - Fernando Torres ile birlikte)
Bundesliga'da tarihinde 35 Milyon Euro ile en yüksek bonservis bedeli ödenen futbolcu.(Stuttgart'dan Bayern Münih'e.)
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde en çok gol atan Alman futbolcu. (26 gol)
2005-2015 sezonlarında Avrupa'nın büyük liglerdeki en golcü üçüncü futbolcusu (Her 120 dakikada bir gol) (En golcü futbolcu 87 dakika ile Lionel Messi, en golcü ikinci futbolcu 92 dakika ile de Cristiano Ronaldo.)
Aktif futbolcular arasında en golcü 23. futbolcusu (269 kariyer golü)

Mario Gomez'in kazandırdığı kupalar

Almanya
2010 FIFA Dünya Kupası (Üçüncü): 2010
Avrupa Futbol Şampiyonası (İkinci): 2008
VfB Stuttgart (1 kupa)
Bundesliga (1): 2007
Bayern Münih (7 kupa)
UEFA Şampiyonlar Ligi (1): 2013
Bundesliga (2): 2010, 2013
DFB-Pokal (2): 2010, 2013
Supercup (2): 2010, 2012

Yer yetseydi Robin Van Persie'nin de hem bireysel hemde kupa başarılarına da geçecektik onlarda bile Mario Gomez fark atmış iken bazılarının Van Persie'nin Mario Gomez'den daha iyi olduğunu söylemesi gülmeme neden oluyor. :) Mario Gomez'in daha iyi olduğunu anlamak için Beşiktaş'lı olmanıza gerek yok. Sizce iyi olan hangisi?

Mario Gomez
Robin Van Persie
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Güncellemeler
+1 yıl
Gomez'in her alanda daha başarılı olmasına rağmen istediğiniz kadar van persie diyebilirsiniz. Fakat soruma gelip provokasyon yapmaya çalışan kişilere gerekli cevabı verdim. Kendini erkek sanan bazı kişiler klavyeden erkeklik yapmaya çalışıp neredeyse adres yazmaya başlamış. Dışarıda olmayan erkeklik burada olur zaten. Bu kişilerin söylediklerinin tam tersini çıkarmak sinirlerini bozuyor. :)) Ortaya bir şey atarken önce araştırmaktan korkmayın.
Mario Gomez mi Robin Van Persie mi?